Friday 21st June 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi programul meciurilor si locul de desfasurare

6 octombrie 2017 INTERN

In weekendul 7-8 octombrie in rugbyul romanesc vor avea loc partide in SuperLiga CEC Bank, Divizia Nationala de Seniori, Divizia A si Diviziile Nationale de Juniori. De asemenea, continua Campionatul National Feminin de rugby 7, care programeaza penultima etapa a competitiei, la Iasi. De subliniat este faptul ca duminica, 8 octombrie, pe terenul Unitatii Militare din Pantelimon va avea loc editia a doua a Trofeului Mitu Petre, competitie care isi propune sa stranga fonduri in beneficiul fostului capitan al echipei nationale, Petre Mitu, afectat de o boala nemiloasa (scleroza laterala amiotrofica).  Programul tuturor meciurilor, locul si ora desfasurarii acestora le gasiti mai jos:

SuperLiga CEC Bank, etapa a VII-a
7 octombrie:
ora 11:00 SCM Timisoara – CS Poli Iasi, Stadion Dan Paltinsanu
Arbitri: Christopher Watkins, Adrian Johnstone, Alexandru Ionescu, Laurentiu Tanase,
ora 11:00 CS Stiinta Baia Mare – CS Dinamo, Arena Zimbrilor (Rugby TV)
Arbitri: Ionut Bodea, Razvan Vasiliu, Victor Ionita, Cristian Stoica
ora 19:00 CSM Bucuresti – CSA Steaua, Stadion Arcul de Triumf (Telekom Sport 2)
Arbitri: Cristian Serban, Teodor Rotaru, Ciprian Costache, Mihai Badarau
TMO: Alexandru Nitulescu

 

Divizia Nationala de Seniori, etapa a II-a:
7 octombrie:
CS TOMITANII-RC BARLAD, Stadion M.Naca, ora 10.00 AMINAT IN DATA DE 25.11.2017
RCM GALATI-STIINTA PETROSANI, Stadion Municipal, ora 10.00
Arbitri: Robert Diaconescu, Viorel Bujoreanu, Virgil Ionita
CSU AV ARAD-SCM GLORIA BUZAU, Stadion Sanicolau, ora 10.00
Arbitri: Joseph Crawford, Andrei Iftode, Calin Cojocnean
CSM BUCOVINA SUCEAVA-CS NAVODARI, Stadion Unirea, ora 10.00
Arbitri: Emanuel Gorodea, Gabriela Surmei-Balan, Sorinel Bucur

 

Divizia A, etapa III-a:
7 octombrie:
CSM SIBIU-RC GRIVITA BUCURESTI, Stadion B Boboc, ora 14.00
Arbitri:Teodor Buzatu, Lucian Ravar, Florin Ferezan

CS DINAMO II BUCURESTI-CS MANASTUR, Stadion Florea Dumitrache, ora 10.00
Arbitri: Madalin Girbau, Razvan Anorocioaie, Nicolae Fratila
CS SPORTUL STUDENTESC-sta

Divizia Nationala de Juniori U17, etapa a doua:
7 octombrie:
LPS FOCSANI – SCM GLORIA BUZAU, Stadion Tineretului ora 10.00
Arbitri: Cristian Nastase, Camelia Bratie, Bogdan Marin
CNAV – CT DINICU GOLESCU, Stadion P. Copil ora 10.00
Arbitri: Alexandru Nitulescu, Cosmin Munteanu, Catalin Matei
CSS BARLAD – CS CLEOPATRA MAMAIA, Stadion Rulmentul ora 14.00
Arbitri: Emil Tasci, Antonel Munteanu, Radu Pecingine
CSM BUCURESTI sta

Divizia Nationala de Juniori U18, etapa a doua:
7 octombrie:
CSA STEAUA – CSS BARLAD, Stadion Ghencea, ora 14.00
Arbitri: Mihai Badarau, Cristian Savulescu, Mioara Bidilica
CSS 2 BAIA MARE – CSM BAIA MARE, Stadion Pheonix, ora 11.00
Arbitri: Cristian Stoica, Corneliul Bagaceanu, Constantin Ene
CS OLMIPIA – CT DINICU GOLESCU, Stadion Olimpia, ora 10.00
Arbitri: Marius Balan, Cristian Rotaru, Dragos Frenkel

Divizia Nationala de Juniori U15, etapa I:
8 octombrie
Muntenia
CSO PANTELIMON – LPS CONSTANTA, Terenul UM, ora 15.00
Arbitri: Alexandru Ionescu, Stelian Bogza, Mioara Bidilica
CS AURORA BAICOI – CSA CSS STEAUA, Stadion Aurora, ora 11.00
Arbitri: Razvan Anorocioaie, Madalin Girbau, Cosmin Munteanu

Moldova:
CSS BARLAD – CSS TECUCI, Stadion Rulmentul, ora 11.00
Arbitri: David Popa, Teo Ursu, Sorinel Bucur
CSS UNIREA IASI – CSS GURA HUMORULUI, Stadion Tineretului, ora 11.00
Arbitri: Mihai Vacaru, Dragos Bargaoanu, Alin David

Divizia Nationala de Juniori U16 rugby XV, prima etapa:
8 octombrie
CSM Bucuresti – CSS Triumf, Stadion CS Metrorex, ora 11:00
Arbitri: Teodor Rotaru, Cristian Serban, Bogdan Budeanu
ASRTM Callatis Mangalia – CSO Pantelimon, Stadion Marina, ora 13:00
Arbitri: Robert Diaconescu, Ionut Damaschin, Remus Apostol
CSS Gura Humorului – CTTV Galati
Arbitri: Ionut Flutur, Ovidiu Bursuc, Mihai Coca

Campionatul National Feminin de rugby 7, Senioare si Junioare:
etapa a VII-a, Iasi
Sambata, 7 octombrie
Arbitri: Florin Bonea, Dragos Bargaoanu, Ionut Flutur – senioare
Ovidiu Bursuc, Ionut Cremenischi, Mihai Vacaru – junioare

Turneu U16 Rugby X Constanta
Arbitri: Ionut Damaschin, Cristian Boboc, Dragos Frenkel, Nicolae Fratila

Turneu minirugby Campia Turzii:
Arbitri: Florin Ferezan, Mircea Deatcu, Calin Cojocnean, Bogdan Vlas

Meci de pregatire, sambata, 7 octombrie:
Romania U20 – Tomitanii, Terenul 2, Stadionul Arcul de Triumf, ora 13:00
Arbitri: Alexandru Nitulescu

Trofeul Mitu Petre, editia a doua, Pantelimon
duminica, 8 octombrie:
Arbitri: Marius Balan, Mioara Bidilica, Stelian Bogza

 

 

 

3,499 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response