Wednesday 17th July 2019,
Federatia Romana de Rugby

“Trofeul Muntenia” , etapa a IV-a a Circuitului National de MiniRugby, si-a desemnat castigatoarele

8 august 2016 MINI-RUGBY
“Trofeul Muntenia” , etapa a IV-a a Circuitului National de MiniRugby si-a desemnat castigatoarele.

Duminica, 7 august, la Sacele, pe terenul Electroprecizia, “Trofeul Muntenia”, a  patra etapa a Circuitului National de MiniRugby si-a desemnat castigatoarele la cele patru categorii de varsta participante, U8, U10, U12 si U14.  Astfel, la U8 s-a impus Warriors Timisoara, la U10 –  Soimii Bucuresti, la U12 – RC Antonio Jr si CS Triumf – Soimii Bucuresti la U14.

La aceasta etapa a competitiei au participat 32 de echipe, un numar de 500 de copii jucand mini rugby in cele doua zile.

Etapa a cincea a competitiei este programata la Gura Humorului intre 20-21 august.

Echipe participante:
U8 (2008 si mai mici)
1. CS WARRIORS TIMISOARA
2. CS SOIMII CAMPIA TURZII
3. CS RUGBY SACELE

Programul jocurilor:
sambata  6 iulie, Terenul Central:
Ora 09:30 SOIMII CAMPIA TURZII – RUGBY SACELE  50-10
Ora 09:40 WARRIORS TIMISOARA – SOIMII CAMPIA TURZII 30-10
Ora 09:50 RUGBY SACELE – WARRIORS TIMISOARA 15-35

Duminica 7 iulie:
Rugby Sacele – Soimii Campia Turzii 15-20
Soimii Campia Turzii – Warriors Timisoara 10-15
Warriros Timisoara – Rugby Sacele 25-10

Clasament:
1. Warriors Timisoara
2. Soimii Campia Turzii
3. Rugby Sacele

COPII U 10 (2006-2007)
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSO PANTELIMON I
4. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
5. WARRIORS TIMISOARA
6. CSO PANTELIMON II
7. CSS Barlad
8. AURORA BAICOI
9. RUGBY SACELE
10. ACS AMICII SUCEAVA

Grupa I:
Pantelimon II
Soimii
RC Ariesul
Amicii Suceava

Grupa a II-a:
Victoria Cumpana
Warriors Timisoara
AURORA BAICOI

Grupa a III-a:
PANTELIMON I
CSS BARLAD
RUGBY SACELE

Programul jocurilor:
Sambata, 6 august, Teren Electroprecizia:
Teren 1:
Victoria Cumpana – Aurora Baicoi 50-0
Pantelimon I- Sacele 25-10
Warriors Timisoara – Aurora Baicoi 35-25
CSS Barlad – Rugby Sacele 20-10
Victoria Cumpana – Warriors Timisoara 45-0
Pantelimon I – Barlad 45-5

Teren 2:
Soimii – Pantelimon II 20-5
Ariesul- Amicii Suceava 5-0
Soimii- Amicii Suceava 5-0
Pantelimon II – Ariesul 0-30
Pantelimon II- Amicii Suceava 5-0
Soimii – Ariesul Mihai Viteazul 25-10

Clasament
Grupa 1:
Soimii Bucuresti
Ariesul M. Viteazu
CSO Pantelimon II
Amicii Suceava

Grupa 2:
Victoria Cumpana
Aurora Baicoi
Warriors Timisoara

Grupa 3:
Pantelimon I
CSS Barlad
Rugby Sacele

Duminica, 7 august

FINALE
Loc. 7-10
Warriors Tm – Amicii Suceava 35-10
CSO Pantelimon II – Rugby Sacele 5-20
Amicii Suceava – CSO Pantelimon II 10-15
Warriors Tm – Rugby Sacele 5-25

Loc. 4-6
RC Ariesul Campia Turzii – CSS Barlad 5-20
Aurora Baicoi – CSS Barlad 5-20
Ariesul  – Aurora Baicoi 40-0

Loc. 1-3
Soimii Bucuresti – CSO Pantelimon I 15-5
Victoria Cumpana – CSO Pantelimon I 5-5
Soimii Bucuresti – Victoria Cumpana 10-0

CLASAMENT FINAL
Soimii Bucuresti
Victoria Cumpana
CSO Pantelimon I
CSS Barlad
Ariesul Mihai Viteazu
Aurora Baicoi
Rugby Sacele
Warriors Timisoara
Pantelimon II
Amicii Suceava

U12 (2004-2005)
1. RC ANTONIO Jr.
2. CS WARRIORS TIMISOARA
3. AS VICTORIA CUMPANA
4.AURORA BAICOI
5. CSO PANTELIMON
6. CSS UNIREA IASI
7. ACS SOIMII BUCURESTI
8. RUGBY SACELE
9.ACS AMICII SUCEAVA

Grupa I:
Antonio Jr
Soimii Bucuresti
Pantelimon

Grupa II:
Aurora Baicoi
Rugby Sacele
Unirea Iasi

Grupa III:

Victoria Cumpana
Warriors Timisoara
Amicii Suceava

Programul jocurilor:
Sambata, 6 august, Terenul 3:

Ora 10:0 Pantelimon – Soimii 20-5
Ora 10:25 Unirea Iasi – Rugby Sacele 20-0
Ora 10:50 Warriors Timisoara – Amicii Suceava 25-5
Ora 11:15 RC Antonio Jr. – CSO Pantelimon 35-0
Ora 11:40 Aurora Baicoi – Unirea Iasi 15-5
Ora 12:05 Victoria Cumpana – Warriors Timisoara 10-0
Ora 12:30 Soimii – RC Antonio Jr 0-30
Ora 12:55 Rugby Sacele – Aurora Baicoi 0-35
Ora 13:20 Amicii Suceava – Victoria Cumpana 10-25

Clasament:
Grupa 1:
RC Antonio Jr.
CSO Pantelimon
Soimii Bucuresti

Grupa II:
Aurora Baicoi
Unirea Iasi
Rugby Sacele

Grupa III:
Victoria Cumpana
Warriors Timisoara
Amicii Suceava

Duminica, 7 august
Finale
Loc. 7-9
Soimii Bucuresti – Rugby Sacele 10-0
Amicii Suceava – Soimii Bucuresti 10-10
Rugby Sacele – Amicii Suceava 5-0

Loc. 4-6
CSO Pantelimon – CSS Unirea Iasi 10-10
CSS Unirea Iasi – Warriors Tm 0-15
CSO Pantelimon – Warriors Tm 15-0

Loc. 1-3
RC Antonio Jr. – Victoria Cumpana 10-0

Aurora Baicoi – Victoria Cumpana 0-0
RC Antonio Jr. – Aurora Baicoi 10-0

Clasament final:
RC Antonio Jr.
Aurora Baicoi
Victoria Cumpana
CSO Pantelimon
Warriors Timisoara
Unirea Iasi
Soimii Bucuresti
Rugby Sacele
Amicii Suceava

U14 (2002-2003)
1. CS TRIUMF-SOIMII BUCURESTI
2. CS RUGBY SACELE
3. CSS BARLAD
4. CSO PANTELIMON
5. CS AURORA BAICOI
6. CSC M.KOGALNICEANU
7. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
8. ACS RUGBY TEAM
9. CSS GURA HUMORULUI
10. CSRTM Callatis Mangalia

Grupa I:
Triumf-Soimii
Aurora Baicoi
Baia Mare

Grupa II:
Rugby Sacele
M. Kogalniceanu
Gura Humorului

Grupa III:
CSS Barlad
CSO Pantelimon
Rugby Team Constanta
Callatis Mangalia

Sambata, 6 august:
Terenul Central
Ora 10:00 Aurora Baicoi – Florin Popovici Baia Mare 0-19
Ora 10:25 Mihail Kogalniceanu – CSS Gura Humorului 7-0
Ora 10:50 CSO Pantelimon – Rugby Team Constanta 10-0
Ora 11:15 Triumf Soimii – Aurora Baicoi 24-0
Ora 11:40 Rugby Sacele – Mihail Kogalniceanu 17-0
Ora 12:05 CSS Barlad – CSO Pantelimon 14-0
Ora 12:30 Florin Popovici Baia Mare – Triumf Soimii 7-21
Ora 12:55 CSS Gura Humorului – Rugby Sacele 0-10
Ora 13:20 Rugby Team Constanta – CSS Barlad 0-45
Ora 13:45 CSS Barlad – Callatis Mangalia 5-0
Ora 14:10 CSO Pantelimon – Callatis Mangalia 7-14
Ora 14:35 ACS Team Constanta – Callatis Mangalia 0-14

Clasament:
Grupa 1:
Triumf-Soimii
Baia Mare
Aurora Baicoi

Grupa II:
Rugy Sacele
M. Kogalniceanu
Gura Humorului

Grupa III:
CSS Barlad
Callatis Mangalia
CSO Pantelimon
ACS Rugby Team C-ta

Duminica, 7 august:
Finale
Loc. 7-10
Aurora Baicoi-Rugby Team Constanta 5-5
CSO Pantelimon – CSS Gura Humorului 0-10
Aurora Baicoi – CSS Gura Humorului 14-17
CSO Pantelimon – Rugby Team Constanta 5-0

Loc. 4-6
CS Florin Popovici Baia Mare – Callatis Mangalia 28-5
CSC Mihail Kogalniceanu – Callatis Mangalia 25-5
CS Florin Popovici Baia Mare – CSC Mihail Kogalniceanu 8-3

Loc. 1-3
Triumf-Soimii Bucuresti – CSS Barlad 14-7
Rugby Sacele – CSS Barlad 7-7
Rugby Sacele – Triumf-Soimii Bucuresti 5-19

Clasament final:
CS Triumf – Soimii Bucuresti
CSS Barlad
Rugby Sacele
Florin Popovici Baia Mare
Mihail Kogalniceanu
Callatis Mangalia
Gura Humorului
Aurora Baicoi
CSO Pantelimon
ACS Team Constanta

1,972 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response