Saturday 04th July 2020,
Federatia Romana de Rugby

Sambata, 3 septembrie, la Bucuresti,la ultima etapa a CN MiniRugby au avut loc meciurile din grupe

3 septembrie 2016 MINI-RUGBY
Sambata, 3 septembrie, la Bucuresti,la ultima etapa a CN MiniRugby au avut loc meciurile din grupe.

Etapa a sasea, ultima, din cadrul Circuitului National de MiniRugby, ce are loc la Bucuresti, pe Stadionul Arcul de Triumf, a debutat sambata cu meciurile din grupe in cadrul celor patru categorii de varsta U8, U10, U12 si U14. La jocul copiilor au asistat oficiali ai Federatiei Romane de Rugby, dar si antrenorul echipei nationale de seniori, Lynn Howells, precum si doi Stejari, Florin Vlaicu si Florin Surugiu. In plus, pe teren s-au aflat si mascotele Cartoon Netwoork Gumball si Darwin, Finn si Jake si chiar fetitele Powerpuff.

Florin Vlaicu si Florin Surugiu alaturi de Lynn Howells

Florin Vlaicu si Florin Surugiu alaturi de Lynn Howells

Astfel, au fost stabilite meciurile de clasament, programate duminica dimineata, de la ora 09:00. Festivitatea de premiere are loc in jurul orei 13.

Copii U8 (2008 si mai mici)
Echipe participante:
1.CS WARRIORS TIMISOARA
2.CS SOIMII CAMPIA TURZII
3.CSS BARLAD
4.ACS SOIMII BUCURESTI
5.CSO PANTELIMON

TERENUL CENTRAL
SAMBATA  03 SEPTEMBRIE 2016

Rezultatele meciurilor:
14:00    WARRIORS TIMISOARA – SOIMII BUCURESTI 35-10
14:10    SOIMII CAMPIA TURZII – CSO PANTELIMON 15-15
14:20    CSS BARLAD – SOIMII BUCURESTI 15-25
14:30    WARRIORS TIMISOARA – SOIMII CAMPIA TURZII 50-15
14:40    CSO PANTELIMON – CSS BARLAD 10-20

DUMINICA  04 SEPTEMBRIE 2016
DESFASURAREA MECIURILOR
09:00    SOIMII BUCURESTI  – SOIMII CAMPIA TURZII
09:10    CSS BARLAD –  WARRIORS TIMISOARA
09:20    SOIMII BUCURESTI – CSO PANTELIMON
09:30    SOIMII CAMPIA TURZII – CSS BARLAD
09:40    CSO PANTELIMON –   WARRIORS TIMISOARA

CLASAMENT FINAL

Copii U10 (2006-2007)
Echipe participante:
1.    ACS SOIMII  BUCURESTI
2.    AS VICTORIA CUMPANA
3.    CSO PANTELIMON  I
4.    RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
5.    CSS BARLAD
6.    CS WARRIORS TIMISOARA  I
7.    CSM CAMPIA TURZII
8.    CS AURORA BAICOI
9.    RC GRIVITA
10.    CSM-OLIMPIA BUCURESTI
11.    ACS FLAMINGO
12.     CSO PANTELIMON  II

Rezultatele meciurilor in grupe:
14:00 Aurora Baicoi – RC Grivita 40-10
Campia Turzii – CSM Olimpia 35-0
Warriors – Flamingo 35-5

14:25 Soimii – Aurora Baicoi 45-10
Cumpana – Campia Turzii 5-5
Pantelimon I – Warriors 50-0
Flamingo – Pantelimon 0-55
CSS Barlad – Pantelimon II 25-0

14:50 RC Grivita – Soimii 0-40
CSM Olimpia – Cumpana 5-45
Flamingo – Pantelimon I 0-
RC Ariesul – CSS Barlad 10-10

15:55 Pantelimon II – RC Ariesul 0-30

Clasamente Grupe:
Grupa A:
1.Soimii
2. Aurora Baicoi
3. RC Grivita

Grupa B:
1.Cumpana
2.Campia Turzii
3.CSM Olimpia

Grupa C:
1.Pantelimon I
2.Warriors Timisoara
3.Flamingo

Grupa D:
1.RC Ariesul Mihai Viteazu
2.CSS Barlad
3.Pantelimon II

DUMININICA vor avea loc semifinalele si finale.
Loc 9-12 Olimpia – Flamingo
Grivita – Pantelimon II
Loc. 5-8 Campia Turzii – Warriors Timisoara
Baicoi – Barlad
Loc. 1-4 Cumpana – CSO Pantelimon I
Soimii – Ariesul

Finale

CLASAMENT FINAL

Copii U12 (2004-2005)
Echipe participante:
1. RC ANTONIO Jr.
2. CS AURORA BAICOI
3. AS VICTORIA CUMPANA
4. CS WARRIORS TIMISOARA
5. CSO PANTELIMON
6. CSS UNIREA IASI
7. ACS SOIMII BUCURESTI
8. ACS AMICII SUCEAVA
9. RC GRIVITA
10. CSM-OLIMPIA BUCURESTI
11. ACS FLAMINGO

Rezultatele meciurilor, sambata 3 septembrie:
Amicii Suceava – RC Grivita 20-5
RC Antonio Jr. – Amicii Suceava 25-0
RC Grivita – RC Antonio Jr. 0-25
Soimii – CSM Olimpia 15-5
Aurora Baicoi-Soimii 10-0
CSM Olimpia – Aurora 5-35
Unirea Iasi – Flamingo 20-5
Victoria Cumpana – Unirea Iasi 0-5
Flamingo – Victoria Cumpana 0-30
Warriors Timisoara – Pantelimon 0-5

Clasamente
Grupa A:
1.RC Antonio Jr.
2.Amicii Suceava
3.RC Grivita

Grupa B:
1.Aurora Baicoi
2.Soimii Bucuresti
3.CSM Olimpia

Grupa C:
1.CSS Unirea Iasi
2.Cumpana
3.ACS Flamingo

Grupa D:
1.Pantelimon
2.Warriors Timisoara

Duminica vor avea loc semifinalele si finale.

Loc 9-11 CSM Olimpia – Flamingo
RC Grivita
Loc 5-8 Soimii Bucuresti – Cumpana
Amicii Suceava – Warriors Timisoara
Loc 1-4 Aurora Baicoi – CSS Unirea Iasi
RC Antonio Jr. – CSO Pantelimon

Finalele

CLASAMENT FINAL

Copii U14 (2002-2003)
Echipe participante:
1.    CS TRIUMF-SOIMII BUCURESTI
2.    CSS BARLAD
3.    CS RUGBY SACELE
4.    CSC MIHAIL KOGALNICEANU
5.    CSO PANTELIMON
6.    CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
7.    CS AURORA BAICOI
8.    CSS GURA HUMORULUI
9.    ACS RUGBY TEAM CONSTANTA
10.     ACSRTM  CALLATIS MANGALIA
11.    CSM-OLIMPIA BUCURESTI

Rezultatele meciurilor sambata, 3 septembrie:
Gura Humorului – Rugby Team Constanta 34-0
Aurora Baicoi – Callatis Mangalia 7-12
Baia Mare – CSM Olimpia 14-5
Kogalniceanu – Pantelimon 5-0
Triumf-Soimii – Gura Humorului 5-0
CSS Barlad – Aurora Baicoi 10-0
Rugby Sacele – Baia Mare 12-5
Rugby Team Constanta – Triumf-Soimii 0-33
Callatis Mangalia – CSS Barlad 8-0
CSM-Olimpia – Rugby Sacele 0-24

Clasamente grupe
Grupa A:
1.Triumf-Soimii
2. Gura Humorului
3. Rugby Team Constanta

Grupa B:
1.Callatis
2. CSS Barlad
3.Aurora Baicoi

Grupa C:
1.CS Rugby Sacele
2.Florin Popovici Baia Mare
3.CSM Olimpia

Grupa D:
Pantelimon
Kogalniceanu

Duminica vor avea loc semifinalele si finalele.
Loc 9-11 Aurora Baicoi – CSM Olimpia
Rugby Team Constanta
Loc 5-8 CSS Barlad – Cs Florin Popovici Baia Mare
Gura Humorului – M. Kogalniceanu
Loc 1-4 Callatis Mangalia – CS Rugby Sacele
Triumf- Soimii – CSO Pantelimon

Finalele

CLASAMENT FINAL

2,068 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response