Thursday 18th July 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

12 mai 2017 INTERN

In weekendul 13-14 mai in rugby-ul romanesc sunt programate meciurile de baraj pentru calificarea in semifinalele SuperLigii CEC Bank, dar si partide in Divizia Nationala de Seniori si Divizia A. De asemenea, vor avea loc intalniri si la juniori, la mai multe categorii de varsta. Programul tuturor meciurilor, locul si ora desfasurarii acestora le gasiti mai jos:

Baraj semifinale SuperLiga CEC Bank
13.05.2017
CSA Steaua Bucuresti – CS U Cluj  ora 11.00  Ghencea – Rugby TV
Arbitri: Robert Diaconescu, Razvan Stefan, Eduard Plotchi, Bogdan Milita
CS Dinamo Bucuresti – CSM Bucuresti,  Florea Dumitrache,  ora 15:00 – Rugby Tv
Arbitri: Ionut Bodea, Emanuel Gorodea, Ciprian Costache, Vlad Iordachescu

SCM Timisoara – CS Poli Iasi meci anulat ( Poli Iasi nu se poate prezenta din cauza problemelor medicale din lot)
Locul 1 sta. CSM Stiinta Baia Mare

Divizia A
Etapa a-X-a
13.05.2017
CSM Sibiu – RC Grivita                                    – B. Boboc         – ora 14.00
Arbitri: Danut Frasineanu, Radu Zaharescu, Adrian Felfeghi

CS Dinamo II – CS Tomitanii   14.05.2017       – Fl Dumitrache   – ora 13.00 (* Conteaza si pentru D.N.J. U20)
Arbitri: Emanuel Gorodea, Ciprian Costache, Mihai Badarau
CS Sportul sta.

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a-XIV-a
13.05.2017
CSUAV – CS Manastur                            – Sanicolau              – ora 13.00
Arbitri: Dragos Preda, Teodor Buzatu, Cristian Stoica

RC Stejarul – CS Stiinta Petrosani             – Constructorilor      – ora 10.00
Arbitri: Alexandru Nitulescu, Ionut Flutur, Sorinel Bucur

CSM Suceava  – CS Navodari                  – Unirea                   – ora 10.00
Arbitri:Calin Cojocnean, Ionut Cremenischi, Romulus Boar

RC Barlad – RCM Galati                          – Rulmentul              – ora 14.00
Arbitri:Alexandru Ionescu, Nicolae Fratila, Marius Balan

PROGRAM JOCURI – TURNEUL 5 – DNJ U 15 – R 7 – 13.05.2017
– ORGANIZATOR: COLEGIUL TEHNIC DINICU GOLESCU –
 TERENUL GHENCEA – ORA 13:00
Arbitri: Razvan Stefan, Virgil Ionita, Victor Ionita, Teodor Cristian Rotaru
 
1. CSS Triumf-Soimii
2. CSS Barlad
3. CS Metrorex
4. CT  Dinicu Golescu

           PROGRAM JOCURI
1.     Ora 13.00 – CSS Triumf-Soimii – CT Dinicu Golescu                   
2.     Ora 13.15 – 13.30 – CSS Barlad – CS Metrorex      
3.     Ora 13.40 – CT Dinicu Golescu – CS Metrorex               
4.     Ora 13.55 -14.10 – CSS Triumf-Soimii – CSS Barlad           
5.     Ora 14.20 – CSS Barlad – CT Dinicu Golescu    
6.     Ora 14.35 – 14.50 – CS Metrorex – CSS Triumf-Soimii
 

DNJ U18 REGIONAL
Moldova
Etapa a-VIII-a
14.05.2017
CTTV Galati – LPS Suceava – Municipal      – 17 mai – ora 14:00
Arbitri: Teo Ursu, Sorinel Bucur, David Popa

CSS Barlad   – LPS Focsani –  Rulmentul      – ora 12.00  
Arbitri: David Popa, Sorinel Bucur, Teo Ursu
CS Poli sta.

Muntenia
Etapa a-VIII-a
14.05.2017
CS Olimpia – CNAV                 – Olimpia             – ora 10.00
Arbitri: Marius Balan, Danut Frasineanu, Alexandru Grigore

RC Grivita -CT Dinicu              – P. Copilului       – ora 10.00
Arbitri:Madalin Baraulea, Madalin Girbau, Florin Ionita

Tomitanii – Buzau 79-0 (s-a disputat pe 9 aprilie)

 
Transilvania
Etapa a-IX-a
14.05.2017
CSM B. Mare –  CSS G. Humor – A. Zimbrilor    – ora 10.00
Arbitri: Florin Ferezan, Cristian Stoica, Constantin Ene
CSS Viitorul Cluj sta.

 
DNJ U16 Regional
Moldova
Etapa a-X-a
14.05.2017
LPS Focsani – CSS G. Humor 29-18 (s-a jucat pe 10 mai)
CSS Tecuci – CSS Barlad            – Tineretului                                 – ora 11.00
Arbitri: Emil Tasci, Gabriel Danaila, Daniel Dusacovschi

Muntenia 1
Etapa a-IX-a
14.05.2017
CSM Bucuresti – CT Dinicu        –   Ciurel                   – ora 13.00
Arbitri:Andrei Kiss, Alexandru Ionescu, Dragos Frenkel
CSRTM Callatis-  RC Grivita       – Marina                    – ora 14.00
Arbitri:Robert Diaconescu, Remus Apostol, Damaschin
RC Stejarul sta.

Muntenia 2
Etapa a-IX-a
14.05.2017
CSR Sacele – CS Cleopatra        –  Precizia                   – ora 15.00
Arbitri: Nicolae Fratila, Radu Zaharescu, Silviu Rusu
CS Metrorex –  CS Dinamo       – Ciurel                        – ora 10.00
Arbitri: Robert Dascalu, Alexandru Nitulescu, Ionel Dumitrescu
CSA-CSS Steaua sta.

Meci amical, sambata 13 mai, teren Baicoi
Arlechinii Bucuresti – Lichfield
Arbitru: Victor Navarro

Campionatul Regional Muntenia Mini-Rugby
Terenul Tei, ora 10:00
Arbitri: Mioara Bidilica, Dragos Frenkel, Mihai Badarau, Ionel Dumitrescu

2,053 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response