Friday 16th August 2019,
Federatia Romana de Rugby

Scoala Gimnaziala nr. 1 Munteni din judetul Galati a castigat „Cupa 1 IUNIE” la rugby-tag feminin

12 iunie 2017 RUGBY SCOLAR

Luni, 11 iunie, pe terenul de sport din comuna Tudor Vladimirescu din judetul Braila a avut loc „Cupa 1 IUNIE” la rugby tag feminin, categoria gimnaziu. La aceasta competitie au participat eleve nascute in 2002 si mai mici, meciurilre disputandu-se pe perioada a doua reprize a cate 7 minute fiecare, cu un minut de pauza. Trofeul a fost castigat de Scoala Gimnaziala nr. 1 Munteni, judetul Galati, urmata de Scoala Gimnaziala Stancuta si de Sc. Gimnaziala „Aurel Hornet” -Tudor Vladimirescu.

CLASAMENT FINAL
1.Sc.Gimnaziala Nr.1-Munteni-jud Galati
2.Sc.Gimnaziala Stancuta
3.Sc.Gimnaziala ,,Aurel Hornet’’-Tudor Vladimirescu
4.Lic.Teh.A.Saligny
5.Sc.Gimnaziala ,,Nedelcu Chercea’’
6.Sc.Gimnaziala ,,Petre Carp’’-Tufesti

PROGRAMUL COMPETIŢIEI :

GRUPA A – terenul 1
Lic. Teh. ”A. Saligny”
Şc. Gim. ”Nedelcu Chercea”
Şc. Gim. “A. Horneţ” T. Vladimirescu

Meciul 1- 09.00-09.17
Lic. Teh. ”A. Saligny”- Şc. Gim. “A. Horneţ” T. Vladimirescu           1-4                               
Meciul 2- 09.20-09.37
Şc. Gim. ”Nedelcu Chercea”- Şc. Gim. “A. Horneţ” T. Vladimirescu    0-4                                            
Meciul 3- 09.40-09.57
Şc. Gim. ”Nedelcu Chercea”- Lic. Teh. ”A. Saligny”                              2-6
                                           2-6
GRUPA B – terenul 2
Şc. Gim. Nr.1, Munteni, Galaţi
Şc. Gim. Stăncuța
Şc. Gim. ”Petre Carp”, Tufești

Meciul 1- 09.00-09.17
Şc. Gim. ”Petre Carp”, Tufești -Şc. Gim. Nr.1, Munteni, Galaţi          2-10                                               
Meciul 2- 09.20-09.37
Şc. Gim. Nr.1, Munteni, Galaţi -Şc. Gim. Stăncuța                              8-5                                                
Meciul 3- 09.40-09.57
Şc. Gim. ”Petre Carp”, Tufești -Şc. Gim. Stăncuța                              0-10

SEMIFINALA 1-terenul 1                                                  SEMIFINALA 2-terenul 2
 A1-B2                                                                                                  A2-B1
Sc.Gim.Aurel Hornet-Sc.Gim.Stancuta                  Sc.Gim.Nr.1 Munteni-Lic.Teh.A.Saligny
                             1-10                                                               10-1

FINALA PENTRU LOCURILE 5-6-
 LOC 3 GR.A-LOC 3 GR. B
Sc.Gim.Petre Carp-Tufesti-Sc.Gim.Nedelcu Chercea
                                         4-6

FINALA PENTRU LOCURILE 3-4 (finala mică)- terenul 2
 INVINSA SEMIFINALA 1-INVINSA SEMIFINALA 2
Lic.Teh.A.Saligny-Sc.Gim.,,Aurel Hornet’’-T.Vladimirescu
                           3-4

FINALA PENTRU LOCURILE 1-2 (finala mare)- terenul 1
 CÂȘTIGĂTOAREA SEMIFINALA 1 – CÂȘTIGĂTOAREA SEMIFINALA2
Sc.Gim.Nr.1-Munteni-Sc.Gim.Stancuta
5-4

Competitia a fost organizata de Rugby Club Braila in parteneriat cu Federatia Romana de Rugby, Inspectoratul Scolar Judetean, Primaria Tudor Vladimirescu si Primaria Braila, finantori fiind alaturi de Rugby Club Braila si Directia Pentru Sport si Tineret a Judetului Braila.  

1,629 total views, 4 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response