Friday 15th February 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

27 aprilie 2017 INTERN
Unde mergem in acest weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare!

In weekend-ul 29-30 aprilie vor avea loc meciuri in SuperLiga CEC Bank, Divizia Nationala de Seniori si Divizia A.  Etapa de weekend va fi deschisa vineri, de runda a doua a Campionatului National de Rugby 7 feminin, care va avea loc la Iasi. Mai sunt programate partide din Diviziile Nationale de Juniori, dar si o noua etapa  a Campionatului National de MiniRugby- AMRB.

SuperLiga CEC Bank
Etapa  a XIII-a
CS Dinamo – SCM Timisoara 29 aprilie, ora 13:00, Dolce Sport 1
Stadionul Florea Dumitrache
Arbitri: Ionut Bodea, Florin Ferezan, Cristi Teodor Rotaru, Mihai Badarau
TMO:Cristian Raduta
Observator: Bogdan Budisteanu

U Cluj – CSM Stiinta Baia Mare 29 aprilie, ora 11:00, Rugby Tv
Stadionul Iuliu Hatieganu
Arbitri: Madalin Girbau, Razvan Vasiliu, Lucian Ravar, Calin Cojocnean
Observator: Gheorghe Sabau

CSA Steaua – CSM Bucuresti 30 aprilie, ora 14:00, Dolce Sport
Teren Ghencea
Arbitri: Cristian Serban, Razvan Stefan, Ciprian Costache, Florin Bonea,
TMO: Emil Gorodea
Observator:Gheorghe Plescan

 

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a-XII-a
29.04.2017

CSUAV – RC Stejarul    
Teren Sanicolau, ora 10:00
Arbitri: Alexandru Nitulescu, Razvan Anorocioaie, Andrei Iftode
CS Manastur – RCM Galati
Stadionul I. Hatieganu, ora 16:00
Arbitri:Razvan Vasiliu, Cristian Stoica, Teodor Buzatu

CS Navodari – RC Barlad   
Stadionul Flacara, ora 14:00
Arbitri:Robert Diaconescu, Eduard Plotchi, Viorel Bujoreanu

CS Stiinta Petrosani – CSM Suceava   30 aprilie
Teren Stiinta, ora 10:00
Arbitri: Alexandru Ionescu, Andrei Iftode, Calin Cojocnean

 

Divizia A:
Etapa a-VIII-a
29.04.2017
CS Dinamo II – CS Sportul ,  ora 10:00
Stadionul Florea Dumitrache
Arbitri:Dragos Preda, Mihai Badarau, Razvan Stefan

CS Tomitanii – CSM Sibiu, ora 11:00
Stadionul M. Naca                              
Arbitri: Bogdan Milita, Remus Apostol, Ionut Damaschin
RC Grivita sta.

TURNEUL FINAL  – DNJ U 19 – RUGBY 7 –  29.04.2017
  – ORGANIZATOR CSA STEAUA –                
 STADIONUL GHENCEA – ORA 11:00
Arbitri: Alexandru Ionescu, Dragos Preda, Nicolae Fratila, Cristian Serban
 
 ECHIPA CALIFICATE
1.     CSA STEAUA
2.     CNAV
3.     LPS FOCSANI
4.     CT DINICU GOLESCU
 
PROGRAMUL JOCURILOR
1.     Ora 11.00 – CSA Steaua – CT Dinicu Golescu         
2.     Ora 11.15 – 11.30 – CNAV – LPS Focsani               
3.     Ora 11.40 – CT Dinicu Golescu – LPS Focsani         
4.     Ora 11.55 – 12.10 – CSA Steaua – CNAV               
5.     Ora 12.20 – CNAV – CT Dinicu Golescu                 
6.     Ora 12.35 – 12.50 – LPS Focsani – CSA Steaua      

TURNEUL NATIONAL 2 – DNJ U 17 – R X – 30.04.2017
– ORGANIZATOR: CS AURORA BAICOI –
Stadionul de Rugby AURORA BAICOI –  ora 12:00
Arbitri:Radu Zaharescu, Lucian Ravar, Madalin Baraulea, Virgil Ionita
 
    GRUPA  A                                              GRUPA  B
1.       CS TOMITANII                           1.   CSS 2 BAIA MARE
2.        CT DINICU GOLESCU              2.   CS AURORA BAICOI
3.       CSO PANTELIMON                   3.   CS CLEOPATRA
 
PROGRAM JOCURI
1.     Ora 12:00   CT DINICU GOLESCU – CSO PANTELIMON
2.     Ora 12:25   CS AURORA BAICOI  – CS CLEOPATRA
3.     Ora 12:50   CS TOMITANII – CT DINICU GOLESCU
4.     Ora 13:15   CSS 2 BAIA MARE – CS AURORA BAICOI
5.     Ora 13:40   CSO PANTELIMON – CS TOMITANII
6.     Ora 14:05 – 13:30 CS CLEOPATRA – CS AURORA BAICOI
7.     Ora 14:45              LOC 3 GRUPA A – LOC 3 GRUPA B                   
8.     Ora 15:10              LOC 2 GRUPA A – LOC 2 GRUPA B                   
9.     Ora 15:35 – 16:10 LOC 1 GRUPA A – LOC 1 GRUPA B      

 

PROGRAM JOCURI TURNEUL NATIONAL 2 – DNJ U 15 – R X – 30.04.2017
                            – ORGANIZATOR ACS SOIMII BUCURESTI –                
STADIONUL NATIONAL DE RUGBY „ARCUL DE TRIUMF” – Ora 12:00
Arbitri:Razvan Anorocioaie, Razvan Vasiliu, Cristian Teodor Rotaru

ECHIPE CALIFICATE
1. CSS GURA HUMORULUI
2. CSS TRIUMF-SOIMII
3. ACS FLORIN POPOVICI CSS 2 BAIA MARE
4. CSS BARLAD
 PROGRAMUL JOCURILOR         
1.     Ora 12.00 – CSS Gura Humorului – CSS Barlad                                          
2.     Ora 12.25 – 12.50 – CSS Triumf-Soimii – ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare                     
3.     Ora 13.05 – CSS Barlad – ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare
4.     Ora 13.30 – 13.55 – CSS Gura Humorului – CSS Triumf-Soimii
5.     Ora 14.10 – CSS Triumf-Soimii – CSS Barlad                                                                 
6.     Ora 14.35 – 15.00 – ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare – CSS Gura Humorului

 

DNJU16 Muntenia

30.04.2017  
CSM Bucuresti  – CSRTM Callatis    
Stadion Ciurel                  – ora 14.00
(meci aminat din 02 04 2017 )   
Arbitri: Bogdan Milita, Gabriel Gosnea, Dragos Preda

Dinicu Golescu – Stejarul 30 aprilie, ora 11:00
Stadion Ghencea
Arbitri: Florin Bonea, Emanuel Gorodea, Ciprian Costache

DNJ U18
MOLDOVA
30 APRILIE
Etapa VI-a
CSS Barlad   –   LPS Suceava – Teren Rulmentul  – ora 14.00   
Arbitri:Teo Ursu, Sorinel Bucur, David Popa   

LPS Focsani   –  CS Poli Iasi –  Teren Tineretului – ora 14.00
Arbitri: Emil Tasci, Radu Pecingine, Camelia Bratie    
CTTV Galati sta.

TRANSILVANIA
30 APRILIE
Etapa VII-a
CSS G. Humor – CSS Viitorul Cluj  Tineretului (GH) – ora 10.00    
Arbitri: Ovidiu Bursuc, Ionut Flutur, Octavian Scolobiuc
CSM B. Mare sta.

MUNTENIA
30 aprilie
Etapa VI-a
CS Olimpia  – CS Tomitanii –  Olimpia             – ora 13.00
Arbitri: Nicolae Fratila, Cristian Rotaru, Alexandru Nitulescu

RC Grivita  – CNAV              – P. Copilului        – ora 10.00
Arbitri: Madalin Baraulea, Madalin Girbau, Ionel Dumitrescu      

CT Dinicu – RC Stejarul       – Ghencea            – ora 12.00  
Arbitri: Andrei Kiss, Ionut Bodea, Dragos Frenkel

Campionatul National Rugby 7 feminin (senioare si junioare)
28 aprilie, Iasi, ora 10:00
Arbitri senioare: Emanuel Gorodea, David Popa, Teo Ursu
Arbitri junioare: Ionut Cremenischi, Gabriela Surmei-Balan, Alin David

Meci amical:
Arlechinii Bucuresti – Mersea Island
Stadionul Florea Dumitrache, 29 aprilie, ora 16:00
Arbitri: Ciprian Costache, Emanuel Gorodea

MiniRugby
Campionatul Regional Muntenia – AMRB 2016-2017
29 aprilie, Teren Tei, ora 10:00
Arbitri: Mihai Badarau, Dragos Frenkel, Andrei Kiss, Ionel Dumitrescu

1,714 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response