Tuesday 27th June 2017,
Federatia Romana de Rugby

Trofeul Bucuresti are loc pe 10 si 11 iunie pe Stadionul Arcul de Triumf

10 iunie 2017 MINI-RUGBY

Pe 10 si 11 iunie pe Stadionul National Arcul de Triumf are loc editia a XXXVIII-a a Trofeului Bucuresti. La aceasta competitie care se adreasaza categoriilor de varsta U8, U10, U12 si U14 participa la 12 cluburi: ACS Soimi Bucuresti, RC Grivita Bucuresti, RC Antonio Jr, CSO Pantelimon, CS Aurora Baicoi, AS Victoria Cumpana, CSC Mihai Kogalniceanu, CSM Bucuresti, RC Brasov, CS Dinamo/ CSS 6 Bucuresti, CSA – CSS3 Steaua Bucuresti si CS Rugby Sacele.

Festivitatea de premiere va avea loc duminica, 11 iunie, ora 13:00.

La categoriile de varsta U8 si U10 se vor acorda 3 pct la victorie, 2 pct la egalitate si 1 pct la infrangere. Clasamentul se alcatuieste dupa 2 zile de competitie, in caz de egalitate de punctaj primul criteriu de departajare este esaverajul general.

PROGAMUL JOCURILOR pentru categoria U8 (2009/2010)
ECHIPE PARTICIPANTE
1.    RC GRIVITA BUCURESTI
2.    ACS SOIMII BUCURESTI
3.    CSO PANTELIMON

TEREN CENTRAL
SAMBATA, 10.06.2017
10.30 – GRIVITA vs SOIMII
10.55 – SOIMII vs PANTELIMON
11.20 – PANTELIMON vs GRIVITA

DUMINICA, 11.06.2017
09.00 – GRIVITA vs SOIMII
09.25 – SOIMII vs PANTELIMON
09.45 – PANTELIMON vs GRIVITA

PROGAMUL JOCURILOR pentru categoria U10 (2007/2008)
ECHIPE PARTICIPANTE
1.    CSO PANTELIMON
2.    ACS SOIMII BUCURESTI
3.    GRIVITA BUCUREST
4.    ACS BAICOI

SAMBATA, 10.06.2017
TEREN 1 U10                                                TEREN 2 U10
10.30 – Pantelimon vs Baicoi                    10.30 – Soimii vs Grivita
11.00 – Pantelimon vs Grivita                    11.00 – Soimii vs Baicoi
11.30 – Pantelimon vs Soimii                    11.30 – Grivita vs Baicoi

SAMBATA, 11.06.2017
TEREN 1 U10                                                TEREN 2 U10
09.00 – Pantelimon vs Baicoi                    09.00 – Soimii vs Grivita
09.30 – Pantelimon vs Grivita                    09.30 – Soimii vs Baicoi
10.00 – Pantelimon vs Soimii                    10.00 – Grivita vs Baicoi

PROGAMUL JOCURILOR pentru categoria U12 (2005/2006)
ECHIPE PARTICIPANTE            GRUPA A                   GRUPA B
1.    Soimii Bucuresti                   1. Soimii                            1. Victoria Cumpana
2.    Victoria Cumpana                2. Antonio JR                  2. CSO Pantelimon
3.    CSO Pantelimon                   3. CS Sacele                      3. CSM
4.    RC Antonio JR                      4. RC Grivita                    4. Baicoi
5.    CS Sacele
6.    CSM Bucuresti
7.    CS Aurora Baicoi
8.    RC Grivita

SAMBATA, 10.06.2017
TEREN IARBA 1 U12 (grupa A)                  TEREN IARBA 2 U12 (grupa B)
10.30 – Soimii vs Grivita                               10.30 – Cumpana vs Baicoi
11.00 – Sacele vs Antonio JR                        11.00 – Pantelimon vs CSM
11.40 – Sacele vs Soimii                                  11.40 – Cumpana vs CSM
12.10 – Grivita vs Antonio                              12.10 – Pantelimon vs Baicoi
12.50 – Soimiii vs Antonio JR                        12.50 – Pantelimon vs Cumpana
13.20 – Sacele vs Grivita                                  13.20  – Baicoi vs CSM

DUMINICA, 11.06.2017
TEREN IARBA 1 U12 (locurile 1 – 4)            TEREN IARBA 2 U12 (locurile 5 – 8)
09.00 – Loc 1 Gr. A vs Loc 2 Gr. B                09.00 – Loc 3 Gr. A vs Loc 4 Gr. B
09.30 – Loc 1 Gr. B vs Loc 2 Gr. A                09.30 – Loc 4 Gr. A vs Loc 3 Gr. B
10.10 – Finala mica (Loc 3 – 4)                     10.10 – Locurile 7 – 8 (invinsele)
10.45 – Finala mare (Loc 1 – 2)                     10.45 – Locurile 5 – 6 (invingatoarele)

PROGRAMUL JOCURILOR pentru categoria U14 (2003/2004)
ECHIPE PARTICIPANTE                  GRUPA A            GRUPA B
1.    RC Brasov                                  1. RC Brasov            1. CSO Pantelimon
2.    CSO Pantelimon                       2. Antonio JR            2. Kogalniceanu
3.    CSA CSS 3 Steaua                     3. CSM Bucuresti        3. Grivita
4.    Aurora Baicoi
5.    Soimii Bucuresti
6.    CS Dinamo-CSS 6                         GRUPA C            GRUPA D
7.    CSC Mihail Kogalniceanu             1. Steaua            1. Baicoi
8.    RC Antonio JR                                2. Dinamo            2. Soimii
9.    CSM Bucuresti
10.    RC Grivita

SAMBATA, 10.06.2017
TEREN SINTETIC U14                                         TEREN CENTRAL U14
10.30 – Brasov vs CSM (Gr.A)                               11.50 – Baicoi vs Soimii (Gr. D)
11.05 – Pantelimon vs Grivita (Gr.B)                    12.30 – Kogalniceanu vs Grivita (Gr. B)
11.40 – Steaua vs Dinamo (Gr.C)                           13.10 – Brasov vs Antonio (Gr. A)
12.15 – Antonio vs CSM (Gr. A)
13.20 – Pantelimon vs Kogalniceanu (Gr. B)

DUMINICA, 11.06.2017
TEREN SINTETIC U14                                                                  TEREN CENTRAL U14 (locuri 1 – 4)
09.00 – Loc 9 – 10 – Loc 3 Gr. A vs Loc 3 Gr. B                        10.20 – Loc 1 Gr. A vs Loc 1 Gr. D (Semifinala 1)
09.40 – Loc 2 Gr. A vs Loc 2 Gr. D (semifinala loc 5 – 8)        11.00 – Loc 1 Gr. B vs Loc 1 Gr. C (Semifinala 2)
10.20 – Loc 2 Gr. B vs Loc 2 Gr. C (semifinala loc 5 – 8)         11.45 – Finala Mica (invinsele din SF 1 si SF2)
11.15 – Locurile 7 – 8 (invinsele)                                                    12.20 – Finala Mare (invingatoarele SF1 si SF2)
11.50 – Locurile 5 – 6 (invingatoarele)

650 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response