Friday 19th April 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi programul meciurilor si locul de desfasurare

26 mai 2017 INTERN, Stiri

In weekendul 27-  28 mai, SuperLiga CEC Bank si Divizia A isi vor desemna castigatoarele pentru sezonul competitional 2016-2017. Finalele celei mai importante competitii din rugbyul romanesc, SuperLiga CEC Bank vor avea loc duminica 28 mai, iar cele ale Diviziei A, sambata 27 mai, toate partidele urmand sa se dispute pe Stadionul National „Arcul de Triumf”. In acest weekend sunt programate semifinalele Diviziei Nationale de Seniori si partide din Diviziile Nationale de Juniori, U16 si U18. De asemenea, sambata, la Pascani va avea loc etapa a IV-a, ultima din sezonul regulat al Campionatului National de Rugby 7 feminin, junioare si senioare. Programul tuturor meciurilor, locul si ora desfasurarii acestora le gasiti mai jos:

SuperLiga CEC Bank
Finala mare
Stadionul National „Arcul de Triumf”
CSM Stiinta Baia Mare – Timisoara Saracens 28 mai, ora 19:00 (Dolce Sport)
Arbitri: Vlad Iordachescu, Ionut Bodea, Alexandru Ionescu, Madalin Girbau
TMO: Cristian Raduta Observator: Bogdan Budisteanu

Finala mica:
Stadionul National „Arcul de Triumf”
CSM Bucuresti – CSA Steaua 28 mai, ora 17:00 (Dolce Sport 2)
Arbitri: Cristian Serban, Razvan Vasiliu, Ciprian Costache, Cristian Teodor Rotaru
TMO: Emanuel Gorodea Observator: Nicolae Francu

Play-out:
Stadionul Iuliu Hatieganu
Universitatea Cluj – CS Dinamo 27 mai, ora 11:00 (Rugby Tv)
Arbitri: Robert Diaconescu, Viorel Bujoreanu, Stefan Razvan, Calin Cojocnean
Observator: Gheorghe Sabau

Divizia A
Stadionul National „Arcul de Triumf”
Finala mare
CS Tomitanii – RC Grivita 27 mai, ora 14:00
Arbitri: Madalin Girbau, Nicolae Fratila, Cristian Teodor Rotaru

Terenul II, Stadionul National „Arcul de Triumf”
Finala mica: Sportul Studentesc – CSM Sibiu 27 mai, ora 12:00
Arbitri: Virgil Ionita, Cristian Teodor Rotaru, Gabriel Gosnea

Divizia Nationala de Seniori
CS Navodari – CS Stiinta Petrosani, 27 mai, Teren Flacara, ora 10:00,
Arbitri: Razvan Vasiliu, Razvan Anorocioaie, Victor Ionita

CSM Bucovina Suceava – RC Steajrul Buzau, 27 mai, Teren Unirea, ora 10:00
Arbitri: Alexandru Ionescu, Dragos Preda, Andrei Iftode

RC Barlad – CS Manastur, 27 mai, Teren Rulmentul, ora 10:00
Arbitri: Emanuel Gorodea, Mihai Vacaru, Gabriela Surmei-Balan

RCM Galati – CS U Arad,  27 mai, Teren Municipal, ora 10:00
Arbitri: Alexandru Nitulescu, Viorel Bujoreanu, Danut Frasineanu

DNJ U18
TRANSILVANIA
Etapa a-XI-a
CSM B. Mare – CSS Viitorul Cluj – A. Zimbrilor    27 05 2017 – ora 12.00
Arbitri: Cristian Stoica, Constantin Ene, Cornelius Bagaceanu
    
CSS G. Humor sta.

MOLDOVA
Etapa a-X-a
28.05.2017
CTTV Galati – CS Poli Iasi, Stadion  Municipal             – ora 14.00
Arbitri: Sorinel Bucur, Ionut Cucu, Costel Ciobotaru

LPS Suceava – LPS Focsani, Stadion Tineretului (SV)  27 05 2017  – ora 11.30
Arbitri:Ionut Flutur, Ionut Coca, Mihai Coca
CSS Barlad sta.

MUNTENIA
Etapa a-X-a
28.05.2017
CS Olimpia – RC Stejarul   – Stadion Olimpia                 – ora 12.00
Arbitri: Andrei Kiss, Virgil Ionita, Cristian Rotaru

CNAV  – CT Dinicu              – Teren P. Copilului           – ora 10.00
Arbitri: Nicolae Fratila, Madalin Baraulea, Ionel Dumitrescu

CS Tomitanii –  RC Grivita – Stadion M. Naca                – ora 13.00
Arbitri: Alexandru Nitulescu, Viorel Bujoreanu, Ionut Damaschin

DNJ U16
Etapa a-VI-a
28.05.2017
CSS Tecuci – CSS G. Humor    – Stadion Tineretului  23 05 2017        – ora 14.00
Arbitri: Teo Ursu, Gabriel Danaila, Daniel Duscaovschi

CSS Barlad –  LPS Focsani       – Rulmentul           – ora 13.00
Arbitri: Emil Tasci, Gabriel Danaila, Cristi Boboc

Campionatul National Rugby 7 feminin
senioare si junioare
Etapa a IV-a, Pascani, sambata 27 mai, ora 10:00
Arbitri: David Popa, Mihai Badarau, Ionut Bodea

3,713 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response