Monday 25th March 2019,
Federatia Romana de Rugby

Soimii, Ovidiu, Pantelimon si Baicoi sunt liderii clasamentelor in Campionatul Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti

24 octombrie 2017 MINI-RUGBY

Sambata, 21 octombrie, pe Stadionul Arcul de Triumf, au avut loc etapele a III-a si a IV-a din cadrul Campionatului Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti. In acest moment, lider la U8 este ACS Soimii Bucuresti, la U10 – CSO Ovidiu, la U12 – CSO Pantelimon iar la U14 – Aurora Baicoi, la ultimele doua categorii de varsta cele doua echipe de pe primul loc fiind neinvinse.

La aceasta editie a competitiei participa un numar record de echipe, 35, 20 de echipe din Municipiul Bucuresti, si 15 echipe din Asociatiile Judetene de Rugby: Brasov, Prahova, Constanta si Ilfov.

Rezultate si clasamente dupa primele doua turnee:
U8 (2010 si mai mici)
Etapa a III-a
RC GRIVITA – RC ANTONIO Jr. 55-5
PANTELIMON – SOIMII 5-5

Etapa a IV-a
RC ANTONIO Jr. – SOIMII 0-55
PANTELIMON – RC GRIVITA 35-10

Clasament:
1. ACS Soimii            4 3 1 0 145-10 11p
2. CSO Pantelimon  4 3 1 0 140-15 11p
3. RC Grivita             4 1 0 3 70-125 6p
4. RC Antonio Jr.      4 0 0 4 5-210 4p

 

U10 (2008-2009)
Etapa a III-a
CSO OVIDIU – SOIMII 0-45
RC ANTONIO Jr. – PANTELIMON 15-30
STEAUA – RC GRIVITA 0-5

Etapa a IV-a
PANTELIMON – STEAUA 5-0
SOIMII – RC ANTONIO Jr. 45-0
OLIMPIA – CSO OVIDIU 0-5

Clasament:
1. CSO Ovidiu            4 3 0 1 55-70 10p
2. ACS Soimii            3 3 0 0 115-0 9p
3. CSO Pantelimon   4 2 0 2 60-65 8p
4. RC Antonio Jr.      4 2 0 2 45-90 8p
5. RC Grivita              3 1 0 2 30-55 5p
6. CS Olimpia            3 1 0 2 30-40 4p
7. CSA-CSS Steaua    3 0 0 3 0-15 -2

U12 (2006-2007)
Etapa a III-a 21.10.2017
METROREX – SOIMII I 0-5
RC BRASOV – PANTELIMON I 0-35
RC GRIVITA – VICTORIA CUMPANA 0-45
RC CRISTIAN – SOIMII II 10-15
CS CHITILA – CSM 5-0

Etapa a IV-a
SOIMII II – CS CHITILA 25-0
VICTORIA CUMPANA – RC CRISTIAN 15-5
PANTELIMON I – RC GRIVITA 50-0
SOIMII I – RC BRASOV 45-5
PANTELIMON II – METROREX 5-0

 

Clasament:
1. CSO Pantelimon     4 4 0 0 140-0 12p
2. Victoria Cumpana  4 4 0 0 125-10 12p
3. ACS Soimii II          4 4 0 0 90-20 12p
4. ACS Soimii I            3 3 0 0 110-5 9p
5 RC Cristian               4 2 0 2 45-30 8p
6. RC Grivita                4 1 0 3 5-130 6p
7. CS Chitila                  3 1 0 2 5-90 5p
8. CSO Pantelimon II 3 1 0 2 5-90 5p
9. RC Brasov                4 0 0 4 20-125 4p
10. CS Metrorex          4 0 0 4 0-70 2p

U14 (2004-2005)
Etapa a III-a
AURORA BAICOI – FLAMINGO 19-0
RC GRIVITA – SOIMII 0-12
CSM – PANTELIMON 0-26
M. KOGALNICEANU – RUGBY SACELE 40-0
RC ANTONIO Jr. – METROREX 47-0

Etapa a IV-a
AURORA BAICOI – RC GRIVITA 21-0
SOIMII – CSM 15-0
PANTELIMON – M. KOGALNICEANU 12-0
METROREX – STEAUA 5-0
RUGBY SACELE – RC ANTONIO Jr. 0-40
RUGBY SACELE – AURORA BAICOI(18.XI.) 0-56

Clasament:
1. Aurora Baicoi       5 5 0 0 171-0 15p
2. ACS Soimii           4 3 0 1 46-56 10p
3. RC Antonio Jr.     3 3 0 0 92-0 9p
4. CSO Pantelimon 4 2 1 1 45-26 9p
5. CSM                       4 1 1 2 14-48 7p
6. Rugby Sacele        5 0 2 3 12-148 7p
7. RC Grivita             4 0 2 2 12-45 6p
8. ACS Flamingo      3 1 0 2 5-38 5p
9. CS Metrorex         3 1 0 2 5-54 5p
10. CSC M.Kogalniceanu 2 1 0 1 40-12 4p
11. CSA – CSS Steaua   3 0 0 3 0-15 -2p

FOTO: CS Aurora Baicoi Facebook

2,072 total views, 2 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response