Wednesday 17th October 2018,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend?! Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

10 noiembrie 2017 INTERN

In weekendul 11-12 noiembrie in rugbyul intern va avea loc o noua etapa a Cupei Romaniei la seniori, dar si partidele din Divizia Nationala de Seniori. De asemenea, vor continua si campionatele regionale de minirugby, Bucuresti (Asociatia Municipala de Rugby Bucuresti) si Transilvania, dar si Cupa Kaufland, la rugby 7, categoria de varsta U15. Diviziile Natioanale de Juniori programeaza in acest weekend meciuri la U18 si U16.

Programul tuturor meciurilor, locul si ora desfasurarii acestora le gasiti mai jos.

 

Cupa Romaniei, etapa a II-a
Sambata, 11 noiembrie:
CS Poli Iasi – CSA Steaua ora 11:00, Stadionul Tepro
Arbitri: Alexandru Ionescu, Virgil Ionita, Teodor Rotaru, Gabriela Balan-Surmei

CSU Cluj – CSM Bucuresti, ora 11:00, Stadionul Iuliu Hatieganu
Arbitri: Vlad Iordachescu, Teodor Buzatu, Andrei Iftode, Mircea Deatcu

SCM Timisoara – CSM Baia Mare ora 11:00, Stadion Dan Paltinisanu (in direct pe Rugby Tv)
Arbitri: Ionut Bodea, Madalin Girbau, Ionel Dumitrescu, Laurentiu Tanase

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a VII-a, 11 noiembrie
CS Tomitanii – CS U AV Arad ora 10:00, Stadion Mihai Naca
Arbitri: Alexandru Nitulescu, Mihai Vacaru, Marius Balan

CSM Suceava – RCM Galati ora 13:00, Stadion Unirea – va avea loc duminica 12 noiembrie
Arbitri: Cristian Serban, Calin Cojocnean, Emanuel Gorodea

CS Navodari – RC Barlad ora 14:00, Stadion Flacara
Arbitri: Razvan Vasiliu, Victor Ionita, Nicolae Fratila

SCM Gloria Buzau – Stiinta Petrosani ora 10:00, Stadion Constructorilor/Gloria  *MECI ANULAT
Arbitri: Robert Diaconescu, Ciprian Costache, Viorel Bujoreanu

DNJ U18
Restanta, reprogramat pe 11 noiembrie
CTD Golescu – CSM Baia Mare ora 10:00, Stadion Parcul Copilului
Arbitri: Florin Bonea, Gabriel Gosnea, Bogdan Budeanu

DNJ U16
Restanta – Moldova, reprogramat in data de 12 noiembrie, ora 13:00
CS Barlad – ACS Sf Gheorghe
Arbitri: David Popa, Sorinel Bucur, Teo Ursu

Restanta – Muntenia, amanat in data de 12 noiembrie
CT Dinicu Golescu – CSO Pantelimon ora 11:00, Stadion Parcul Copilului
Arbitri: Alexandru Ionescu, Dragos Frenkel, Catalin Matei

DNJ U18 RUGBY X, turneul de la Galati
Arbitri:Emil Tasci, Antonel Munteanu, Radu Pecingine

Campionatul Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti, Turneul 3
Stadionul Arcul de Triumf, sambata 11 noiembrie, ora 10:00
Arbitri: Cristian Savulescu, Cristian Rotaru, Dragos Preda, Razvan Anorocioaie

Cupa Kaufland, duminica 12 noiembrie, Turneul 3, Complexul Studentesc Tei
Arbitri: Bogdan Budeanu, Cristian Rotaru, Sorin Cristache, Ionut Bodea

Campionatul Regional de Mini Rugby Transilvania, Oradea
Arbitri: Dragos Vlad, Alin Utiu

2,426 total views, 4 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response