Sunday 17th December 2017,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend?! Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

3 noiembrie 2017 INTERN

In weekendul 4-5 noiembrie va debuta o noua editie a Cupei Romaniei la seniori, competitie la care vor participa echipele din primul esalon valoric, CSA Steaua, CSM Stiinta Baia Mare, CS Dinamo, Timisoara Saracens, U Cluj si Politehnica Iasi  si va avea loc si Cupa Romaniei la rugby 7 feminin, care va avea loc la Bucuresti, pe terenul sintetic la Stadionul Arcul de Triumf. De asemenea, vor avea loc meciuri in Divizia Nationala de Seniori si in Diviziile Nationale de Juniori. Programul tuturor meciurilor, locul si ora desfasurarii acestora le gasiti mai jos.

Cupa Romaniei
Etapa I, 4 noiembrie:
CSM Baia Mare – CSU Cluj, Arena Zimbrilor, ora 13:00
Arbitri: Cristian Serban, Victor Ionita, Andrei Iftode, Cristian Stoica
Observator: Gheorghe Sabau

CSM Bucuresti – CS Poli Iasi, Stadionul Arcul de Triumf, ora 11:00
Arbitri: Robert Diaconescu, Razvan Vasiliu, Viorel Bujoreanu, Razvan Anorocioaie
Observator: Constantin Bonea

CSA Steaua – CS Dinamo, Teren Ghencea II, ora 13:00 (in direct pe Rugby Tv)
Arbitri: Ionut Bodea, Madalin Girbau, Ciprian Costache, Danut Frasineanu
Observator: Bogdan Budisteanu

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a VI-a, 4 noiembrie
Stiinta Petrosani – CS Tomitanii
Arbitri: Martin Pertenais, Cojocnean Calin, Virgil Ionita

RC Barlad – SCM Gloria Buzau
Arbitri: Vlad Iordachescu, Nicolae Fratila, Ionel Dumitrescu

RCM Galati – CS Navodari
Arbitri: Razvan Stefan, Teodor Rotaru, Gabriela Surmei – Balan

CSU AV Arad – CSM Suceava
Arbitri: Alexandru Nitulescu, Teodor Buzatu, Lucian Ravar

DNJ U18
Etapa a V-a, 4 noiembrie:
CSM Baia Mare – CSA Steaua, Arena Zimbrilor ora 13:00 – decalat in 5 noiembrie
Arbitri: Andrei Iftode, Teodor Buzatu, Cristian Stoica

RC Barlad – CT Dinicu Golescu, Teren Rulmentul ora 10:00
Arbitri: Nicolae Fratila, Mihai Vacaru, Ionut Cremenischi

CSS2 Baia Mare – CS Olimpia, Teren Phoenix ora 10:00
Arbitri: Florin Ferezan, Cristian Stoica, Cornelius Bagaceanu

DNJ U17
Etapa a V-a, 4 noiembrie:
Gloria Buzau – Cleopatra Mamaia, Teren Constructorilor, ora 13:00
Arbitri: Cristian Nastase, Bogdan Fratila, Radu Pecingine

CSM Bucuresti – CSS Barlad, Teren CS Metrorex, ora 14:00
Arbitri: Andrei Kiss, Dragos Preda, Bogdan Budeanu

LPS Focsani – CNAV, Teren Tineretului ora 13:00
Arbitri: Sorinel Bucur, George Mania, Bogdan Marin

DNJ U16 rugby XV
Muntenia, etapa a V-a, 5 noiembrie:
CSO Pantelimon – CSM Bucuresti, Teren UM ora 11:00
Arbitri: Marius Balan, Stelian Bogza, Cristian Rotaru

CSS Triumf – CS Dinicu Golescu, Teren Parcu Copilului ora 11:00
Arbitri: Madalin Girbau, Cosmin Munteanu, Mioara Bidilica

CTTV Galati – ACS Sf. Gheorghe
Arbitri: Teo Ursu, David Popa, Antonel Munteanu

Turneul 3, Campionatul Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti
Sambata, 4 noiembrie, Stadionul Arcul de Triumf
Arbitri: Danut Frasineanu,Marius Balan, Catalin Matei, Sorin Cristache, Cosmin Munteanu, Dragos Frenkel

Cupa Kaufland, rugby 7, U15
Terenul Complexul Studentesc Tei, duminica, 5 noiembrie
Arbitri: Cristian Serban, Ionut Bodea

Cupa Romaniei rugby 7 feminin
Bucuresti, Stadionul Arcul de Triumf, teren sintetic, duminica 5 noiembrie, ora 10:00
Arbitri: Vlad Iordachescu, Florin Bonea, Andrei Kiss

 

 

1,870 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response