Saturday 21st October 2017,
Federatia Romana de Rugby

Campionatul AMRB debuteaza sambata, 14 octombrie, la Bucuresti, cu primele doua etape

11 octombrie 2017 INTERN

Campionatul Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti porneste intr-un nou sezon competitional 2017-2018. Sambata, 14 octombrie 2017, pe Stadionul Arcul de Triumf va avea loc primul turneu al competitiei, turneu in cadrul caruia se vor disputa primele doua etape. Competitia este destinata copiilor de U8, U10, U12 si U14, meciurile urmand sa inceapa la ora 10:00. La acesta editie s-au inscris 35 de echipe, ceea ce constituie un record de participare in istoria AMRB, 20 de echipe din Municipiul Bucuresti, si 15 echipe din Asociatiile Judetene de Rugby: Brasov, Prahova, Constanta si Ilfov.

Astfel, la categoria U8 participa 4 echipe, la U10 – 8 echipe, U12 – 11 echipe si U14 -12 echipe.

Echipe participante si programul meciurilor:
U8 (2010 şi mai mici)
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. RC GRIVITA
3. ACS ORASENESC VIITORUL PANTELIMON
4. RC ANTONIO Jr.

TUR
Etapa I 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
SOIMII – RC ANTONIO Jr.
RC GRIVITA – PANTELIMON

Etapa a II-a 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
RC ANTONIO Jr. – PANTELIMON
SOIMII – RC GRIVITA

 

U10 (2008-2009)
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CS OLIMPIA BUCURESTI
3. CS ORASENESC OVIDIU CONSTANTA
4. RC ANTONIO Jr.
5. CSA-CSS STEAUA
6. RC GRIVITA
7. ACS ORASENESC VIITORUL PANTELIMON
8. RC CRISTIAN

TUR
Etapa I 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
SOIMII – RC CRISTIAN
OLIMPIA – PANTELIMON
CSO OVIDIU – RC GRIVITA
RC ANTONIO Jr. – STEAUA

Etapa a II-a 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
RC CRISTIAN – STEAUA
RC GRIVITA – RC ANTONIO Jr.
PANTELIMON – CSO OVIDIU
SOIMII – OLIMPIA

 

U12 (2006-2007)
1. ACS SOIMII BUCURESTI I
2. ACS ORASENESC VIITORUL PANTELIMON II
3. CS METROREX
4. RC BRASOV
5. RC GRIVITA
6. RC CRISTIAN
7. CS CHITILA
8. CSM BUCURESTI
9. ACS SOIMII BUCURESTI II
10. CS VICTORIA CUMPANA
11. ACS ORASENESC VIITORUL PANTELIMON I

TUR
Etapa I 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
PANTELIMON II – PANTELIMON I
METROREX – VICTORIA CUMPANA
RC BRASOV – SOIMII II
RC GRIVITA – CSM
RC CRISTIAN – CS CHITILA
SOIMII I sta.

Etapa a II-a 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
CSM – RC CRISTIAN
SOIMII II – RC GRIVITA
VICTORIA CUMPANA – RC BRASOV
PANTELIMON I – METROREX
SOIMII I – PANTELIMON II
CS CHITILA sta

 

U14 (2004-2005)
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CS AURORA BAICOI
3. RC GRIVITA
4. CSM BUCURESTI
5. CSC MIHAIL KOGALNICEANU
6. RC ANTONIO Jr.
7. CSA-CSS STEAUA
8. LPS CONSTANTA
9. CS METROREX
10. CS RUGBY SACELE
11. ACS ORASENESC VIITORUL PANTELIMON
12. ACS FLAMINGO

Etapa I
14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
SOIMII – FLAMINGO
AURORA BAICOI – PANTELIMON
RC GRIVITA – RUGBY SACELE
CSM – CS METROREX
M. KOGALNICEANU – LPS CONSTANTA
RC ANTONIO Jr. – STEAUA

Etapa a II-a
14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
FLAMINGO – STEAUA
SOIMII – AURORA BAICOI
PANTELIMON – RC GRIVITA
RUGBY SACELE – CSM
METROREX – M. KOGALNICEANU
LPS CONSTANTA – RC ANTONIO Jr.

FOTO: #RugbyTonyVaio

1,042 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response