Monday 30th November 2020,
Federatia Romana de Rugby

La Bucuresti are loc pe 3 si 4 septembrie ultima etapa a Circuitului National de MiniRugby

30 august 2016 MINI-RUGBY
La Bucuresti are loc pe 3 si 4 septembie turneul final al Circuitului National de MiniRugby.

Sambata si duminica, pe 3 si 4 septembrie, pe terenul 1 si 2 la Stadionul National “Arcul de Triumf” are loc ultima etapa a Circuitului National de MiniRugby. Competitia se desfasoara pe patru categorii de varsta, U8, U10, U12 si U14, iar sambata au loc meciurile programate in grupe, ca duminica sa se joace meciurile de clasament si sa aiba loc festivitatea de premiere. Meciurile vor incepe sambata la ora 14:00, iar duminica la ora 09:00.

Pana acum s-au inscris 40 de echipe, astfel: 5 la U8, 13 la U10, 11 la U12 si 11 la U14.

In cadrul Circuitului National de MiniRugby s-au disputat cinci etape, clasamentul la cele patru categorii de varsta fiind urmatorul.

Clasament cumulat la copii U8:
1. Warriors Timisoara 61p
2. CS Soimii Campia Turzii 35p
3. CSS Barlad 23p
4. ACS Soimii Bucuresti 11p
5. CS Rugby Sacele 11p

Clasament cumulat la copii U10:
1. ACS Soimii Bucuresti 100p
2. AS Victoria Cumpana 95p
3. CSO Pantelimon I 89p
4. RC Ariesul Mihai Viteazul 79p
5. CSS Barlad 69p
6. CS Warriors Timisoara I 68p
7. CSO Pantelimon II 59p
8. CS Warriors Timisoara II 40p
9. CSM Campia Turzii 36p
10. ACS Amicii Suceava 34p
11. CS Aurora Baicoi 32p
12. CS Rugby Sacele 28p
13. RC Grivita 27p
14. CSM-Olimpia 20p
15. ACS Flamingo 14p
16. RC Venus Piatra-Neamt 12p

Clasament cumulat copii U12:
1. RC Antonio Jr 99p
2. CS Aurora Baicoi 92p
3. AS Victoria Cumpana 91p
4. CS Warriors Timisoara 80p
5. CSO Pantelimon 76p
6. CSS Unirea Iasi 76p
7. ACS Soimii Bucuresti 69p
8. CS Rugby Sacele 38p
9. ACS Amicii Suceava 37p
10. CSC Mihail Kogalniceanu 30p
11. RC Grivita 24p
12. CSM-Olimpia 19p
13. ACS Flamingo 14p
14. CSS Gura Humorului 12p
15. CSS Steaua 11p

Clasament cumulat copii U14:
1. CS Triumf-Soimii Bucuresti
2. CSS Barlad
3. CS Rugby Sacele
4. CSC Mihail Kogalniceanu*
5. CSO Pantelimon
6. CS Florin Popovici Baia Mare
7. CS Aurora Baicoi**
8. CSS Gura Humorului
9. ACS Team Constanta
10. ACSRTM Callatin Mangalia
11. CSM Suceava
12. CSS Steaua
13. CSM-Olimpia
14. CS Dinamo
15. CNAV

*echipa depunctata cu 6 puncte
** echipa depunctata cu 3 puncte

Cele cinci etape ale Circuitului National de MiniRugby s-au desfasurat in locuri diferite si in cadrul fiecareia a fost decernat un trofeu.

Trofeul Bucuresti, disputat pe Stadionul Ghencea a fost castigat la U8 de CS Warriors Timisoara, la U10 ACS Soimii, la U12 RC Antonio jr si la U14 CS Rugby Sacele.

Trofeul Dobrogea, organizat la Mamaia, i-a avut castigatori pe CSS Barlad la U8, pe Victoria Cumpana la U10, pe RC Antonio Jr. la U12 si pe Triumf Soimii la U14.

La Trofeul Transilvania, de la Cluj, au castigat la U8  Warriors Timisoara, la U10 –  Soimii Bucuresti, la U12 – RC Antonio Jr si CS Triumf – Soimii Bucuresti la U14.

La Trofeul Muntenia, de la Sacele, s-au impus la U8 Warriors Timisoara, la U10 –  Soimii Bucuresti, la U12 – RC Antonio Jr si CS Triumf – Soimii Bucuresti la U14.

La Trofeul Bucovina de la Gura Humorului s-au impus la U8 Warriors Timisoara, la U10 – ACS Soimii Bucuresti, la U12 – RC Antonio Jr si la U14 – ACS Soimii Bucuresti.

Foto: #RugbyTonyVaio

4,872 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response