Thursday 21st November 2019,
Federatia Romana de Rugby

ACS Florin Popovici Baia Mare si Warriors Timisoara s-au impus in etapa a doua a Campionatului Regional Transilvania la MiniRugby

23 octombrie 2017 MINI-RUGBY

Stadionul Phoenix din Baia Mare a gazduit etapa a II-a din cadrul Campionatului Regional Transilvania la MiniRugby, competitia fiind dotata cu „Trofeul Florin Popovici.” Au participat cinci echipe la U8, 7 echipe la U10 si 5 echipe la U12, meciurile disputandu-se dupa sistemul fiecare cu fiecare. La finalul competitiei, ACS F. Popovici Baia Mare s-a impus atat la U8, cat si la U12, in timp ce Warriors Timisoara a castigat la categoria de varsta U10.

„ Intr-o excelenta organizare si pe o vreme frumoasa competitia de la Baia Mare a fost o reusita deplina. Meciuri frumoase si foarte echilibrate au tinut suspansul pana la final in alcatuirea clasamentelor. Ne-am bucurat de asemenea de un public numeros, foarte multi parinti veniti de departe, Cluj, Campia Turzii, Sibiu sau Timisoara ne indreptatesc sa credem ca suntem pe drumul cel bun. Urmatorul turneu se va desfasura in data de 11 noiembrie 2017 la Oradea iar cu aceasta ocazie sa uram bun venit celei mai noi echipe din Transilvania, Vulturul Negru Oradea.”, a declarat Gheorghe Sabau, director de Dezvoltare Transilvania Nord.

La final s-au oferit cupe si diplome tuturor participantilor de catre organizatori prin Razvan Popovici, fiul regretatului Florin Popovici, Neculai Nichitean, Presedintele CS.Florin Popovici si FRR prin Departamentul Dezvoltare.

COPII ,,U“ 8
(2010-și mai mici)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. WARRIORS TIMIȘOARA
2. ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE
3. BARBARIANS
4. CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII
5. „U“ CLUJ-NAPOCA

ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE -„U“ CLUJ-NAPOCA 25-10
BARBARIANS- CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 10-20

„U“ CLUJ-NAPOCA- BARBARIANS 20-15
WARRIORS TIMIȘOARA- ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 10-10

BARBARIANS – WARRIORS TIMIȘOARA 10-20
CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII-„U“ CLUJ-NAPOCA 20-20

WARRIORS TIMIȘOARA- CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 20-0
ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE- BARBARIANS 30-0

CS.ȘOIMII C. TURZII- ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 15-30
„U“ CLUJ-NAPOCA- WARRIORS TIMIȘOARA 20-30

Clasament final turneu
1. ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 21 puncte
2. WARRIORS TIMIȘOARA 21 puncte
3. CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 17 puncte
4. „U“ CLUJ-NAPOCA 17 puncte
5. BARBARIANS 14 puncte

COPII ,,U“ 10
(2008 – 2009)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. WARRIORS TIMISOARA
2. „U” CLUJ NAPOCA
3. CSM CAMPIA TURZII
4. CS.SOIMII CAMPIA TURZII
5. CSM SIBIU
6. CS.SARACENS TIMIȘOARA
7. VULTURUL NEGRU ORADEA

Et.1
1. „U” CLUJ NAPOCA- VULTURUL NEGRU ORADEA 5-0
2. CSM CAMPIA TURZII- CS.SCM TIMIȘOARA 10-10
3. CS.SOIMII CAMPIA TURZII- CSM SIBIU 5-0
Et.2
4. CS.SCM TIMIȘOARA- CS.SOIMII CAMPIA TURZII 0-30
5. VULTURUL NEGRU ORADEA- CSM CAMPIA TURZII 15-0
6. WARRIORS TIMISOARA-„U” CLUJ NAPOCA 25-5

Et.3
7. CSM CAMPIA TURZII- WARRIORS TIMISOARA 0-40
8. CS.SOIMII CAMPIA TURZII- VULTURUL NEGRU ORADEA 25-0
9. CSM SIBIU- CS.SCM TIMIȘOARA 25-0
Et.4
10. VULTURUL NEGRU ORADEA- CSM SIBIU 5-0
11. WARRIORS TIMISOARA- CS.SOIMII CAMPIA TURZII 25-0
12. „U” CLUJ NAPOCA- CSM CAMPIA TURZII 35-0
Et.5
13. CS.SOIMII CAMPIA TURZII-„U” CLUJ NAPOCA 0-10
14. CSM SIBIU- WARRIORS TIMISOARA 0-20
15. CS.SCM TIMIȘOARA- VULTURUL NEGRU ORADEA 0-10
Et.6
16. WARRIORS TIMISOARA- CS.SCM TIMIȘOARA 30-0
17. „U” CLUJ NAPOCA- CSM SIBIU 15-5
18. CSM CAMPIA TURZII- CS.SOIMII CAMPIA TURZII 0-30

Et.7
19. CSM SIBIU- CSM CAMPIA TURZII 15-0
20. CS.SCM TIMIȘOARA-„U” CLUJ NAPOCA 0-30
21. VULTURUL NEGRU ORADEA- WARRIORS TIMISOARA 0-20

CLASAMENT FINAL TURNEU U10
1. WARRIORS TIMISOARA 28 puncte
2. „U” CLUJ NAPOCA 26 puncte
3. CS.SOIMII CAMPIA TURZII 24 puncte
4. VULTURUL NEGRU ORADEA 22 puncte
5. CSM SIBIU 20 puncte
6. CSM CAMPIA TURZII 17 puncte
7. CS.SCM TIMIȘOARA 17 puncte

 

COPII ,,U“ 12
ECHIPE PARTICIPANTE
1. WARRIORS TIMIȘOARA
2. „U” CLUJ NAPOCA
3. ACS F.POPOCICI BAIA MARE
4. CSM CAMPIA TURZII
5. CS.SCM TIMIȘOARA

 

TEREN 3
1. Ora 11.00 „U” CLUJ NAPOCA – CS.SCM TIMIȘOARA 15-5
2. Ora 11.15 ACS F.POPOCICI BAIA MARE- CSM CAMPIA TURZII 15-0
3. Ora 11.45 CS.SCM TIMIȘOARA – ACS F.POPOCICI BAIA MARE 5-20
4. Ora 12.00 WARRIORS TIMIȘOARA – „U” CLUJ NAPOCA 5-10
5. Ora 12.15 CSM CAMPIA TURZII – CS.SCM TIMIȘOARA 5-0
6. Ora 12.30 cACS F.POPOCICI BAIA MARE 5-10
7. Ora 13.00 WARRIORS TIM.- CSM CAMPIA TURZII 10-0
8. Ora 13.15 „U” CLUJ NAPOCA – ACS F.POPOCICI BAIA MARE 0-5
9. Ora 13.30 CS.SCM TIMIȘOARA- WARRIORS TIM. 5-30
10. Ora 13.045 „U” CLUJ NAPOCA- CSM CAMPIA TURZII 10-0

 

CLASAMENT FINAL U12
1. ACS F. POPOVICI BAIA MARE 22 puncte
2. „U” CLUJ NAPOCA 20 puncte
3. WARRIORS TIMIȘOARA 18 puncte
4. CSM CAMPIA TURZII 16 puncte
5. CS.SCM TIMIȘOARA 14 puncte

 

Clasamente cumulate dupa doua etape
U 8
1. WARRIORS TIMIȘOARA 38 puncte
2. ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 35 puncte
3. CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 30 puncte
4. CSM SIBIU 19 puncte
5. „U“ CLUJ-NAPOCA 17 puncte
6. BARBARIANS 14 puncte

U10
1. WARRIORS TIMISOARA 53 puncte
2. „U” CLUJ NAPOCA 49 puncte
3. CS.SOIMII CAMPIA TURZII 45 puncte
4. CSM SIBIU 38 puncte
5. CSM CAMPIA TURZII 33 puncte
6. CS.SCM TIMIȘOARA 33 puncte
7. VULTURUL NEGRU ORADEA 22 puncte
8. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI 19 puncte

U12
1. „U” CLUJ NAPOCA 40 puncte
2. ACS F.POPOCICI BAIA MARE 40 puncte
3. WARRIORS TIMIȘOARA 39 puncte
4. CSM CAMPIA TURZII 33 puncte
5. CS.SCM TIMIȘOARA 28 puncte

 

2,831 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response