Wednesday 27th May 2020,
Federatia Romana de Rugby

“Trofeul Muntenia” , etapa a IV-a a Circuitului National de MiniRugby, are loc intre 6-7 august la Sacele

3 august 2016 MINI-RUGBY
“Trofeul Muntenia” , etapa a IV-a a Circuitului National de MiniRugby, are loc intre 6-7 august la Sacele.

Federatia Romana de Rugby  organizeaza intre 6-7 august 2016, la Sacele, etapa a patra a Circuitului National de MiniRugby. Competitia, dotata cu “Trofeul Muntenia” se va desfasura pe patru categorii de varsta: U8, U10, U12 si U14. La aceasta etapa s-au inscris in total 33 de echipe, un numar de 500 de copii urmand sa joace mini rugby in cele doua zile dupa cum urmeaza: 3 echipe la U8, 12 la U10, 9 la U12 si 9 la U14.

Meciurile se vor disputa pe terenul Electroprecizia, incepand cu ora 09:30,partidele din grupe fiind programate pentru 6 august, ca meciurile de clasament sa aiba loc duminica dimineata. Festivitatea de premiere este programata duminica, 7 august, in jurul orei 14:00.

Echipe participante:
U8 (2008 si mai mici)
1. CS WARRIORS TIMISOARA
2. CS SOIMII CAMPIA TURZII
3. CS RUGBY SACELE

Programul jocurilor:
sambata  6 august, Terenul Central:
Ora 09:30 SOIMII CAMPIA TURZII – RUGBY SACELE
Ora 09:40 WARRIORS TIMISOARA – SOIMII CAMPIA TURZII
Ora 09:50 RUGBY SACELE – WARRIORS TIMISOARA

Duminica 7 august:
ora 9:30 RUGBY SACELE – SOIMII CAMPIA TURZII
ora 9:40 SOIMII CAMPIA TURZII – WARRIORS TIMISOARA
ora 9:50 WARRIORS TIMISOARA – RUGBY SACELE

CLASAMENT FINAL

COPII U 10 (2006-2007)
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSO PANTELIMON I
4. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
5. WARRIORS TIMISOARA I
6. CSO PANTELIMON II
7. CSM CAMPIA TURZII
8. WARRIORS TIMISOARA II
9. CSS Barlad
10. AURORA BAICOI
11. RUGBY SACELE
12. ACS AMICII SUCEAVA

Grupa I:
Pantelimon II
Soimii
Warriors Timisoara II

Grupa a II-a:
Victoria Cumpana
CSM CAMPIA TURZII
AURORA BAICOI

Grupa a III-a:
PANTELIMON I
CSS BARLAD
RUGBY SACELE

Grupa a IV-A:
ARIESUL MIHAI VITEAZU
WARRIORS I
AMICII SUCEAVA

Programul jocurilor:
Sambata, 6 august, Teren Electroprecizia:
Grupa I si a IV-a:
ora 10:00 Pantelimon II – Warriors II
ora 10:25 Warriors I – Amicii Suceava
ora 10:50 Soimii – Pantelimon II
ora 11:05 Ariesul Mihai Viteazu – Warriors I
ora 11:30 Warriors II – Soimii
ora 11:55 Amicii Suceava – Ariesul M.Viteazu

Grupa a II-a si a III-a:
ora 10:00 Campia Turzii – Aurora Baicoi
ora 10:25 CSS Barlad – Rugby Sacele
ora 10:50 Victoria Cumpana – Campia Turzii
ora 11:05 Pantelimon I – CSS Barlad
ora 11:30 Aurora Baicoi – Victoria Cumpana
ora 11:55 Rugby Sacele – Pantelimon I

Clasament grupe

Duminica, 7 august
SEMIFINALE
ora 10:00 loc. 9-12 Loc 3 Gr I – Loc 3 Gr. IV
ora 10:00 loc. 9-12 Loc 3 Gr. II – Loc 3 Gr III
ora 10:30 loc. 5-8 Loc 2 Gr. I – Loc 2 Gr. IV
ora 10:30 loc. 5-8 Loc 2 Gr. II – Loc 2 Gr. III
ora 11:00 loc. 1-4 Loc1 Gr I – Loc 1 Gr. IV
ora 11:00 loc 1-4 Loc 1 Gr II – Loc 1 Gr III

FINALE
CLASAMENT FINAL

U12 (2004-2005)
1. RC ANTONIO Jr.
2. CS WARRIORS TIMISOARA
5. CSO PANTELIMON
6. CSS UNIREA IASI
7. ACS SOIMII BUCURESTI
8. RUGBY SACELE
9.ACS AMICII SUCEAVA

Grupa I:
Antonio Jr
Soimii Bucuresti
Pantelimon

Grupa II:
Aurora Baicoi
Rugby Sacele
Unirea Iasi

Grupa III:
Victoria Cumpana
Warriors Timisoara
Amicii Suceava

Sambata, 6 august, Terenul 3:
Ora 10:0 Pantelimon – Soimii
Ora 10:25 Unirea Iasi – Rugby Sacele
Ora 10:50 Warriors Timisoara – Amicii Suceava
Ora 11:15 RC Antonio Jr. – CSO Pantelimon
Ora 11:40 Aurora Baicoi – Unirea Iasi
Ora 12:05 Victoria Cumpana – Warriors Timisoara
Ora 12:30 Soimii – RC Antonio Jr
Ora 12:55 Rugby Sacele – Aurora Baicoi
Ora 13:20 Amicii Suceava – Victoria Cumpana

CLASAMENT GRUPE

Duminica, 7 august
Finale, cu incepere de la ora 10:00
CLASAMENT

U14 (2002-2003)
1. CS TRIUMF-SOIMII BUCURESTI
2. CS RUGBY SACELE
3. CSS BARLAD
4. CSO PANTELIMON
5. CS AURORA BAICOI
6. CSC M.KOGALNICEANU
7. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
8. ACS RUGBY TEAM
9. CSS GURA HUMORULUI

Grupa I:
Triumf-Soimii
Aurora Baicoi
Baia Mare

Grupa II:
Rugby Sacele
M. Kogalniceanu
Gura Humorului

Grupa III:
CSS Barlad
CSO Pantelimon
Rugby Team Constanta

Sambata, 6 august:
Terenul Central
Ora 10:00 Aurora Baicoi – Florin Popovici Baia Mare
Ora 10:25 Mihail Kogalniceanu – CSS Gura Humorului
Ora 10:50 CSO Pantelimon – Rugby Team Constanta
Ora 11:15 Triumf Soimii – Aurora Baicoi
Ora 11:40 Rugby Sacele – Mihail Kogalniceanu
Ora 12:05 CSS Barlad – CSO Pantelimon
Ora 12:30 Florin Popovici Baia Mare – Triumf Soimii
Ora 12:55 CSS Gura Humorului – Rugby Sacele
Ora 13:20 Rugby Team Constanta – CSS Barlad

Duminica, 7 august:
Finale, cu incepere de la ora 10:00

1,932 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response