Tuesday 21st November 2017,
Federatia Romana de Rugby

ACS Soimii, Victoria Cumpana si Aurora Baicoi sunt echipele lidere in campionatul Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti

14 noiembrie 2017 MINI-RUGBY

Sambata, 11 noiembrie, pe terenul sintetic la Stadionul Arcul de Triumf,  a avut loc un nou turneu al Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti, turneu care a programat meciuri la categoriile de varsta, U10, U12 si U14. Astfel, dupa aceste etape, pe primul loc la U10 se afla ACS Soimii, la U12 – Victoria Cumpana, la U14 – Aurora Baicoi.

Urmatorul turneu va avea loc pe 18 noiembrie, pe terenul de rugby din Complexul Studentesc Tei, cu incepere de la ora 10:00. Competitia va programa meciuri la doua categorii de varsta, U12 si U14.

„U”10 (2008-2009)
Etapa a VII-a
RC GRIVITA – OLIMPIA 5-45
PANTELIMON – SOIMII 0-55

CLASAMENT
LOC ECHIPA     M V E I               Es   PCT
1. ACS SOIMII   6 6 0 0            270 – 5  18
2. CSO OVIDIU 6 5 0 1             95 – 100 16
3. CS OLIMPIA 6 3 1 2             140 – 90 12
4. CSO PANTELIMON 6 3 0 3 95 – 135 12
5. RC ANTONIO Jr. 6 2 0 4     75 – 145 10
6. RC GRIVITA 6 1 0 5              50 – 200   8
7. CSA-CSS STEAUA  6 1 1 4     45 – 95      2

 

„U” 12(2006-2007)
Etapa a VII-a
RC GRIVITA – METROREX 5-40
RC CRISTIAN – PANTELIMON II 35-0
CS CHITILA – SOIMII I 0-40
CSM – PANTELIMON I 0-5
SOIMII II – VICTORIA CUMPANA 0-5

Etapa a VIII-a
PANTELIMON I – SOIMII II 10-10
SOIMII I – CSM 5-0
PANTELIMON II – CS CHITILA 15-0
METROREX – RC CRISTIAN 0-35
VICTORIA CUMPANA – PANTELIMON II 5-0

CLASAMENTUL
LOC    ECHIPA                   M V E I       Es      PCT
1. VICTORIA CUMPANA 8 8 0 0 160 – 15    24
2. CSO PANTELIMON I 8 7 1 0   220 – 10     23
3. ACS SOIMII I                7 7 0 0 245 – 5        21
4. ACS SOIMII II              7 5 1 1   105 – 35      18
5. RC CRISTIAN               8 4 0 4  115 – 75      16
6. CSO PANTELIMON II 8 3 0 5 50 – 155     14
7. RC BRASOV                   7 3 0 4 65 – 135     13
8. RC GRIVITA                  8 1 0 7 20 – 280    10
9. CS CHITILA                   7 1 0 6 10 – 170       9
10. CS METROREX           7 1 0 6 40 – 115       5
11. CSM                                7 0 0 7 0 – 35          -6

 

„U”14 (2004-2005)
Etapa a VII-a
RC ANTONIO Jr. – AURORA BAICOI (25.XI)
STEAUA – SOIMII 0-5
CSM – FLAMINGO 10-0
M. KOGALNICEANU – RC GRIVITA 33-0
METROREX – RUGBY SACELE 0-10

Etapa a VIII-a
CSM – M. KOGALNICEANU 0-17
RC GRIVITA – RC ANTONIO Jr. (25.XI)
AURORA BAICOI – STEAUA (25.XI)
FLAMINGO – RUGBY SACELE 0-10
PANTELIMON – METROREX 45-0

CLASAMENTUL
LOC    ECHIPA                    M V  E  I     Es          PCT
1. AURORA BAICOI            8   8 0 0  264 – 5     24
2. CSO PANTELIMON        7  5  1   1  107 – 29   18
3. ACS SOIMII                      7  5  0  2   66 – 64    17
4. CSM                                    8  3  1   4   36 – 96   15
5. RC ANTONIO Jr.             5  4  0   1    103 – 12 13
6. ACS FLAMINGO             7   3  0  4      37 – 63 13
7. RUGBY SACELE              7   2  2  3    32 – 148 13
8. CSC M. KOGALNICEANU 6 3 0 3     95 – 58 12
9. CS METROREX               7   1  0  6         5 – 164 9
10. RC GRIVITA                    7  0  2  5      24 – 105 9
11. CSA CSS STEAUA           5   0  0  5     0 – 25   -4

FOTO: CS Aurora Baicoi Facebook

 

1,316 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response