Tuesday 21st November 2017,
Federatia Romana de Rugby

CSM Sibiu, Warriors Timisoara si U Cluj, lideri la mini-rugby in Campionatul Regional Transilvania

13 noiembrie 2017 MINI-RUGBY

Departamentul de Dezvoltare Transilvania din cadrul Federatiei Romane de Rugby a organizat sambata, 11 noiembrie, al III-lea turneu din cadrul Campionatului Regional Transilvania la minirugby, competitia desfasurandu-se in localitatea Santandrei, langa Oradea.  Astfel, dupa disputarea meciurilor la categoria de varsta U8, in clasamentul final conduce CSM Sibiu, la U10 – Warriors Timisoara, iar la U12 – U Cluj.

„Competitia a fost o reusita deplina pe toate planurile. Organizarea, locatia, baza sportiva, entuziasmul și stradania gazdelor au facut din acest turneu o excelenta propaganda rugby-ului. Cupele, diplomele, dar si repriza III-a oferita tuturor participantilor ( mai rar întâlnită în minirugby) au intregit o zi superba care va ramane pentru multi un etalon in ceea ce priveste daruirea si dragostea pe care sa le-o oferim copiilor in educatia si progresul acestora pe linie sportiva. Multumiri tuturor celor implicati, va asteptam cu drag la ultimul turneu care se va desfasura in ziua de 25 noiembrie, la Cluj-Napoca”, a declarat Gheorghe Sabau, director regional de Dezvoltare.

COPII „U“ 8 (2010- si mai mici)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. WARRIORS TIMIȘOARA
2. ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE
3. CSM SIBIU
4. CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII
5. „U“ CLUJ-NAPOCA

ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE -„U“ CLUJ-NAPOCA 25-15
CSM SIBIU- CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 25-0

„U“ CLUJ-NAPOCA- CSM SIBIU 10-20
WARRIORS TIMIȘOARA- ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 10-5

CSM SIBIU – WARRIORS TIMIȘOARA 15-10
CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII-„U“ CLUJ-NAPOCA 20-10

WARRIORS TIMIȘOARA- CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 15-20
ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE- CSM SIBIU 15-35

CS.ȘOIMII C. TURZII- ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 15-15
„U“ CLUJ-NAPOCA- WARRIORS TIMIȘOARA 0-20

Clasament turneu U8
1. CSM SIBIU 22 puncte
2. CS.ȘOIMII C. TURZII 19 puncte
3. WARRIORS TIMIȘOARA 18 puncte
4. ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 17 puncte
5. „U“ CLUJ-NAPOCA 14 puncte

COPII „U“ 10 (2008 – 2009)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. WARRIORS TIMISOARA
2. „U” CLUJ NAPOCA
3. CSM CAMPIA TURZII
4. CS.SOIMII CAMPIA TURZII
5. CSM SIBIU
6. CS.SARACENS TIMIȘOARA
7. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI

Et.1
1. „U” CLUJ NAPOCA- CS.OLIMPIC VADU CRISULUI 15-0
2. CSM CAMPIA TURZII- CS.SCM TIMIȘOARA 0-10
3. CS.SOIMII CAMPIA TURZII- CSM SIBIU 5-10

Et.2
4. CS.SCM TIMIȘOARA- CS.SOIMII CAMPIA TURZII 0-25
5. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI- CSM CAMPIA TURZII 15-0
6. WARRIORS TIMISOARA-„U” CLUJ NAPOCA 20-10

Et.3
7. CSM CAMPIA TURZII- WARRIORS TIMISOARA 0-55
8. CS.SOIMII CAMPIA TURZII- CS.OLIMPIC VADU CRISULUI 0-5
9. CSM SIBIU- CS.SCM TIMIȘOARA 20-0
Et.4
10. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI- CSM SIBIU 0-0
11. WARRIORS TIMISOARA- CS.SOIMII CAMPIA TURZII 50-0
12. „U” CLUJ NAPOCA- CSM CAMPIA TURZII 25-0

Et.5
13. CS.SOIMII CAMPIA TURZII-„U” CLUJ NAPOCA 0-20
14. CSM SIBIU- WARRIORS TIMISOARA 0-40
15. CS.SCM TIMIȘOARA- CS.OLIMPIC VADU CRISULUI 0-20

Et.6
16. WARRIORS TIMISOARA- CS.SCM TIMIȘOARA 20-0
17. „U” CLUJ NAPOCA- CSM SIBIU 20-0
18. CSM CAMPIA TURZII- CS.SOIMII CAMPIA TURZII 5-25

Et.7
19. CSM SIBIU- CSM CAMPIA TURZII 5-0
20. CS.SCM TIMIȘOARA-„U” CLUJ NAPOCA 0-20
21. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI – WARRIORS TIMISOARA 0-20

CLASAMENT FINAL TURNEU U10
1. WARRIORS TIMISOARA 28 puncte
2. „U” CLUJ NAPOCA 26 puncte
3. CSM SIBIU 23 puncte
4. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI 23 puncte
5. CS.SOIMII CAMPIA TURZII 20 puncte
6. CS.SARACENS TIMIȘOARA 18 puncte
7. CSM CAMPIA TURZII 16 puncte

COPII ,,U“ 12
ECHIPE PARTICIPANTE
1. WARRIORS TIMIȘOARA
2. „U” CLUJ NAPOCA
3. ACS F.POPOCICI BAIA MARE
4. CSM CAMPIA TURZII
5. CS.SCM TIMIȘOARA
6. VULTURUL NEGRU ORADEA

Grupa 1:
Warriors Timisoara
ACS Florin Popovici Baia Mare
CS SCM Timisoara

Grupa a 2-a:
U Cluj Napoca
CSM Campia Turzii
Vulturul Negru Oradea

 

Programul meciurilor:
1. ACS F.POPOCICI BAIA MARE- CS.SCM TIMIȘOARA 20-5
2. „U” CLUJ NAPOCA- VULTURUL NEGRU ORADEA 25-0
3. CS.SCM TIMIȘOARA – WARRIORS TIMIȘOARA 0-15
4. CSM CAMPIA TURZII-„U” CLUJ NAPOCA 0-10
5. WARRIORS TIMIȘOARA- ACS F.POPOCICI BAIA MARE 5-15
6. VULTURUL NEGRU ORADEA – CSM C.TURZII 0-20

 

Semifinale
Loc.1 Gr.I – Loc 2 Gr. II ACS F.POPOCICI BAIA MARE- CSM CAMPIA TURZII 20-5
Loc 2 Gr.I- Loc 1 Gr. II WARRIORS TIMIȘOARA- „U” CLUJ NAPOCA 25-0

JOCURI FINAL
loc 1-2 „U” CLUJ NAPOCA- ACS F.POPOCICI BAIA MARE 10-0
loc 3-4 WARRIORS TIMIȘOARA- CSM CAMPIA TURZII 25-0
loc 5-6 CS.SCM TIMIȘOARA- VULTURUL NEGRU ORADEA 15-5

CLASAMENT FINAL TURNEU
1. „U” CLUJ NAPOCA 22 puncte
2. ACS F.POPOCICI BAIA MARE 20 puncte
3. WARRIORS TIMIȘOARA 18 puncte
4. CSM CAMPIA TURZII 16 puncte
5. CS.SCM TIMIȘOARA 15 puncte
6. VULTURUL NEGRU ORADEA 13 puncte

1,343 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response