Monday 09th December 2019,
Federatia Romana de Rugby

Soimii Bucuresti si CSO Pantelimon s-au impus in prima etapa a Circuitului National de MiniRugby 2017

26 iunie 2017 MINI-RUGBY

La Constanta, pe terenul Constructorul Cleopatra, a avut loc intre 23-25 iunie prima etapa a Circuitului National de Minirugby 2017. Competitia s-a adresat copiilor la  trei categorii de varsta, U8, U10 si U12. Echipa Soimii Bucuresti s-a impus la doua categorii, la U8 si la U12, la ultima invingand in finala pe Victoria Cumpana cu 10-5. La U10 s-a impus CSO Pantelimon care a trecut in ultimul act de Soimii cu 5-0.

Rezultatele si clasamentele finale:

COPII ,,U“ 8
(2009 şi mai mici)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSO OVIDIU CONSTANTA
3. CS SOIMII CAMPIA TURZII
4.CSM SUCEAVA
5. CS WARRIORS TIMISOARA

REZULTATE:
SOIMII BUC – CSM SUCEAVA 20-15
CSO OVIDIU – WARRIORS TIMISOARA 10-35
SOIMII CAMPIA TURZII – CSM SUCEAVA 25-10
SOIMII BUC – CSO OVIDIU 40-0
WARRIORS TIMISOARA – SOIMII CAMPIA TURZII 15-25
CSM SUCEAVA – CSO OVIDIU 25-20
SOIMII CAMPIA TURZII – SOIMII BUC 0-5
CSM SUCEAVA – WARRIORS TIMISOARA 40-5
CSO OVIDIU – SOIMII CAMPIA TURZII 0-5
WARRIORS TIMISOARA – SOIMII BUC 0-20

CLASAMENT FINAL
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CS SOIMII CAMPIA TURZII
3. CSM SUCEAVA
4. CS WRRIORS TIMISOARA
5. CSO OVIDIU CONSTANTA

COPII ,,U“ 10
(2007 – 2008)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. CSO PANTELIMON
2. ACS SOIMII BUCURESTI
3. CSS BARLAD
4. CSM SUCEAVA
5.CSM CAMPIA TURZII
6. CS WARRIORS TIMISOARA
7.CS RUGBY SACELE
8. CSO OVIDIU CONSTANTA

COPII ,,U“ 10
GRUPA A                                              GRUPA B
CSO PANTELIMON                           ACS SOIMII BUC.
CSM SUCEAVA                                   CSS BARLAD
WARRIORS TIMIS                            CS RUGBY SACELE
CSO OVIDIU                                       CSM CAMPIA TURZII

PROGRAMUL MECIURILOR
GRUPA A
CSO PANTELIMON – CSO OVIDIU 65-0
CSM SUCEAVA – WARRIORS TIMISOARA 15-60
CSO OVIDIU – WARRIORS TIMISOARA 0-45
CSO PANTELIMON – CSM SUCEAVA 35-0
CSM SUCEAVA – CSO OVIDIU 25-5
WARRIORS TIMISOARA – CSO PANTELIMON 0-20

GRUPA B
SOIMII BUC – RUGBY SACELE 45-0
CSS BARLAD – CSM CAMPIA TURZII 25-5
RUGBY SACELE – CSM CAMPIA TURZII 15-10
SOIMII BUC – CSS BARLAD 15-0
CSS BARLAD – RUGBY SACELE 20-15
CSM CAMPIA TURZII – SOIMII BUC 0-30

CLASAMENT
GRUPA A                                                      GRUPA B
1. CSO PANTELIMON                               1. ACS SOIMII BUC
2. CS WARRIORS TIMISOARA               2. CSS BARLAD
3. CSM SUCEAVA                                       3. RUGBY SACELE
4. CSO OVIDIU                                            4. CSM CAMPIA TURZII

FINALELE
LOCURILE 7-8
CSO OVIDIU – CSM CAMPIA TURZII 15-10
LOCURILE 5-6
CSM SUCEAVA – RUGBY SACELE 20-15
LOCURILE 3-4
CS WARRIORS TIMISOARA – CSS BARLAD 15-10
LOCURILE 1-2
CSO PANTELIMON – SOIMII BUCURESTI 5-0

CLASAMENT FINAL
1. CSO PANTELIMON
2. ACS SOIMII BUCURESTI
3. CS WARRIORS TIMISOARA
4. CSS BARLAD
5. CSM SUCEAVA
6. RUGBY SACELE
7. CSO OVIDIU
8. CSM CAMPIA TURZII

 

COPII ,,U“ 12
(2005 – 2006)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSO PANTELIMON
4. RC ANTONIO Jr.
5. CS RUGBY SACELE
6. CSS BARLAD
7. CSS GURA HUMORULUI
8. ACS AMICII SUCEAVA
9. CS WARRIORS TIMISOARA
10. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU

GRUPA A                                                   GRUPA B
ACS SOIMII BUCURESTI                     AS VICTORIA CUMPANA
RC ANTONIO Jr.                                    CSO PANTELIMON
CS RUGBY SACELE                               CSS BARLAD
CSS GURA HUMORULUI                    ACS AMICII SUCEAVA
CS WARRIORS TIMISOARA               RC ARIESUL MIHAI VITEAZU

REZULTATE:
GRUPA A
SOIMII BUC – CSS GURA HUMORULUI 40-0
RC ANTONIO Jr. – WARRIORS TIMISOARA 10-20
RUGBY SACELE – CSS GURA HUMORULUI 15-5
SOIMII BUC – RC ANTONIO Jr. 25-0
WARRIORS TIMISOARA – RUGBY SACELE 15-5
CSS GURA HUMORULUI – RC ANTONIO Jr. 10-15
RUGBY SACELE – SOIMII BUC 5-10
CSS GURA HUMORULUI – WARRIORS TIMISOARA 5-15
RC ANTONIO Jr. – RUGBY SACELE 0-10
WARRIORS TIMISOARA – SOIMII BUCURESTI 0-10

CLASAMENT
GRUPA A
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CS WARRIORS TIMISOARA
3. RUGBY SACELE
4. RC ANTONIO Jr.
5. CSS GURA HUMORULUI

GRUPA B
VICTORIA CUMPANA – AMICII SUCEAVA 20-0
CSO PANTELIMON – RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 5-0
CSS BARLAD – AMICII SUCEAVA 20-0
VICTORIA CUMPANA – CSO PANTELIMON 40-0
RC ARIESUL MIHAI VITEAZU – CSS BARLAD 15-5
AMICII SUCEAVA – CSO PANTELIMON 0-15
CSS BARLAD – VICTORIA CUMPANA 0-10
AMICII SUCEAVA – RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 5-15
CSO PANTELIMON – CSS BARLAD 5-10
RC ARIESUL MIHAI VITEAZU – VICTORIA CUMPANA 0-25

CLASAMENT
GRUPA B
1. AS VICTORIA CUMPANA
2. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
3. CSO PANTELIMON
4. CSS BARLAD
5. AMICII SUCEAVA

FINALELE
LOCURILE 9-10
CSS GURA HUMORULUI – AMICII SUCEAVA 10-0
LOCURILE 7-8
RC ANTONIO Jr. – CSS BARLAD 5-15
LOCURILE 5-6
RUGBY SACELE – CSO PANTELIMON 0-10
LOCURILE 3-4
WARRIORS TIMISOARA – RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 15-0
LOCURILE 1-2
SOIMII BUCURESTI – VICTORIA CUMPANA 10-5

CLASAMENT FINAL
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSS WARRIORS TIMISOARA
4. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
5. CSO PANTELIMON
6. RUGBY SACELE
7. CSS BARLAD
8. RC ANTONIO Jr.
9. CSS GURA HUMORULUI
10. ACS AMICII SUCEAVA

FOTO: Rugby Soimii Bucuresti Facebook

 

4,210 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response