Thursday 14th November 2019,

CSS Bega, noul lider in clasamentul general al Campionatului Regional de MiniRugby Transilvania U14

17 octombrie 2017 MINI-RUGBY

Sambata, 14 octombrie 2017, la Timisoara, pe Stadionul CSS Bega, s-a desfasurat etapa a 2-a a Campionatului Regional de MiniRugby Transilvania, categoria de varsta U14. Competitia a fost castigata de CSS Bega Timisoara, echipa care si conduce in clasamentul general. La aceasta etapa au participat patru echipe: RC Ariesul Mihai-Viteazu, CSS Bega Timisoara, CSS Soimii Sibiu si CS Rugby Stiinta Petrosani.

4.CS RUGBY STIINTA PETROSANI 3j 13P 0-0-3 20-63

„A fost un turneu frumos,cu vreme calda care a adus un public numeros la stadion .Meciurile au fost disputate iar la final publicul a fost cel care i-a rasplatit pe competitori cu numeroase aplauze. Felicitari tuturor participantilor pentru efortul depus de a prticipa la aceasta competitie”, a declarat Sorin Rus, director de Dezvoltare Transilvania