Thursday 24th September 2020,
Federatia Romana de Rugby

Ultima etapa a CN Minirugby si-a desemnat castigatoarele, dar si campioanele nationale ale sezonului 2016

4 septembrie 2016 MINI-RUGBY
Ultima etapa a CN Minirugby si-a desemnat castigatoarele.

Duminica, 4 septembrie, pe Stadionul National “Arcul de Triumf” de la Bucuresti, au avut loc ultimele meciuri din etapa a sasea a Circuitului National de MiniRugby,sezonul 2016. In urma meciurilor din semifinale si finale, castigatoarele etapei la cele patru categorii de varsta sunt CS WARRIORS TIMISOARA la U8, ACS SOIMII BUCURESTI la U10, RC ANTONIO JR la U12 si CS RUGBY SACELE la U14.

La finalul etapei a avut loc si festivitatea de premiere, fiind desemnati astfel si campionii editiei 2016 : Warriors Timisoara la U8, ACS Soimii Bucuresti la U10, RC Antonio JR la U12 si Soimii Bucuresti la U14.

Copii U8 (2008 si mai mici)

DUMINICA  04 SEPTEMBRIE 2016
Rezultatele meciurilor:
09:00    SOIMII BUCURESTI  – SOIMII CAMPIA TURZII 35-5
09:10    CSS BARLAD –  WARRIORS TIMISOARA 10-60
09:20    SOIMII BUCURESTI – CSO PANTELIMON 40-0
09:30    SOIMII CAMPIA TURZII – CSS BARLAD 10-40
09:40    CSO PANTELIMON –   WARRIORS TIMISOARA 5-30

CLASAMENT FINAL
1.CS WARRIORS TIMISOARA
2.ACS SOIMII BUCURESTI
3.CSS BARLAD
4.CSO PANTELIMON
5.CS SOIMII CAMPIA TURZII

Copii U10 (2006-2007)
Loc 9-12 Olimpia – Flamingo 30-10
Grivita – Pantelimon II 10-30
Loc. 5-8 Campia Turzii – Warriors Timisoara 25-10
Baicoi – Barlad 0-30
Loc. 1-4 Cumpana – CSO Pantelimon I 5-10
Soimii – Ariesul 20-15

FINALE
LOC. 11-12 RC Grivita – ACS Flamingo 15-30
LOC 9-10 CSM Olimpia – CSO Pantelimon 40-0
Loc 7-8 Warriors Timisoara – Aurora Baicoi 20-5
Loc 5-6 CSM Campia Turzii – CSS Barlad 45-15
Loc 3-4 Victoria Cumpana – RC Ariesul Mihai Viteazu 10-5
Loc 1-2 CSO Pantelimon I – ACS Soimii Bucuresti 15-20

CLASAMENT FINAL:
1.    ACS SOIMII BUCURESTI
2.    CSO PANTELIMON  I
3.    AS VICTORIA CUMPANA
4.    RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
5.    CSM CAMPIA TURZII
6.    CSS BARLAD
7.    CSS WARRIORS TIMISOARA
8.    CS AURORA BAICOI
9.    CSM-OLIMPIA
10.     CSO PANTELIMON  II
11.    ACS FLAMINGO
12.    RC GRIVITA

Copii U12 (2004-2005)
Loc 9-11 CSM Olimpia – Flamingo 20-0
Loc 5-8 Soimii Bucuresti – Cumpana 0-15
Amicii Suceava – Warriors Timisoara 10-25
Loc 1-4 Aurora Baicoi – CSS Unirea Iasi 10-5
RC Antonio Jr. – CSO Pantelimon 25-5

FINALE
LOC 9-10 RC GRIVITA – CSM OLIMPIA 0-20
LOC 7-8 SOIMII-AMICII SUCEAVA 25-5
LOC 5-6 VICTORIA CUMPANA- WARRIORS TIMISOARA 15-0
LOC 3-4 CSO PANTELIMON- CSS UNIREA IASI 5-10
LOC 1-2 RC ANTONIO JR- AURORA BAICOI 5-0

CLASAMENT FINAL:
1.    RC ANTONIO Jr.
2.    CS AURORA BAICOI
3.    CSS UNIREA IASI
4.    CSO PANTELIMON
5.    AS VICTORIA CUMPANA
6.    CS WARRIORS TIMISOARA
7.    ACS SOIMII BUCURESTI
8.    ACS AMICII SUCEAVA
9.    CSM-OLIMPIA
10. RC GRIVITA
11. ACS FLAMINGO

Copii U14 (2002-2003)
Loc 9-11 Aurora Baicoi – CSM Olimpia 28-7
Loc 5-8 CSS Barlad – Cs Florin Popovici Baia Mare 14-10
Gura Humorului – M. Kogalniceanu 5-12
Loc 1-4 Callatis Mangalia – CS Rugby Sacele 7-14
Triumf- Soimii – CSO Pantelimon 19-0

FINALE:
LOC. 9-10 RUGBY TEAM CONSTANTA – AURORA BAICOI 0-47
LOC 7-8 CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – CSS GURA HUMORULUI 7-0
LOC 5-6 CSS BARLAD – CSC MIHAIL KOGALNICEANU 5-12
LOC 3-4 CALLATIS MANGALIA – CSO PANTELIMON 0-12
LOC 1-2 CS RUGBY SACELE- CS TRIUMF SOIMII 5-0

CLASAMENT FINAL:
1.    CS RUGBY SACELE
2.    CS TRIUMF-SOIMII BUCURESTI
3.    CSO PANTELIMON
4.    ACSRTM CALLATIS MANGALIA
5.    CSC MIHAIL KOGALNICEANU
6.    CSS BARLAD
7.    CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
8.    CSS GURA HUMORULUI
9.    CS AURORA BAICOI
10.ACS RUGBY TEAM CONSTANTA
11. CSM-OLIMPIA

4,222 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response