Tuesday 22nd October 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in acest weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare!

20 octombrie 2016 INTERN
Unde mergem in acest weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare!

In weekendul 22-23 octombrie sunt programate mai multe meciuri in competitiile interne din rugbyul romanesc. Seria intalnirilor va debuta inca de vineri, 21 octombrie, cu intalnirile din Divizia Nationala de Juniori, urmand sa continue sambata si duminica cu cele din Divizia Nationala de Seniori, Divizia A . Mai jos aveti locul de desfasurare si orele partidelor la care  iubitorii rugbyului pot merge:

DNS
Etapa a-IV-a
22.10.2016
CS Manastur-RC Stejarul
Terenul I. Hatieganu, ora 10.00

CSUAV-CSM Suceava (20.11.)
Sanicolau, ora 10.00

CS Stiinta Petrosani-RC Barlad
Teren Stiinta, ora 10.00

CS Navodari-RCM Galati
Teren Flacara, ora 11.00

DA
Etapa a-V-a
15.10.2016
RC Grivita-CSM Sibiu (22.10.)
Teren P. Copilului, ora 14.00

PROGRAM JOCURI TURNEUL 2 – DNJ U 15 – R 7 – 21.10.2016- ORGANIZATOR CSS TRIUMF – SOIMII –
–  Stadionul National de Rugby “Arcul de Triumf” –

 Ora 14.30 – CSS Barlad – CT D. Golescu
Ora 14.45 – 15.00 – CSS Triumf-Soimii – CS Metrorex
Ora 15.10 – CT D. Golescu – CS Metrorex
Ora 15.25 – 15.40 – CSS Barlad  – CSS Triumf-Soimii
Ora 15.50 – CSS Triumf-Soimii  – CT D. Golescu
Ora 16.05 – 16.20 – CS Metrorex  – CSS Barlad  

PROGRAM JOCURI TURNEU 1 – DNJ U 17 – R 7 – 22.10.2016
SERIA A – ORGANIZATOR RC BRASOV- Teren NOUA –

GRUPA A
1.    CNAV
2.    CS Cleopatra
3.    RC Brasov
4.    CT Dinicu Golescu
5.    CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant
6.    CS Aurora Baicoi I

Seria A                                     Seria B

1.    CNAV                                1. CS Cleopatra
2.    RC Brasov                        2. CT Dinicu Golescu
3.    CS Parohial                      3. CS Aurora Baicoi I

PROGRAMUL  JOCURILOR – 22.10.2016

Ora 12.00 – RC Brasov – CS Parohial
Ora 12.15 – CT D. Golescu – Aurora Baicoi I
Ora 12.30 – CNAV – RC Brasov
Ora 12.45 – CS Cleopatra – CT Dinicu
Ora 13.00 – CS Parohial – CNAV
Ora 13.15 – Aurora Baicoi I – CS Cleopatra
Ora 13.40 – Loc 3 Seria A – Loc 3 Seria B
Ora 13.55 – Loc 2 Seria A – Loc 2 Seria B
Ora 14.10 – 14.35 – Loc 1 Seria A – Loc 1 Seria B (2 reprize a cate 10 minute fiecare, pauza 2 minute).

SERIA B – ORGANIZATOR PCE ILFOV – 22.10.2016- CIUREL –

Grupa B:
1.    PCE Ilfov
2.    CSO Pantelimon
3.    CS Olimpia Bucuresti
4.    CS Aurora Baicoi II
5.    CSS 2 Baia Mare

PROGRAMUL  JOCURILOR – 22.10.2016
Ora 12.00 – CSO Pantelimon – CSS 2 B. Mare
Ora 12.15 – CS Olimpia – CS Aurora Baicoi II
Ora 12.30 – PCE Ilfov – CSO Pantelimon
Ora 12.45 – 13.00 – CSS 2 B. Mare – CS Olimpia
Ora 13.10 – CS Olimpia – PCE Ilfov
Ora 13.25 – CS Aurora Baicoi II – CSS 2 B. Mare
Ora 13.40 – CSO Pantelimon – CS Olimpia
Ora 13.55 – 14.10 – PCE Ilfov – CS Aurora Baicoi II
Ora 14.20 – CS Aurora Baicoi II – CSO Pantelimon
Ora 14.35 – 14.50 – CSS 2 B. Mare – PCE Ilfov

SERIA MOLDOVA – ORGANIZATOR CSS BARLAD- 22.10.2016- RULMENTUL
1.    LPS Suceava
2.    LPS Focsani
3.    CSS Tecuci
4.    CSS Barlad
5.    CTTV Galati

PROGRAMUL  JOCURILOR – 22.10.2016
Ora 12.00 – LPS Focsani – CTTV
Ora 12.15 – CSS Tecuci – CSS Barlad
Ora 12.30 – LPS Suceava – LPS Focsani
Ora 12.45 – 13.00 – CTTV – CSS Tecuci
Ora 13.10 – CSS Tecuci – LPS Suceava
Ora 13.25 – CSS Barlad – CTTV
Ora 13.40 – LPS Focsani – CSS Tecuci
Ora 13.55 – 14.10 – LPS Suceava – CSS Barlad
Ora 14.20 – CSS Barlad – LPS Focsani
Ora 14.35 – 14.50 – CTTV – LPS Suceava

PROGRAM JOCURI TURNEU 1 – DNJ U 19 – R X – 23.10.2016
– ORGANIZATOR SCM PITESTI – PRUNDU –
GRUPA TRANSILVANIA
1.    SCM PITESTI
2.    RC GRINGOS
3.    CSS 2 BAIA MARE

PROGRAMUL JOCURILOR – 23.10.2016
Ora 11.00 – 11.40 – RC Gringos – CSS 2 B. Mare
Ora 11.50 – 12.30 – SCM Pitesti – RC Gringos
Ora 12.40 – 13.20 – CSS 2 B. Mare – SCM Pitesti

– ORGANIZATOR CSA STEAUA –  23.10.2016- TERENUL GHENCEA –
          GRUPA  MUNTENIA
1.    CSA STEAUA
2.    RC BRAILA
3.    CS TOMITANII
4.    CTTV GALATI
5.    LPS SUCEAVA

PROGRAMUL JOCURILOR – 23.10.2016
Ora 11.00 – CSA Steaua – CTTV Galati
Ora 11.25 – RC Braila – LPS Suceava
Ora 11.50 – CS Tomitanii – CTTV Galati
Ora 12.15 – CSA Steaua – RC Braila
Ora 12.40 – LPS Suceava – CS Tomitanii
Ora 13.05 – CTTV Galati – RC Braila
Ora 13.30 – CS Tomitanii – CSA Steaua
Ora 13.55 – CTTV Galati – LPS Suceava
Ora 14.20 – RC Braila – CS Tomitanii
Ora 14.45 – 15.10 – LPS Suceava – CSA Steaua

PROGRAM JOCURI TURNEU 1 – DNJ U 15 – R X – 23.10.2016
– ORGANIZATOR CSS TRIUMF
– ARCUL DE TRIUMF –
1.    CSS Triumf-CS Soimii
2.    CS Metrorex
3.    CS Aurora Baicoi
4.    CSS Barlad
5.    CSS Gura Humorului

PROGRAMUL JOCURILOR
Ora 11.00 – CS Metrorex – CSS G. Humor
Ora 11.25 – CS Aurora – CSS Barlad
Ora 11.50 – CSS Triumf-Soimii – CS Metrorex
Ora 12.15 – 12.40 – CSS G. Humor – CS Aurora
Ora 12.50 – CS Aurora – CSS Triumf-Soimii
Ora 13.15 – CSS Barlad – CSS G. Humor
Ora 13.40 – CS Metrorex – CS Aurora
Ora 14.05 – 14.30 – CSS Triumf-Soimii – CSS Barlad
Ora 14.40 – CSS Barlad – CS Metrorex
Ora 15.05 – 15.30 – CSS G. Humor – CSS Triumf-Soimii

 

AMRB –  22.10.2016 – Pantelimon, ora 09.00
Etapa I si Etapa a II-a la categoriile U8, U10, U12, U14.
orele 9.00 – 13.00 copii U 14

orele 13.00 – 15.00 copii U8, U10, U12

 

3,041 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response