Saturday 27th May 2017,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi programul meciurilor si locul de desfasurare

19 mai 2017 INTERN, Stiri

In weekendul 20-21 mai, SuperLiga CEC Bank si Divizia A programeaza faza semifinalelor, avand loc si meciuri din Diviziile Nationale de Juniori U16 si U18. Sambata, 20 mai, la Cluj are loc si etapa a treia a Campionatului National de rugby 7 feminin, senioare si junioare, pe Stadionul Iuliu Hatieganu, cu incepere de la ora 10:00. Programul tuturor meciurilor, locul si ora desfasurarii acestora le gasiti mai jos:

 

SuperLiga CEC Bank
Semifinale, 20 mai
Stiinta Baia Mare – CSM Bucuresti   Stadion „Arena Zimbrilor” ora 14:00, Dolce Sport
Arbitri: Ionut Bodea, Emanuel Gorodea, Ciprian Costache, Cristian Stoica, Vlad Iordachescu (TMO)
Observator:

CSA Steaua – Timisoara Saracens Stadion Ghencea, ora 16:00, Dolce Sport
Arbitri: Jonny Erskine, Chris Harrington, Rob Watson, Teodor Rotaru, Kevin Beggs (TMO)

Play-out, 20 mai
CS Politehnica Iasi – U Cluj    Stadion Tepro, ora 11:00, Rugby Tv
Arbitri: Madalin Girbau, Alexandru Ionescu, Alexandru Nitulescu, Ionut Cremenitchi

Divizia Nationala de Seniori
Meci restanta
Stiinta Petrosani – RCM Galati Stadion Stiinta, ora 10:00  s-a anulat
Arbitri: Robert Diaconescu, Dragos Preda, Marian Panzaru

Divizia A
Semifinale, 21 mai
RC Grivita – Sibiu    Teren Parcul Copilului ora 14:00
Arbitri: Victor Ionita, Andrei Kiss, Ionel Dumitrescu

CS Tomitanii – Sportul Studentesc   Stadion Mihail Naca ora 14:00
Arbitri: Bogdan Milita, Razvan Anorocioaie, Viorel Bujoreanu

PROGRAM JOCURI – TURNEUL 6 – DNJ U 15 – R 7 – 20.05.2017
– ORGANIZATOR: CS METROREX –
 TERENUL CIUREL – ORA 13:00
Arbitri: Mihai Badarau, Marius Balan, Dragos Frenkel, Danut Frasineanu
 
1. CSS Triumf-Soimii
2. CSS Barlad
3. CS Metrorex
4. CT  Dinicu Golescu
 
            PROGRAM JOCURI
1.     Ora 13.00 – CSS Triumf-Soimii – CT Dinicu Golescu                   
2.     Ora 13.15 – 13.30 – CSS Barlad – CS Metrorex      
3.     Ora 13.40 – CT Dinicu Golescu – CS Metrorex               
4.     Ora 13.55 -14.10 – CSS Triumf-Soimii – CSS Barlad           
5.     Ora 14.20 – CSS Barlad – CT Dinicu Golescu    
6.     Ora 14.35 – 14.50 – CS Metrorex – CSS Triumf-Soimii
 
DNJ U18
MOLDOVA
Etapa a-IX-a
21.05.2017
CSS Barlad  – CTTV Galati – Rulmentul  – ora 13.00
Arbitri: Sorinel Bucur, Vlad Zugravu, Marius Pintilie

CS Poli Iasi  – LPS Suceava – Tepro        – ora 13.00
Arbitri: Ionut Cremenitchi, Stefan Drusca, Mihai Vacaru
LPS Focsani sta.

TRANSILVANIA
Etapa a-X-a
21.05.2017
CSS Viitorul Cluj – CSS G. Humor – I. Hatieganu  – ora 12.00
Arbitri:Calin Cojocnean, Florin Ferzan, Vlad Dragos
CSM B. Mare sta.

MUNTENIA
Etapa a-IX-a
21.05.2017
RC Grivita – CS Olimpia                    – P.Copilului                – ora 11.30
Arbitri: Andrei Kiss, Alexandru Ionescu, Stelian Bogza

26. CT Dinicu – CS Tomitanii                  – Ghencea                     – ora 13.00
Arbitri: Virgil Ionita, Razvan Anorocioaie, Cristian Rotaru

27. RC Stejarul  – CNAV 0-96 (s-a disputat)

DNJ U16
MOLDOVA
Etapa a-IX-a
21.05.2017
CSS G. Humor- CSS Barlad     – Tineretului          – ora 14.00
Arbitri: Ionut Flutur, Octavian Scolobiuc, Ionut Coca

LPS Focsani – CSS Tecuci        – Tineretului          – ora 11.00
Arbitri: Daniel Fratila, Camelia Bratie, Costel Dusacovschi

MUNTENIA 1
Etapa a-X-a
21.05.2017
RC Grivita – CSM Bucuresti      – P. Copilului           – ora 10.00
Arbitri: Alexandru Ionescu, Andrei Kiss, Stelian Bogza

CT Dinicu  – RC Stejarul 86-0 (s-a disputat)
CSRTM Callatis sta

MUNTENIA 2
Etapa a-X-a
21.05.2017
CS Dinamo – CSR Sacele                 – Fl. Dumitrache       – ora 13.00
Arbitri: Marius Balan, Danut Frasineanu, Mioara Bidilica

CS Cleopatra  – CSA-CSS Steaua    – Cleopatra                – ora 13.00
Arbitri: Nicolae Fratila, Gabriel Danaila, Emil Tasci
CS Metrorex sta.

PROGRAM JOCURI TURNEUL 5 – DNJ U 17 – R 7 – 19.05.2017
– ORGANIZATOR CSO PANTELIMON –                  
TERENUL  OLIMPIA – Ora 11.00
Arbitri: Mihai Badarau, Alexandru Ionescu, Bogdan Milita

1.     CSS 2 Baia Mare
2.     CSO Pantelimon
3.     CS Olimpia Bucuresti
4.     PCE Ilfov
 
                 PROGRAM JOCURI
              1.     Ora 11.00 – CSS 2 Baia Mare – PCE Ilfov
2.     Ora 11.15 – CSO Pantelimon – CS Olimpia
3.     Ora 11.40 – PCE Ilfov – CS Olimpia
4.     Ora 11.55 – CSS 2 Baia Mare – CSO Pantelimon
5.     Ora 12.20 – CSO Pantelimon – PCE Ilfov
6.     Ora 12.35 – 12.50 – CS Olimpia – CSS 2 Baia Mare
 

PROGRAM JOCURI  TURNEUL 5 – DNJ U 17 – R 7 – 19.05.2017
– ORGANIZATOR: CSS TECUCI –
TERENUL TINERETULUI – ORA 12:00
Arbitri: Daniel Fratila, Emil Tasci, Gabriel Danaila, Costel Dusacovschi
 
1.     CSS Barlad
2.     LPS Suceava                 
3.     LPS Focsani
4.     CSS Tecuci                   
5.     CTTV Galati
 
                PROGRAMUL JOCURILOR
1.     Ora 12.00 – CSS Barlad – CSS Tecuci                   
2.     Ora 12.15 – LPS Suceava – CTTV Galati              
3.     Ora 12.30 – LPS Focsani – CSS Tecuci                   
4.     Ora 12.45 – CSS Barlad – LPS Suceava                 
5.     Ora 13.00 – CTTV Galati – LPS Focsani                 
6.     Ora 13.15 – CSS Tecuci – LPS Suceava                  
7.     Ora 13.30 – LPS Focsani – CSS Barlad                  
8.     Ora 13.45 – CSS Tecuci – CTTV Galati             
9.     Ora 14.00 – LPS Suceava – LPS Focsani               
10.    Ora 14.15 – 14.30 – CTTV Galati – CSS Barlad  

PROGRAM JOCURI TURNEUL 5 – DNJ U 17 – R 7 – 19.05.2017
– ORGANIZATOR: CS AURORA BAICOI –
TERENUL DE RUGBY AURORA BAICOI  – ORA 12:00
Arbitri: Danut Frasineanu, Nicolae Fratila, Stefan Razvan, Lucian Ravar
                      
1.     CS Aurora Baicoi
2.     RC Brasov
3.     CT Dinicu Golescu
4.     CNAV
5.     CS Cleopatra
6.     CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant
                 
Seria A                                               Seria B
1.     CS Aurora Baicoi                      1. RC Brasov                       
2.     CT Dinicu Golescu                    2. CNAV
3.     CS Cleopatra                              3. CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant
 
                  PROGRAM JOCURI
 1.     Ora 12.00 – CT Dinicu Golescu – CS Cleopatra
2.     Ora 12.15 – CNAV – CS Parohial
3.     Ora 12.30 – Aurora Baicoi – CT D. Golescu
4.     Ora 12.45 – RC Brasov – CNAV
5.     Ora 13.00 – CS Cleopatra – Aurora Baicoi
6.     Ora 13.15 – CS Parohial – RC Brasov
7.     Ora 13.40 – Loc 3 Seria A – Loc 3 Seria B
8.     Ora 13.55 – Loc 2 Seria A – Loc 2 Seria B
9.     Ora 14.10 – 14.35 – Loc 1 Seria A – Loc 1 Seria B (2 reprize a cate 10 minute fiecare, pauza 2 minute)

 

Campionatul National de rugby 7 feminin
Cluj, Terenul Iuliu Hatieganu, 20 mai, ora 10:00
Arbitri senioare: Calin Cojocnean, Victor Ionita, Virgil Ionita
Arbitri junioare: Florin Ferezan, Victor Ionita, Virgil Ionita

MECI AMICAL
20 mai, ora 13:00 Stadion Florea Dumitrache
Arlechinii Bucuresti – Limassol Crusaders
Arbitru: Victor Navarro

Faza finala Gimnaziada rugby-tag
Suceava, 21 mai, ora 09:00
Arbitri: Ionut Flutur, Florin Bonea

1,114 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response