Wednesday 17th July 2019,
Federatia Romana de Rugby

Turneul 2 al Campionatului de Mini-Rugby Muntenia organizat de AMRB a avut loc la Stadionul „Arcul de Triumf”

29 octombrie 2016 MINI-RUGBY
Turneul 2 al AMRB a avut loc la Stadionul Arcul de Triumf.

Sambata, 29 octombrie, la Stadionul National „Arcul de Triumf” a avut loc Turneul 2 al Campionatului Regional de Mini-Rugby Muntenia, organizat de catre Asociatia Municipala de Rugby Bucuresti. Competitia care se adreseaza categoriilor de varsta U8, U10, U12 si U14, a programat etapele a III-a si a IV-a. Mai jos aveti rezultatele inregistrate in cele doua etape:

A.M.R.B. – 29.10.2016 – STADIONUL ARCUL DE TRIUMF – REZULTATE

COPII U 8
Etapa  a III-a
RC GRIVITA  –  CSA-CSS STEAUA         5-0
CSO PANTELIMON  –  SOIMII                20-20

Etapa a IV-a
CSA-CSS STEAUA  –  SOIMII                     0-5
CSO PANTELIMON  –  RC GRIVITA       20-30

 

COPII U 10
Etapa  a III-a
CSO PANTELIMON  – CS CHITILA             5-0
CS OLIMPIA  – SOIMII                                 0-30
CSA-CSS STEAUA – RC GRIVITA               0-5

Etapa a IV-a
CS CHITILA – RC GRIVITA                           0-5
SOIMII – CSA-CSS STEAUA                          5-0
CSO PANTELIMON – CS OLIMPIA             30-0

COPII U 12
Etapa   a III-a
AURORA BAICOI – CNAV                                  5-0
VICTORIA CUMPANA – RC ANTONIO Jr.       20-0
SOIMII – RUGBY SACELE                                  20-5
CSO PANTELIMON   –  RC GRIVITA                30-5
CSM – CSA-CSS STEAUA                                   20-5

Etapa  a IV-a     
CNAV –  CSA-CSS STEAUA                                 0-5
RC GRIVITA – CSM                                              0-10
RUGBY SACELE – CSO PANTELIMON             0-25
RC ANTONIO Jr. – SOIMII                                    5-15
AURORA BAICOI – VICTORIA CUMPANA      0-30

 

COPII U 14
Etapa   a III-a   

DINAMO-CSS 6 – CSS TRIUMF-SOIMII                               5-7
CSA-CSS STEAUA  – CSC MIHAIL KOGALNICEANU       7-7
RUGBY TEAM CONSTANTA – AURORA BAICOI             7-10
RC BRASOV  –  RC ANTONIO Jr.                                          31-5
RC GRIVITA  – CSM                                                               12-17

Etapa  a IV-a       
RC ANTONIO Jr. – RC GRIVITA                                                           36-0
AURORA BAICOI – RC BRASOV                                                         7-10
CSC MIHAIL KOGALNICEANU – RUGBY TEAM CONSTANTA     0-0
CSS TRIUMF-SOIMII – CSA-CSS STEAUA                                         10-5
CSO PANTELIMON – DINAMO-CSS 6                                                 33-5

Turneul 3 va avea loc sambata, 5 noiembrie, pe terenul din Complexul Sportiv Tei, in organizarea clubului RC Antonio jr.

 

2,211 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response