Tuesday 21st November 2017,
Federatia Romana de Rugby

CSO Pantelimon, CSO Ovidiu si Aurora Baicoi sunt echipele lidere in clasamentul Campionatului Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti

7 noiembrie 2017 MINI-RUGBY

Sambata, 4 noiembrie, pe terenul sintetic la Stadionul Arcul de Triumf a avut loc Turneul 3 al Campionatului Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti, turneu ce a programat etapele V si VI-a. In urma desfasurarii meciurilor, lider la zi la U8 este CSO Pantelimon, la 10 CSO Ovidiu, la U12 CSO Pantelimon si la U14 Aurora Baicoi. De altfel, CSO Pantelimon a castigat editia la U8, in cadrul turneului 3 avand loc ultimele partide la aceasta categorie de varsta. Urmatorul turneu va avea loc pe 11 noiembrie pe terenul sintetic la Stadionul Arcul de Triumf, cu incepere de la ora 10:00.

„U”8 (2010 şi mai mici)
Etapa a V-a
PANTELIMON – RC ANTONIO Jr. 5-0
RC GRIVITA – SOIMII 20-40

Etapa a VI-a
RC ANTONIO Jr. – RC GRIVITA 0-5
SOIMII – PANTELIMON 15-25

CLASAMENT
LOC           ECHIPA        M V E I      Es       PCT
1. CSO PANTELIMON   6 5 1 0  170 – 30    17
2. ACS SOIMII                6 4 1 1  200 – 55     15
3. RC GRIVITA               6 2 0 4   95 – 165    10
4. RC ANTONIO Jr.       6 0 0 6    5 – 220      2

 

„U”10 (2008-2009)
Etapa a V-a
RC ANTONIO Jr. – OLIMPIA 20-40
STEAUA – SOIMII 5-35
RC GRIVITA – PANTELIMON 15-35

Etapa a VI-a
SOIMII – GRIVITA 65-0
OLIMPIA – STEAUA 25-25
CSO OVIDIU – RC ANTONIO Jr. 25-10
STEAUA – CSO OVIDIU 15-20

 

CLASAMENT
LOC      ECHIPA              M V E I        Es              PCT
1. CSO OVIDIU                6 5 0 1       95 – 100      16
2. ACS SOIMII                 5 5 0 0     215 – 5          15
3. CSO PANTELIMON   5 3 0 2       95 – 80       11
4. RC ANTONIO Jr.        6 2 0 4       75 – 145     10
5. CS OLIMPIA                 5 2 1 2       95 – 85        9
6. RC GRIVITA                 5 1 0 4       45 – 155      7
7. CSA-CSS STEAUA       6 1 1 4        45 – 95        2

 

„U”12 (2006-2007)
Etapa a V-a
RC BRASOV – PANTELIMON II 20-5
RC GRIVITA – SOIMII I 0-65
RC CRISTIAN – PANTELIMON I 0-20
CS CHITILA – VICTORIA CUMPANA 5-20
CSM – SOIMII II 0-5

Etapa a VI-a
VICTORIA CUMPANA – CSM 5-0
PANTELIMON I – CS CHITILA 45-0
SOIMII I – RC CRISTIAN 25-0
PANTELIMON II – RC GRIVITA 25-5
METROREX – RC BRASOV 0-5
RC BRASOV – RC GRIVITA(11.11) 20-5

CLASAMENTUL
LOC    ECHIPA                    M V E I       Es        PCT
1. CSO PANTELIMON I    6 6 0 0   205 – 0     18
2. VICTORIA CUMPANA 6 6 0 0   150 – 15    18
3. ACS SOIMII I                  5 5 0 0   200 – 5     15
4. ACS SOIMII II                 5 5 0 0     95 – 20   15
5. RC BRASOV                     7 3 0 4     65 – 135  13
6. RC CRISTIAN                  6 2 0 4    45 – 75    10
7. CSO PANTELIMON II   5 2 0 3     35 – 115    9
8. RC GRIVITA                    7 1 0 6      15 – 240   9
9. CS CHITILA                     5 1 0 4     10 – 115     7
10. CS METROREX            5 0 0 5       0 – 75      1
11. CSM                                  5 0 0 5      0 – 25     -4

 

„U”14 (2004-2005)
Etapa a V-a
RC GRIVITA – FLAMINGO 5-15
CSM – AURORA BAICOI 0-24
M. KOGALNICEANU – SOIMII 0-15
RC ANTONIO Jr. – PANTELIMON 3-12
STEAUA – RUGBY SACELE amânat

Etapa a VI-a
RC GRIVITA – CSM 7-12
AURORA BAICOI – M. KOGALNICEANU 31-5
FLAMINGO – METROREX 17-0
SOIMII – RC ANTONIO Jr. 0-8
PANTELIMON – STEAUA 5-0
AURORA BAICOI – METROREX 38-0

 

CLASAMENTUL
LOC       ECHIPA                           M V E I      Es           PCT
1. AURORA BAICOI                     8 8 0 0   264 – 5        24
2. CSO PANTELIMON                 6 4 0 2     62 – 29      14
3. ACS SOIMII                               6 4 0 2      61 – 64      14
4. RC ANTONIO Jr.                      5 4 0 1    103 – 12       13
5. ACS FLAMINGO                       5 3 0 2      37 – 43       11
6. CSM                                              6 2 1 3      26 – 79       11
7. RC GRIVITA                               6 0 2 4      24 – 72        8
8. RUGBY SACELE                        5 0 2 3      12 – 148       7
9. CS METROREX                          5 1 0 4        5 – 109       7
10. CSC M. KOGALNICEANU     4 1 0 3       45 – 58        6
11. CSA-CSS STEAUA                     4 0 0 4      0 – 20       -3

FOTO: #RugbyTonyVaio

685 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response