Thursday 12th September 2019,
Federatia Romana de Rugby

Au fost stabilite grupele si meciurile la ultima etapa a Circuitului National de MiniRugby, de la Bucuresti

1 septembrie 2016 MINI-RUGBY

Circuitul National de MiniRugby, editia 2016 a ajuns la final. Sambata si duminica, pe 3 si 4 septembrie va avea loc ultima etapa a competitiei, cea cu numarul 6, etapa care va avea loc la Bucuresti, la Stadionul National „Arcul de Triumf”.

In prima zi sunt programate meciurile din grupe, de la ora 14:00, iar in cea de-a doua meciurile de clasament, de la ora 09:00, urmate de festivitatea de premiere.  Zilele acestea s-au stabilit grupele si meciurile care vor avea loc in cadrul lor, la cele patru categorii de varsta U8, U10, U12 si U14.

 

Copii U8 (2008 si mai mici)
Echipe participante:
1.CS WARRIORS TIMISOARA
2.CS SOIMII CAMPIA TURZII
3.CSS BARLAD
4.ACS SOIMII BUCURESTI
5.CSO PANTELIMON

TERENUL CENTRAL
SAMBATA  03 SEPTEMBRIE 2016

DESFASURAREA MECIURILOR
14:00    WARRIORS TIMISOARA – SOIMII BUCURESTI
14:10    SOIMII CAMPIA TURZII – CSO PANTELIMON
14:20    CSS BARLAD – SOIMII BUCURESTI
14:30    WARRIORS TIMISOARA – SOIMII CAMPIA TURZII
14:40    CSO PANTELIMON – CSS BARLAD

DUMINICA  04 SEPTEMBRIE 2016
DESFASURAREA MECIURILOR
09:00    SOIMII BUCURESTI  – SOIMII CAMPIA TURZII
09:10    CSS BARLAD –  WARRIORS TIMISOARA
09:20    SOIMII BUCURESTI – CSO PANTELIMON
09:30    SOIMII CAMPIA TURZII – CSS BARLAD
09:40    CSO PANTELIMON –   WARRIORS TIMISOARA

CLASAMENT FINAL

 

Copii U10 (2006-2007)
Echipe participante:
1.    ACS SOIMII  BUCURESTI
2.    AS VICTORIA CUMPANA
3.    CSO PANTELIMON  I
4.    RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
5.    CSS BARLAD
6.    CS WARRIORS TIMISOARA  I
7.    CSM CAMPIA TURZII
8.    CS AURORA BAICOI
9.    RC GRIVITA
10.    CSM-OLIMPIA BUCURESTI
11.    ACS FLAMINGO
12.     CSO PANTELIMON  II
13.    CS WARRIORS TIMISOARA II

Grupa A:
Soimii
Aurora Baicoi
RC Grivita

Grupa B:
Cumpana
Campia Turzii
CSM Olimpia

Grupa C:
Pantelimon I
Warriors Timisoara
Flamingo

Grupa D:
RC Ariesul Mihai Viteazu
CSS Barlad
Pantelimon II
Warriors Timisoara II

Desfasurarea meciurilor in grupe:
14:00 Aurora Baicoi – RC Grivita
Campia Turzii – CSM Olimpia
Warriors I – Flamingo
Ariesul Mihai Viteazu – Warriors II

14:25 Soimii – Aurora Baicoi
Cumpana – Campia Turzii
Pantelimon I – Warriors I
Flamingo – Pantelimon I
CSS Barlad – Pantelimon II
14:50 RC Grivita – Soimii
CSM Olimpia – Cumpana
Flamingo – Pantelimon I
Warriors II – Pantelimon II
15:15 CSS Barlad – Warriors II
15:55 Pantelimon II – RC Ariesul

Clasamente

DUMININICA vor avea loc semifinalele si finale.

CLASAMENT FINAL

 

Copii U12 (2004-2005)
Echipe participante:
1. RC ANTONIO Jr.
2. CS AURORA BAICOI
3. AS VICTORIA CUMPANA
4. CS WARRIORS TIMISOARA
5. CSO PANTELIMON
6. CSS UNIREA IASI
7. ACS SOIMII BUCURESTI
8. ACS AMICII SUCEAVA
9. RC GRIVITA
10. CSM-OLIMPIA BUCURESTI
11. ACS FLAMINGO

Grupa A:
RC Antonio Jr.
Amicii Suceava
RC Grivita

Grupa B:
Aurora Baicoi
Soimii Bucuresti
CSM Olimpia

Grupa C:
Cumpana
CSS Unirea Iasi
ACS Flamingo

Grupa D:
Warriors Timisoara
Pantelimon

Desfasurarea meciurilor, sambata 3 septembrie:
Amicii Suceava – RC Grivita
RC Antonio Jr. – Amicii Suceava
RC Grivita – RC Antonio Jr.
Soimii – CSM Olimpia
Aurora Baicoi-Soimii
CSM Olimpia – Aurora
Unirea Iasi – Flamingo
Victoria Cumpana – Unirea Iasi
Flamingo – Victoria Cumpana
Warriors Timisoara – Pantelimon

Clasamente

Duminica vor avea loc semifinalele si finale.

CLSAMENT FINAL

 

Copii U14 (2002-2003)
Echipe participante:
1.    CS TRIUMF-SOIMII BUCURESTI
2.    CSS BARLAD
3.    CS RUGBY SACELE
4.    CSC MIHAIL KOGALNICEANU
5.    CSO PANTELIMON
6.    CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
7.    CS AURORA BAICOI
8.    CSS GURA HUMORULUI
9.    ACS RUGBY TEAM CONSTANTA
10.     ACSRTM  CALLATIS MANGALIA
11.    CSM-OLIMPIA BUCURESTI

Grupa A:
Triumf-Soimii
Gura Humorului
Rugby Team Constanta

Grupa B:
CSS Barlad
Aurora Baicoi
Callatis

Grupa C:
CS Rugby Sacele
Baia Mare
CSM Olimpia

Grupa D:
Kogalniceanu
Pantelimon

Desfasurarea meciurilor sambata, 3 septembrie:
Gura Humorului – Rugby Team Constanta
Aurora Baicoi – Callatis Mangalia
Baia Mare – CSM Olimpia
Kogalniceanu – Pantelimon
Triumf-Soimii – Gura Humorului
CSS Barlad – Aurora Baicoi
Rugby Sacele – Baia Mare
Rugby Team Constanta – Triumf-Soimii
Callatis Mangalia – CSS Barlad
CSM-Olimpia – Rugby Sacele

Clasamente grupe

Duminica vor avea loc semifinalele si finalele.

CLASAMENT FINAL

3,276 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response