Wednesday 18th September 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi programul meciurilor si locul de desfasurare

4 mai 2017 INTERN

In weekend-ul 6-7 mai, SuperLiga CEC Bank programeaza ultima etapa a sezonului regulat, urmand a se juca doar doua meciuri, pentru ca partida din uvertura rundei, CSM Bucuresti – CS U Cluj nu se va mai disputa, ardelenii avand multi jucatori cu probleme medicale. De asemenea vor avea loc meciuri in Divizia Nationala de Seniori, Divizia A, dar si meciuri la juniori, la mai multe categorii de varsta. Programul tuturor meciurilor, locul si ora desfasurarii acestora le gasiti mai jos:

SuperLiga CEC Bank
Etapa a-XIV-a
06/07.05.2017
CSM Bucuresti – CS U Cluj 06.05.2017, ora 14.00 – ANULAT

CS Stiinta-CSM B. Mare – CS Dinamo 7 mai 2017, Arena Zimbrilor, ora 14.00 – Dolce Sport
Arbitri: Razvan Vasiliu, Ionut Flutur, Ciprian Costache, Cristian Stoica
TMO: Emanuel Gorodea, Observator: Nicolae Francu

SCM Timisoara – CS Poli Iasi 7 mai 2017, Stadionul Dan Paltiniseanu ora 11.00  – Rugby TV
Arbitri: Alexandru Nitulescu, Florin Ferezan, Danut Frasineanu, Laurentiu Tanase
Observator:Codrut Nicorici

CSA Steaua sta.

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a-XIII-a
06.05.2017
CS Manastur – RC Barlad    5 mai 2017      – I. Hatieganu  – ora 10.00
Arbitri: Florin Ferezan, Cristian Stoica, Constantin Ene

RCM Galati – CSM Suceava  7 mai 2017     – Municipal      – ora 10.00
Arbitri: Robert Diaconescu, Eduard Plotschi, Viorel Bujoreanu

CS Navodari – RC Stejarul  6 mai 2017                    – Flacara           – ora 12.00
Arbitri: Cristian Serban, Cristian Teodor Rotaru, Sorinel Bucur

CS Stiinta Petrosani – CSUAV  6 mai 2017              – Stiinta             – ora 12.00
Arbitri: Dragos Preda, Laurentiu Tanase, Andrei Iftode

Divizia A
Etapa a-IX-a
06.05.2017
CSM Sibiu –  CS Dinamo II –        B. Boboc       – ora 14.00
Arbitri: Calin Cojocnean, Adrian Felseghi, Bogdan Cantor

CS Sportul – RC Grivita   –                         Tei    – ora 11.00
Arbitri: Virgil Ionita, Razvan Anorocioaie, Florin Ionita
CS Tomitanii sta.

DNJ U20
Etapa a-V-a
05.05.2017
CS Tomitanii  – SCM Timisoara — M.Naca    – ora 11.00
Arbitri: Ionut Bodea, Nicolae Fratila, Eduard Plotschi
CS Dinamo sta.

DNJ U16 REGIONAL
MUNTENIA 2
Etapa a-VIII-a
07.05.2017
CS Cleopatra – CS Metrorex       – Cleopatra               – ora 14.00
Arbitri: Sorinel Bucur, Lucian Ravar, Emil Tasci

CSA-CSS Steaua  – CSR Sacele    – Ghencea                 – ora 13.00
Arbitri: Andrei Kiss, Florin Bonea, Mihai Badarau
CS Dinamo sta.

MUNTENIA 1
Etapa a-VIII-a
07.05.2017
CT Dinicu – CSRTM Callatis         –  Ghencea             – ora 14.00
Arbitri: Nicolae Fratila, Florin Ionita, Alexandru Grigore

RC Stejarul  – CSM Bucuresti     – Constructorilor – ora 11.30
Arbitri: Madalin Girbau, Marius Trifan, Lucian Grigore
RC Grivita sta.

MOLDOVA
Etapa a-IX-a
07.05.2017
CSS G. Humor – CSS Tecuci     –  Tineretului         – ora 14.00
Arbitri: Ionut Cremenitchi, Ionut Coca, Mihai Coca

DNJ U18
MOLDOVA
Etapa a-VII-a
07.05.2017
LPS Focsani  –   CTTV Galati 32-12
CS Poli Iasi  – CSS Barlad – Tepro   – ora 13.00
Arbitri: Ovidiu Bursuc, Alin David, Gabriela Surmei-Balan
LPS Suceava  sta.

TRANSILVANIA
Etapa a-VIII-a
07.05.2017
CSS Viitorul Cluj  – CSM B. Mare – I. Hatieganu    – ora 12.00
Arbitri: Calin Cojocnean, Andrei Iftode, Romulus Boar, Alin Warner
CSS G. Humor sta.

MUNTENIA
Etapa a-VII-a
07.05.2017
CT Dinicu  – CS Olimpia  – Ghencea                 – ora 15.00
Arbitri: Florin Bonea, Andrei Kiss, Robert Dascalu

CNAV  – CS Tomitanii      – P. Copilului             – ora 13.00
Arbitri: Victor Navarro, Cristian Teodor Rotaru, Marius Balan

Campionatul Regional Muntenia Mini-rugby
Stadionul Arcul de Triumf, sambata, 6 mai, ora 10:00
Arbitri: Mihai Badarau, Dragos Frenkel, Mioara Bidilica, Marius Balan, Ionel Dumitrescu
 
Meci amical, 6 mai
Arlechinii Bucuresti  – Maastricht (Olanda), Stadionul Florea Dumitrache, ora 14:00
Arbitru: Victor Navarro

Turneu rugby-tag Buzau, 5 mai
Arbitri: Danut Frasineanu, Marius Trifan, Lucian Grigore

Turneu rugby-tag Galati, 6 mai
Arbitri: Emil Tasci, Bogdan Alexandru Fratila, Antonel  Munteanu

 

3,778 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response