Friday 22nd November 2019,
Federatia Romana de Rugby

29 de echipe participa la “Trofeul Bucovina”, etapa a V-a a Circuitului National de MiniRugby, de la Gura Humorului

19 august 2016 MINI-RUGBY
29 de echipe participa la “Trofeul Bucovina”, etapa a V-a a Circuitului National de MiniRugby, de la Gura Humorului.

Federatia Romana de Rugby organizeaza intre 20-21 august 2016, la Gura Humorului, etapa a cincea a Circuitului National de MiniRugby, „Trofeul Bucovina”. Competitia va avea loc pe Stadionul “Tineretului” si se va desfasura pe patru categorii de varsta. La aceasta etapa s-au inscris 29 de echipe, astfel: 2 echipe la U8, 9 la U10, 9 la U12 si 9 la U18 .

Echipe participante:
U8 (2008 si mai mici)
1. CS Warriors Timisoara
2. CS Soimii Campia Turzii

Programul meciurilor:
sambata, 20 august, Terenul 1:
Soimii Campia Turzii – Warriors Timisoara
Warriors Timisoara – Soimii Campia Turzii

Duminica, 21 august:
Soimii Campia Turzii – Warriors Timisoara
Warriors Timisoara – Soimii Campia Turzii
CLASAMENT

COPII U10 (2006-2007)
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSO PANTELIMON I
4. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
5. WARRIORS TIMISOARA
6. CSS BARLAD
7. RC VENUS PIATRA NEAMT
8.  CSO PANTELIMON II
9. ACS AMICII SUCEAVA

Grupa I:
Soimii Buc
Warriors Timisoara
Pantelimon II

Grupa 2:
Victoria Cumpana
Barlad
Amicii Suceava

Grupa 3:
Pantelimon I
Ariesul Mihai Viteazu
Venus Piatra Neamt

Programul meciurilor, sambata 20 august:
Warriors Timisoara – Pantelimon II
Soimii Bucuresti – Warriors Timisoara
Pantelimon II- Soimii Bucuresti

CSS Barlad – Amicii Suceava
Victoria Cumpana – CSS Barlad
Amicii Suceava – Victoria Cumpana

Ariesul – Venus Piatra Neamt
CSO Pantelimon I – Ariesul
Venus Piatra Neamt – CSO Pantelimon I

Clasament Grupe

Duminica, 21 august:
Finale locurile 7-9, 4-6, 1-3

CLASAMENT FINAL

COPII U12 (2004-2005)
1. RC ANTONIO Jr.
2. CS WARRIORS TIMISOARA
3. CS AURORA BAICOI
4. AS VICTORIA CUMPANA
5. CSO PANTELIMON
6. CSS UNIREA IASI
7. ACS SOIMII BUCURESTI
8. CSS GURA HUMORULUI
9.ACS AMICII SUCEAVA

Grupa 1:
RC Antonio jr.
Unirea Iasi
Soimii

Grupa 2:
Aurora Baicoi
CSO Pantelimon
Amicii Suceava

Grupa 3:
Victoria Cumpana
Warriors Timisoara
CSS Gura Humorului

Programul meciurilor, sambata 20 august:
Unirea Iasi – Soimii Bucuresti
Warriors Timisoara – CSS Gura Humorului
RC Antonio Jr. – Unirea Iasi
Soimii Bucuresti – RC Antonio Jr
CSS Gura Humorului – Victoria Cumpana
CSO Pantelimon – Amicii Suceava
Aurora Baicoi – CSO Pantelimon
Victoria Cumapana – Warriors Timisoara
Amicii Suceava – Aurora Baicoi

Clasament Grupe

Duminica, 21 august
Finale locurile 7-9, 4-6, 1-3

CLASAMENT FINAL

COPII U 14 (2002-2003)
1. CS TRIUMF-SOIMII BUCURESTI
2. CS RUGBY SACELE
3. CSS BARLAD
4. CSO PANTELIMON
5. CSM SUCEAVA
6. CSC M.KOGALNICEANU
7. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
8. ACS RUGBY TEAM CONSTANTA
9. CSS GURA HUMORULUI

Grupa 1:
Triumf- Soimii
Baia Mare
Gura Humorului

Grupa 2:
CSS Barlad
CSO Pantelimon
Rugby Team Constanta

Grupa 3:
Rugby Sacele
M. Kolganiceanu
CSM Suceava

Programul meciurilor, sambata 20 august:
Baia Mare – Gura Humorului
CSO Pantelimon – Rugby Team Constanta
M. Kogalniceanu – CSM Suceava
Triumf-Soimii – Baia Mare
CSS Barlad – CSO Pantelimon
Rugby Sacele – M. Kogalniceanu
Gura Humorului – Triumf –Soimii
Rugby Team Constanta – CSS Barlad
CSM Suceava – Rugby Sacele

Clasament Grupe

Duminica, 21 august:
Finale locurile 7-9, 4-6, 1-3

CLSAMENT FINAL

 

3,016 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response