Thursday 16th August 2018,
Federatia Romana de Rugby

Nationala de U17 se pregateste pentru doua meciuri internationale

17 august 2016 U17
Nationala de U17 se pregateste pentru doua meciuri internationale.

Nationala de U17 a Romaniei va intra in cantonament la CSN Cornu intre 20-26 august 2016. In urma celor doua stagii de pregatire pentru tinerii de perspectiva ai categoriei U17 care au avut loc in aceasta luna, au fost alesi cei mai promitatori 27 de jucatori. Reunirea va avea loc sambata, 20 august, la ora 10:30, la sediul Federatiei Romane de Rugby, de pe Bd. Marasti, nr. 18-20.

In aceasta perioada sunt prevazute doua meciuri internationale pentru Romania U17, astfel:

Luni 22 August, Stadionul RC Brasov
ora 17:00 RC Brasov vs Bradford Grammar School U17
ora 18:00 Romania U17 vs Bradford Grammar School U18

Joi 25 August, Terenul 2, Stadionul „Arcul de Triumf”
ora 17:00 Romania U17 vs Bradford Grammar School U17
ora 18:00 Selectionata Muntenia U17 vs Bradford Grammar School U18

Cei 27 de sportivi care fac parte din lotul Romaniei U17:

Pilier: Ciurea Florian Alpacino (CSA Steaua), Lorint Marin Adrian (CNE CSS2 Baia Mare) Lungu Constantin Ionut (CS Cleopatra), Musat-Hristodorescu Theodor (ACS Tomitanii), Pascu Constantin (LPS Suceava)

Tragator: Vara Alexandru (CS Metrorex), Muresan Paul Vasile (CNE CSS 2 Baia Mare),

Linia a II-a: Taga Stefan (CSS Barlad), Panaite Gabriel Iustianian (CSS Barlad), Enache Andrei Bogdan (CSO Pantelimon)

Linia a III-a: Caprar Felix (CNE Cornu), Pavel Adrian (CNE Cornu),Balan Cosmin Pavel (ACS Tomitanii), Dragomir Fernando (CSM Baia Mare), Herman Emanoil (CSM Baia Mare),Dutu Razvan (ACS Tomitanii)

Mijlocas la gramada: Tudorache Catalin (CS Metrorex), Moraru Bogdan (RC Brasov)

Mijlocas la deschidere: Urdea George (CS Cleopatra), Jipa Gabriel (CNE Cornu)

Centru: Bumbac Cristian (CSO Pantelimon), Donosa Ciprian (CSS Barlad), Ont Darin (CNE CSS 2 Baia Mare)

Aripi: Ciasu Silvian (CNE Cornu), Odeh Eduard (CSA Steaua),Lucaciu Adrian Catalin (CSM Baia Mare)

Fundas:Serban Florin (CSM Olimpia)

Staff: Mircea Talos (antrenor inaintare), Florin Ibanescu (antrenor treisferturi), Yannick Vigniette (director tehnic), Adrian Purdila (kinetoterapeut), Rares Manolache (manager)

 

6,601 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response