Tuesday 21st November 2017,
Federatia Romana de Rugby

Pe terenul Tei a avut loc sambata, 29 aprilie, o noua etapa a Campionatului Regional Muntenia la mini-rugby

2 mai 2017 MINI-RUGBY

Sambata, 29 aprilie, pe terenul din Complexul Sportiv Studentesc Tei a avut loc o noua etapa a Campionatului Regional Muntenia la mini-rugby, editia 2016-2017. Runda, organizata de catre clubul RC Antonio Jr., a programat meciuri la toate cele patru categorii de varsta, U8, U10, U12 si U14. In urma acestor partide in clasamentul general la U8 lider este RC Grivita, la U10 – CSO Pantelimon, la U12 – ACS Soimii, iar la U14 – RC Brasov. Urmatoarea etapa este programata pe 6 mai pe Stadionul „Arcul de Triumf”, de la ora 10:00.

CAMPIONATUL REGIONAL MUNTENIA
EDITIA  2016 – 2017
„U”8 (2009 şi mai mici)Etapa a IX-a       29.04.2017   TEI   
CSA-CSS STEAUA –  RC GRIVITA     0-5
SOIMII – CSO PANTELIMON             20-5   

Etapa  a X-a       29.04.2017  TEI  
SOIMII –  CSA-CSS STEAUA                 5-0             
RC GRIVITA – CSO PANTELIMON    15-20

Clasament: 1. RC Grivita 20p, 2. ACS Soimii 18p, 3. CSO Pantelimon 18p 4. CSA- CSS Steaua 0p

„U”10 (2007-2008)
Etapa a VIII-a       29.04.2017   TEI    
SOIMII  II – CSO PANTELIMON          0-25
SOIMII – CS OLIMPIA                           45-0            
RC GRIVITA – CSA-CSS STEAUA       10-10

Etapa a IX-a       29.04.2017   TEI
RC GRIVITA – SOIMII  II                        5-0
CSA-CSS STEAUA – SOIMII                   0-15   
CS OLIMPIA – CSO PANTELIMON      0-55

Clasament: 1. CSO Pantelimon 21p, 2. ACS Soimii 19p, 3. RC Grivita 16p, CS Olimpia 11p, 5. CSA -CSS Steaua 8p, 6. CAS Soimii II 4p

„U” 12(2005-2006)
Etapa  a XVI-a       29.04.2017  TEI      
SOIMII II – SOIMII                                                           0-35
VICTORIA CUMPANA  – CSO PANTELIMON            10-0
AURORA  BAICOI – CSM                                                 30-5
RC ANTONIO Jr. – CSA-CSS STEAUA                           5-0
RUGBY SACELE – RC GRIVITA                                      20-10
 
Etapa  a XVII-a       29.04.2017   TEI      
RUGBY SACELE – SOIMII  II                                           25-0             
RC GRIVITA – RC ANTONIO Jr.                                     0-20
CSA-CSS STEAUA  – AURORA  BAICOI                        0-5
CSM – VICTORIA CUMPANA                                          0-15
CSO PANTELIMON – SOIMII                                          5-15

Joc restanta VICTORIA CUMPANA – AURORA BAICOI                     30-5

Clsament: 1. ACS Soimii 45 p, 2. AS Victoria Cumpana 40p, 3. CSO Pantelimon 35p, 4.  4. RC Antonio Jr, 35 p, 5. CSM 32p, 6. Rugby Sacele 27p, 7. CS Aurora Baicoi 24p, 8. RC Grivita 16p, 9. CSA- CSS Steaua 7p, 10. ACS Soimii II 5p

„U” 14(2003-2004)
Etapa  a XX-a       29.04.2017 – TEI      
CSA-CSS STEAUA  – RC BRASOV                                        0-12
DINAMO-CSS 6 – RC GRIVITA                                             17-7
CSO PANTELIMON – CSM                                                     21-0    
CSS TRIUMF-SOIMII – RC ANTONIO Jr.                           5-22
CSC MIHAIL KOGALNICEANU – AURORA BAICOI        5-10
            
Etapa  a XXI-a       29.04.2017 – TEI      
AURORA BAICOI – CSS TRIUMF-SOIMII                           36-5
RC ANTONIO Jr. – CSO PANTELIMON                               0-19
CSM – DINAMO-CSS 6                                                              0-31
RC GRIVITA – CSA-CSS STEAUA                                           0-38
RC BRASOV – RUGBY TEAM CONSTANTA                         12-5
         
Clsament: 1. RC Brasov 50p, 2. CSO Pantelimon 47p, 3. CSA-CSS Steaua 42p, 4.Rugby Team Constanta  36p, 5. CS Aurora Baicoi 35p, 6. CSS Triumf-Soimii 32p, 7. CS Dinamo – CSS6 30p, 8. CSC M.Kogalniceanu 27p, 9. RC Antonio Jr. 27p, 10. CSM 25p, 11. RC Grivita 18p

Foto: #RugbyTonyVaio

808 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response