Monday 22nd April 2019,
Federatia Romana de Rugby

Pantelimon, Soimii, Victoria Cumpana si Aurora Baicoi sunt echipele lidere in clasamentul AMRB

17 octombrie 2017 MINI-RUGBY

Noul sezon competitional 2017-2018 al Campionatului Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti a debutat sambata 14 octombrie 2017, pe Stadionul Arcul de Triumf. Dupa disputarea primelor doua etape din turul competiei, pe primul loc la U8 se afla CSO Pantelimon, la U10 – ACS Soimii, la U12 – Victoria Cumpana si la U14 – Aurora Baicoi. La aceasta editie a competitiei s-au inscris un numar record de echipe, 35, 20 de echipe din Municipiul Bucuresti, si 15 echipe din Asociatiile Judetene de Rugby: Brasov, Prahova, Constanta si Ilfov.

 

Echipe participante si rezultatele meciurilor:
U8 (2010 şi mai mici)
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. RC GRIVITA
3. ACS ORASENESC VIITORUL PANTELIMON
4. RC ANTONIO Jr.

TUR
Etapa I 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
SOIMII – RC ANTONIO Jr. 55-0
RC GRIVITA – PANTELIMON 0-55

Etapa a II-a 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
RC ANTONIO Jr. – PANTELIMON 0-45
SOIMII – RC GRIVITA 30-5

Clasament:
1. CSO Pantelimon 2 2 0 0 100-0 6p
2. ACS Soimii 2 2 0 0 85-5 6p
3. RC Grivita 2 0 0 2 5-85 2p
4. RC Antonio 2 0 0 2 0-100 2p

U10 (2008-2009)
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CS OLIMPIA BUCURESTI
3. CS ORASENESC OVIDIU CONSTANTA
4. RC ANTONIO Jr.
5. CSA-CSS STEAUA
6. RC GRIVITA
7. ACS ORASENESC VIITORUL PANTELIMON
8. RC CRISTIAN

TUR
Etapa I 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
SOIMII – RC CRISTIAN 5-0 (neprezentare)
OLIMPIA – PANTELIMON 30-10
CSO OVIDIU – RC GRIVITA 30-10
RC ANTONIO Jr. – STEAUA 5-0 (neprezentare)

Etapa a II-a 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
RC CRISTIAN – STEAUA 5-0/ 0-5 (neprezentare)
RC GRIVITA – RC ANTONIO Jr. 15-25
PANTELIMON – CSO OVIDIU 15-20
SOIMII – OLIMPIA 25-0

Clasament:
1. ACS SOIMII 2 2 0 0 30 – 0 6p
2. CSO OVIDIU 2 2 0 0 50 – 25 6p
3. RC ANTONIO Jr. 2 2 0 0 30 – 15 6p
4. CS OLIMPIA 2 1 0 1 30 – 35 4p
5. CSO PANTELIMON 2 0 0 2 25 – 50 2
6. RC GRIVITA 2 0 0 2 25 – 55 2p
7. RC CRISTIAN 2 0 0 2 0 – 10 -1p
8. CSA-CSS STEAUA 2 0 0 2 0 – 10 -1p

 

U12 (2006-2007)
1. ACS SOIMII BUCURESTI I
2. ACS ORASENESC VIITORUL PANTELIMON II
3. CS METROREX
4. RC BRASOV
5. RC GRIVITA
6. RC CRISTIAN
7. CS CHITILA
8. CSM BUCURESTI
9. ACS SOIMII BUCURESTI II
10. CS VICTORIA CUMPANA
11. ACS ORASENESC VIITORUL PANTELIMON I

TUR
Etapa I 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
PANTELIMON II – PANTELIMON I 0-30
METROREX – VICTORIA CUMPANA 0-35
RC BRASOV – SOIMII II 10-15
RC GRIVITA – CSM 5-0 (neprezentare)
RC CRISTIAN – CS CHITILA 25-0
SOIMII I sta.

Etapa a II-a 14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
CSM – RC CRISTIAN 0-5 (neprezentare)
SOIMII II – RC GRIVITA 35-0
VICTORIA CUMPANA – RC BRASOV
PANTELIMON I – METROREX 25-0
SOIMII I – PANTELIMON II 60-0
CS CHITILA sta

Clasament:
1. VICTORIA CUMPANA 2 2 0 0 65 – 5 6
2. CSO PANTELIMON I 2 2 0 0 55 – 0 6
3. ACS SOIMII II 2 2 0 0 50 – 10 6
4. RC CRISTIAN 2 2 0 0 30 – 0 6
5. RC GRIVITA 2 1 0 1 5 – 35 4
6. ACS SOIMII I 1 1 0 0 60 – 0 3
7. RC BRASOV 2 0 0 2 15 – 45 2
8. CS METROREX 2 0 0 2 0 – 60 2
9. CSO PANTELIMON II 2 0 0 2 0 – 90 2
10. CS CHITILA 1 0 0 1 0 – 25 1
11. CSM 2 0 0 2 0 – 10 -1

U14 (2004-2005)
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CS AURORA BAICOI
3. RC GRIVITA
4. CSM BUCURESTI
5. CSC MIHAIL KOGALNICEANU
6. RC ANTONIO Jr.
7. CSA-CSS STEAUA
8. LPS CONSTANTA
9. CS METROREX
10. CS RUGBY SACELE
11. ACS ORASENESC VIITORUL PANTELIMON
12. ACS FLAMINGO

Etapa I
14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
SOIMII – FLAMINGO 19-0
AURORA BAICOI – PANTELIMON 19-0
RC GRIVITA – RUGBY SACELE 5-5
CSM – CS METROREX 7-0
RC ANTONIO Jr. – STEAUA 5-0 (neprezentare)

Etapa a II-a
14.10.2017 – ARCUL DE TRIUMF
FLAMINGO – STEAUA 5-0 (neprezentare)
SOIMII – AURORA BAICOI 0-56
PANTELIMON – RC GRIVITA 7-7
RUGBY SACELE – CSM 7-7
METROREX – M. KOGALNICEANU amanat

Clasament:
1. AURORA BAICOI 2 2 0 0 75 – 0 6p
2. CSM 2 1 1 0 14 – 7 5p
3. ACS FLAMINGO 2 1 0 1 5 – 19 4p
4. RC GRIVITA 2 0 2 0 12 – 12 4p
5. RUGBY SACELE 2 0 2 0 12 – 12 4p
6. ACS SOIMII 2 1 0 1 19 – 56 4p
7. RC ANTONIO Jr. 1 1 0 0 5 – 0 3p
8. CSO PANTELIMON 2 0 0 2 7 – 26 2p
9. CS METROREX 1 0 0 1 0-7  1p
10. CSC M. KOGALNICEANU 0 0 0 0 0-0 0p
11. CSA-CSS STEAUA 2 0 0 2 0 – 10 -1p

FOTO: #RugbyTonyVaio

 

 

 

1,279 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response