Saturday 18th November 2017,
Federatia Romana de Rugby

Soimii Campia Turzii, Soimii Bucuresti si Victoria Cumpana sunt echipele campioane la minirugby

4 septembrie 2017 MINI-RUGBY

Circuitul National de MiniRugby 2017 s-a incheiat in weekendul trecut la Bucuresti. Etapa a patra, care a avut loc pe Stadionul Arcul de Triumf, pe 2 si 3 septembrie, a stabilit si ierarhia finala a competitiei. Astfel, cele trei echipe care s-au impus in aceasta etapa la categoriile de varsta participante si-au adjudecat si titlul national: la U8 – Soimii Campia Turzii, U10 – ACS Soimii Bucuresti, U12 – AS Victoria Cumpana.

La finalul competitiei a avut loc festivitatea de premiere, trofeele si diplomele fiind oferite de jucatorii echipei nationale de seniori a Romaniei, Valentin Calafeteanu si Stelian Burcea.

Rezultatele inregistrate in cadrul etapei a IV-a si clasamentele finale:

ETAPA a IV-a – BUCURESTI
COPII ,,U“ 8 (2009 şi mai mici)
GRUPA A                                                                 GRUPA B
1. SOIMII CAMPIA TURZII                                 1. SOIMII BUCURESTI
2. WARRIORS TIMISOARA                                2. CSM SUCEAVA
3. CSM SIBIU                                                          3. CSO OVIDIU CONSTANTA
4. CSO PANTELIMON                                           4. RC GRIVITA

Rezultate:
SAMBATA, 02 SEPTEMBRIE 2017
SOIMII CAMPIA TURZII – CSO PANTELIMON 25-0
SOIMII BUCURESTI – RC GRIVITA 60-0
WARRIORS TIMISOARA – CSM SIBIU 10-30
CSM SUCEAVA – CSO OVIDIU CONSTANTA 20-30
CSO PANTELIMON – CSM SIBIU 30-20
RC GRIVITA – CSO OVIDIU CONSTANTA 0-30
SOIMII CAMPIA TURZII – WARRIORS TIMISOARA 35-10
SOIMII BUCURESTI – CSM SUCEAVA 20-5

DUMINICA 03 SEPTEMBRIE 2017
WARRIORS TIMISOARA – CSO PANTELIMON 10-40
CSM SUCEAVA – RC GRIVITA 55-0
CSM SIBIU – SOIMII CAMPIA TURZII 15-45
CSO OVIDIU CONSTANTA – SOIMII BUCURESTI 5-30

FINALELE
LOCURILE 7 – 8
WARRIORS TIMISOARA – RC GRIVITA 35-15

LOCURILE 5 – 6
CSM SIBIU – CSM SUCEAVA 25-20

LOCURILE 3 – 4
CSO PANTELIMON – CSO OVIDIU CONSTANTA 35-25

LOCURILE 1 – 2
SOIMII CAMPIA TURZII – SOIMII BUCURESTI 20-0

 

CLASAMENT Pct. Bonus Total
1. CS SOIMII CAMPIA TURZII 12 + 30 = 42
2. ACS SOIMII BUCURESTI 10 + 27 = 37
3. CSO PANTELIMON 10 + 24 = 34
4. CSO OVIDIU CONSTANTA 8 + 21 = 29
5. CSM Sibiu 8+18= 26
6. CSM Suceava 6+15=21
7. CS Warriors Timisoara 6+12=18
8. RC Grivita 4+9=13

Clasament cumulat dupa 4 etape:
1. CS Soimii Campia Turzii 163 p
2. ACS Soimii Bucuresti 153 p
3. CSM Suceava 96 p
4. CSM Sibiu 87 p
5. CS Warriors Timisoara 85 p
6. CSO Ovidiu Constanta 51 p
7. CSO Pantelimon 34 p
8. CSS Barlad  34 p
9. RC Grivita 31 p
10. CSS Gura Humorului 26 p

 

COPII ,,U10 (20072008)
GRUPA A                               GRUPA B                                            GRUPA C
1 SOIMII BUCURESTI         1 CSO PANTELIMON                     1 WARRIORS TIMISOARA
2 CS RUGBY SACELE          2 CSM SUCEAVA                              2 CSM CAMPIA TURZII
3 OVIDIU CONSTANTA      3 RC GRIVITA                                   3 CS AURORA BAICOI

SAMBATA 02 SEPTEMBRIE 2017
GRUPA A
CS RUGBY SACELE – CSO OVIDIU CONSTANTA 15-10
ACS SOIMII BUCURESTI – CS RUGBY SACELE 35-0
CSO OVIDIU CONSTANTA – ACS SOIMII BUCURESTI 0-30

GRUPA B
CSM SUCEAVA – RC GRIVITA 35-25
CSO PANTELIMON – CSM SUCEAVA 40-0
RC GRIVITA – CSO PANTELIMON 0-55

GRUPA C
CSM CAMPIA TURZII – CS AURORA BAICOI 35-10
CS WARRIORS TIMISOARA – CSM CAMPIA TURZII 40-5
CS AURORA BAICOI – CS WARRIORS TIMISOARA 0-20

CLASAMENT 
GRUPA A                             GRUPA B                                  GRUPA C
1 SOIMII BUC 6p 1             PANTELIMON 6p 1               WARRIORS TIMIS 6p
2 RUGBY SACELE 4p 2     CSM SUCEAVA 4p 2              CSM CAMPIA TURZII 4p
3 OVIDIU C-TA 2p 3          RC GRIVITA 2p 3                   AURORA BAICOI 2p

 

DUMINICA 03 SEPTEMBRIE 2017
LOCURILE 7 – 9
RC GRIVITA – CS AURORA BAICOI 5-45
CSO OVIDIU C-TA – RC GRIVITA 45-5
CS AURORA BAICOI – CSO OVIDIU C-TA 20-20

LOCURILE 4 – 6
CSM SUCEAVA – CSM CAMPIA TURZII 15-20
RUGBY SACELE – CSM SUCEAVA 5-10
CSM CAMPIA TURZII – RUGBY SACELE 15-20

LOCURILE 1 – 3
CSO PANTELIMON – WARRIORS TIMISOARA 15-10
ACS SOIMII BUCURESTI – CSO PANTELIMON 25-5
WARRIORS TIMISOARA – ACS SOIMII BUCURESTI 0-15

Clasament:                    
1. ACS Soimii Bucuresti 12+30= 42 (nr. pct.   bonus  total)
2.CSO Pantelimon 10+27 = 37
3. CS Warriors Timisoara 8+24=32
4. CSM Campia Turzii 8+21=29
5. CSM Suceava 8+18=26
6. CS Rugby Sacele 8+15=23
7. CSO Ovidiu Constanta 7+12 = 19
8. CS Aurora Baicoi 7+9= 16
9. RC Grivita 4+6= 10

Clasament cumulat dupa 4 etape:
1. ACS Soimii Bucuresti 163 p
2. CSO Pantelimon 153 p
3. CS Warriors Timisoara 124 p
4. CSM Campia Turzii 98 p
5. CSM Suceava 95 p
6. CSS Barlad 63 p
7. CS Rugby Sacele 44 p
8. CSO Ovidiu Constanta 37 p
9. RC Grivita 23 p
10. RC Pascani 18 p
11. CS Aurora Baicoi 16 p

 

COPII ,,U“ 12 (2005 – 2006)
GRUPA A                                                              GRUPA B
1. ACS SOIMII BUCURESTI                             1. AS VICTORIA CUMPANA
2. CSO PANTELIMON                                       2. CS WARRIORS TIMISOARA
3. CS RUGBY SACELE                                       3. ACS AMICII SUCEAVA
4. RC ANTONIO Jr.                                            4. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU
5. RC GRIVITA                                                     5. CS AURORA BAICOI

Rezultate:
SAMBATA 02 SEPTEMBRIE 2017 – GRUPA A
ACS SOIMII BUCURESTI – RC ANTONIO Jr. 40-0
CSO PANTELIMON – RC GRIVITA 25-10
CS RUGBY SACELE – RC ANTONIO Jr. 15-5
ACS SOIMII BUCURESTI – CSO PANTELIMON 25-5
RC GRIVITA – CS RUGBY SACELE 0-30
RC ANTONIO Jr. – CSO PANTELIMON 5-15
CS RUGBY SACELE – ACS SOIMII BUCURESTI 0-10

SAMBATA 02 SEPTEMBRIE 2017 – GRUPA B
AS VICTORIA CUMPANA – RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 20-0
CS WARRIORS TIMISOARA – CS AURORA BAICOI 15-0
ACS AMICII SUCEAVA – RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 0-10
AS VICTORIA CUMPANA – CS WARRIORS TIMISOARA 25-0
CS AURORA BAICOI – ACS AMICII SUCEAVA 10-0
RC ARIESUL MIHAI VITEAZU–CS WARRIORS TIMISOARA 5-20
ACS AMICII SUCEAVA – AS VICTORIA CUMPANA 0-35

DUMINICA 03 SEPTEMBRIE 2017 – GRUPA A
RC ANTONIO Jr. – RC GRIVITA 20-0
CSO PANTELIMON – CS RUGBY SACELE 0-0
RC GRIVITA – ACS SOIMII BUCURESTI 10-35

 

CLASAMENT
GRUPA A
1. ACS SOIMII BUCURESTI 12p
2. CS RUGBY SACELE 9p
3. CSO PANTELIMON 9p
4. RC ANTONIO Jr. 6p
5. RC GRIVITA 4p

DUMINICA 3 SEPTEMBRIE 2017 – GRUPA B
RC ARIESUL MIHAI VITEAZU – CS AURORA BAICOI 20-5
CS WARRIORS TIMISOARA – ACS AMICII SUCEAVA 5-0
CS AURORA BAICOI – AS VICTORIA CUMPANA 0-25
CLASAMENT
GRUPA B
1. AS VICTORIA CUMPANA 12p
2. CS WARRIORS TIMISOARA 10p
3. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 8p
4. CS AURORA BAICOI 6p
5. ACS AMICII SUCEAVA 4p

CLASAMENT
GRUPA B
1. AS VICTORIA CUMPANA 12p
2. CS WARRIORS TIMISOARA 10p
3. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 8p
4. CS AURORA BAICOI 6p
5. ACS AMICII SUCEAVA 4p

FINALELE
LOCURILE 9 – 10
RC GRIVITA – ACS AMICII SUCEAVA 0-20

LOCURILE 7 – 8
RC ANTONIO Jr. – CS AURORA BAICOI 10-20

LOCURILE 5 – 6
CSO PANTELIMON – RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 10-5

LOCURILE 3 – 4
CS RUGBY SACELE – CS WARRIORS TIMISOARA 5-10

LOCURILE 1 – 2
ACS SOIMII BUCURESTI – AS VICTORIA CUMPANA 0-10

Clasament:
1. AS VICTORIA CUMPANA 15 + 30 = 45
2. ACS SOIMII BUCURESTI 13 + 27 = 40
3. CS WARRIORS TIMISOARA 13 + 24 = 37
4. CS RUGBY SACELE 10 + 21 = 31
5. 5. CSO Pantelimon 12+18 = 30
6. RC Ariesul Mihai Viteazu 9+15 = 24
7. CS Aurora Baicoi 9+12 = 21
8. RC Antonio Jr. 9+9=18
9. ACS Amicii Suceava 7+6 = 13
10. RC Grivita 5+3 =8

Clasament cumulat dupa 4 etape:
1. AS Victoria Cumpana 167 p
2. ACS Soimii Bucuresti 166 p
3. CS Warriors Timisoara 144 p
4. CSO Pantelimon 120 p
5. CS Rugby Sacele 111 p
6. CSS Barlad 65 p
7. RC Ariesul Mihai Viteazu 62 p
8. CSS Gura Humorului 57 p
9. ACS Amicii Suceava 55 p
10. RC Antonio Jr. 51 p
11. CS Aurora Baicoi 21 p
12. RC Grivita 8 p

 


1,881 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

1 Comment

  1. Cheloo de la Cumpana 22 septembrie 2017 at 15:24

    Cumpana! Lupta Cumpana!!

Leave A Response