Tuesday 25th July 2017,
Federatia Romana de Rugby

Turneul Oval 5 Beach Rugby isi va desemna castigatoarele zilele acestea, la Mamaia

28 iunie 2017 MINI-RUGBY

Pe plaja din dreptul Complexului Cleopatra din statiunea Mamaia se desfasoara in aceste zile editia a VIII-a a Oval 5 Beach Rugby Romania 2017. La aceasta competitie s-au inscris 19 cluburi din toata tara, cu echipe ce participa la categoriile de varsta U8, U12, U14, U16, U17 si U18. De asemenea, participa si echipe de rugby feminin, dar si de old-boys. Meciurile sunt programate pe parcursul a trei zile luni – 26 iunie, miercuri – 28 iunie si vineri – 30 iunie, la finalul acestora fiind organizata si festivitatea de premiere.

|

Echipe participante pe categorii de varsta:
COPII U8
1. RC BRASOV
2. VULTURII POPLACA-CSM SIBIU

COPII U12
1. RC ANTONIO Jr.
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSC MIHAIL KOGALNICEANU
4. RC BRASOV
5. SC. GIMNAZIALA Nr.1 CIOROGARLA

COPII U14
1. PCE ILFOV
2. RC ANTONIO Jr.
3. AS SALIX ALBA SALCIOARA

JUNIORI U16
1. CS CLEOPATRA I
2. CS CLEOPATRA II
3. CT DINICU DINICU GOLESCU
4. CT CF UNIREA PASCANI

JUNIORI U17
1. CS CLEOPATRA
2. CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT
3. CSM BUCOVINA SUCEAVA
4. CSS GURA HUMORULUI
5. CT DINICU GOLESCU
6. CNAV

JUNIORI U18
1. CSS GURA HUMORULUI
2. CT DINICU GOLESCU
3. CNAV

|
RUGBY FEMININ
1. CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT
2. RC VENUS RIFIL PIATRA NEAMT
3. CSM BUCOVINA SUCEAVA

 

OLD-BOYS
1. CSM SIBIU
2. SELECTIONATA CONSTANTA
3. BARBARIANS

Rezultatele inregistrate luni, 26 iunie:
TERENUL 1
(F) CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT – RC VENUS RIFIL PIATRA NEAMT 0-30
(U16) CS CLEOPATRA I – CT DINICU GOLESCU 30 – 35
(U17) CS CLEOPATRA – CNAV 50 – 10
(U18) CT DINICU GOLESCU – CNAV 35 – 30
(F) CSM BUCOVINA SUCEAVA – CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT 45-0
(U16) CS CLEOPATRA II – CT CF UNIREA PASCANI 45 – 30
(U17) CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT – CT DINICU GOLESCU 5-45
(U18) CSS GURA HUMORULUI – CT DINICU GOLESCU 30 – 30
(F) RC VENUS RIFIL PIATRA NEAMT – CSM BUCOVINA SUCEAVA 5-5
(U16) CT DINICU GOLESCU – CT CF UNIREA PASCANI 50 – 20
(U17) CSM BUCOVINA SUCEAVA – CSS GURA HUMORULUI 5 – 30
(U18) CNAV – CSS GURA HUMORULUI 0 – 20
( OLD-BOYS) CSM SIBIU – BARBARIANS 50 – 50

TERENUL 2
(U8) RC BRASOV – VULTURII POPLACA-CSM SIBIU 15 – 10
(U12) RC ANTONIO Jr. – RC BRASOV 40 – 0
(U14) RC ANTONIO Jr – SALIX ALBA SALCIOARA 35 – 0
(U12) AS VICTORIA CUMPANA – SC GIMNAZIALA Nr.1 CIOROGARLA 45 – 5
(U14) PCE ILFOV – RC ANTONIO Jr. 20 – 25
(U12) CSC MIHAIL KOGALNICEANU – RC BRASOV 15 – 40
(U14) SALIX ALBA SALCIOARA – PCE ILFOV 15 – 50
(U12) RC ANTONIO Jr. – AS VICTORIA CUMPANA 35 – 5
(U12) SC GIMNAZIALA Nr.1 CIOROGARLA – CSC MIHAIL KOGALNICEANU 5-25
(U12) RC BRASOV – AS VICTORIA CUMPANA 10 – 50
(U12) RC ANTONIO Jr. – AS VICTORIA CUMPANA 35 – 5
(U12) SC GIMNAZIALA Nr.1 CIOROGARLA – CSC MIHAIL KOGALNICEANU 5-25
(U12) RC BRASOV – AS VICTORIA CUMPANA 10 – 50

 

PROGRAM JOCURI
MIERCURI 28 IUNIE 2017 ORA 9:00
TERENUL 1
CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT – RC VENUS RIFIL PIATRA NEAMT
CS CLEOPATRA I – CS CLEOPATRA II
CT DINICU GOLESCU – CSM BUCOVINA SUCEAVA
CSM BUCOVINA SUCEAVA – CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT DINICU GOLESCU – CNAV
CS CLEOPATRA II – CT DINICU GOLESCU
RC VENUS RIFIL PIATRA NEAMT – CSM BUCOVINA SUCEAVA
CS CLEOPATRA – CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT
CSS GURA HUMORULUI – CT DINICU GOLESCU
CT CF UNIREA PASCANI – CS CLEOPATRA I
CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT – CNAV
CNAV – CSS GURA HUMORULUI
CSM BUCOVINA SUCEAVA – CS CLEOPATRA
CSS GURA HUMORULUI – CT DINICU GOLESCU

TERENUL 2
RC BRASOV – VULTURII POPLACA-CSM SIBIU
CSC KOGALNICEANU – RC ANTONIO Jr.
RC ANTONIO Jr – SALIX ALBA SALCIOARA
RC BRASOV – VULTURII POPLACA-CSM SIBIU
RC BRASOV – SC GIMNAZIALA Nr.1 CIOROGARLA
PCE ILFOV – RC ANTONIO Jr.
AS VICTORIA CUMPANA – CSC MIHAIL KOGALNICEANU
SALIX ALBA SALCIOARA – PCE ILFOV
SC GIMNAZIALA Nr.1 CIOROGARLA – RC ANTONIO Jr.

PROGRAM JOCURI
VINERI 30 IUNIE 2017 ORA 9:00
TERENUL 1
CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT – RC VENUS RIFIL PIATRA NEAMT
CSM BUCOVINA SUCEAVA – CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT
RC VENUS RIFIL PIATRA NEAMT – CSM BUCOVINA SUCEAVA
CNAV – CT DINICU GOLESCU
CS CLEOPATRA – CSS GURA HUMORULUI
CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT – CSM BUCOVINA SUCEAVA
CSM BUCOVINA SUCEAVA – CNAV
CSS GURA HUMORULUI – CS PAROHIAL STEFAN CEL MARE SI SFANT
CT DINICU GOLESCU – CS CLEOPATRA
CT DINICU GOLESCU – CNAV
CSS GURA HUMORULUI – CT DINICU GOLESCU
CNAV – CSS GURA HUMORULUI

 

TERENUL 2
AS VICTORIA CUMPANA – SC GIMNAZIALA Nr.1 CIOROGARLA
RC ANTONIO Jr – SALIX ALBA SALCIOARA
CS CLEOPATRA I – CT DINICU GOLESCU
RC ANTONIO Jr. – AS VICTORIA CUMPANA
PCE ILFOV – RC ANTONIO Jr.
CS CLEOPATRA II – CT CF UNIREA PASCANI
SC GIMNAZIALA Nr.1 CIOROGARLA – CSC MIHAIL KOGALNICEANU
SALIX ALBA SALCIOARA – PCE ILFOV
CT DINICU GOLESCU – CT CF UNIREA PASCANI
CCSC MIHAIL KOGALNICEANU – RC ANTONIO Jr.
CS CLEOPATRA II – CT DINICU GOLESCU
CT CF UNIREA PASCANI – CS CLEOPATRA I

FOTO: #RugbyTonyVaio

1,535 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response