Sunday 17th December 2017,
Federatia Romana de Rugby

CSM Sibiu si U Cluj Napoca sunt lideri la U8, respectiv U10 si U12 in Campionatul Regional de MiniRugby Transilvania

27 noiembrie 2017 MINI-RUGBY

Sambata, 25  noiembrie 2017, pe Stadionul „Dr. Iuliu Hatieganu” din Cluj-Napoca a avut loc etapa a IV-a a Campionatului Regional de minirugby Transilvania, ultima a turului.  Etapa care a pus in joc „Trofeul Alexandru Paloseanu” si a reunit la start 19 echipe participante, a fost castigata la

„A fost o toamna rugbystica extrem de frumoasa in mini-rugbyul transilvanean. Turnee excelent organizate, multa implicare din partea cluburilor, dar mai ales a parintilor ceea ce ne bucura cel mai mult. Din partea mea si implicit a FRR vreau sa aduc multumiri oamenilor care ne-au ajutat in toata aceasta perioada in special: Elboris – Logistica si Distributie, Fundatia “Da mai departe”, PMA Invest, Auchan din Iulius Mall Cluj Napoca, Oncos, Infinity Trophy Cluj Napoca, UBB Cluj Napoca, AJR Cluj, Ambulance Service Scutul Negru, dar si parintilor care au contribuit toti la o reusita deplina”, a declarat Gheorghe Sabau, Director Regional de Dezvoltare, Transilvania-Nord. 

COPII ,,U“ 8
ECHIPE PARTICIPANTE
1. WARRIORS TIMIȘOARA
2. ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE
3. CSM SIBIU
4. CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII
5. „U“ CLUJ-NAPOCA

ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE -„U“ CLUJ-NAPOCA 5-0
CSM SIBIU- CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 35-15

„U“ CLUJ-NAPOCA- CSM SIBIU 5-35
WARRIORS TIMIȘOARA- CS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 15-20

CSM SIBIU – WARRIORS TIMIȘOARA 30-20
CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII-„U“ CLUJ-NAPOCA 40-15

WARRIORS TIMIȘOARA- CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 5-5
ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE- CSM SIBIU 15-15

 

CS.ȘOIMII C. TURZII- ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 15-20
„U“ CLUJ-NAPOCA- WARRIORS TIMIȘOARA 0-35

CLASAMENT TURNEU
1. CSM SIBIU 21 puncte
2. ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 21 puncte
3. WARRIORS TIMIȘOARA 17 puncte
4. CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 17 puncte
5. „U“ CLUJ-NAPOCA 14 puncte

 

COPII ,,U“ 10 (2008 – 2009)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. WARRIORS TIMISOARA
2. „U” CLUJ NAPOCA
3. CS.SOIMII CAMPIA TURZII 1
4. CSM CAMPIA TURZII
5. CSM SIBIU
6. CS.SARACENS TIMIȘOARA
7. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI
8. CS.SOIMII CAMPIA TURZII 2

Grupa 1:
Warriors Timisoara
Soimii Campia Turzii 1
CSM Sibiu
Olimpic Vadu Crisului

Grupa 2:
U Cluj Napoca
CSM Campia Turzii
Saracens Timisoara
Soimii Campia Turzii 2

 

Teren 1
WARRIORS TIMISOARA- OLIMPIC VADU CRISULUI 15-10
SOIMII CAMPIA TURZII 1- CSM SIBIU 35-0
OLIMPIC VADU CRISULUI- CSM SIBIU 0-25
WARRIORS TIMISOARA- SOIMII CAMPIA TURZII 1 15-0
SOIMII CAMPIA TURZII 1- OLIMPIC VADU CRISULUI 5-0
CSM SIBIU- WARRIORS TIMISOARA 10-15

Teren 2
„U” CLUJ NAPOCA- SOIMII CAMPIA TURZII 2 45-0
CSM CAMPIA TURZII- SARACENS TIMIȘOARA 25-5
SOIMII CAMPIA TURZII 2 – SARACENS TIMIȘOARA 0-35
„U” CLUJ NAPOCA- CSM CAMPIA TURZII 35-5
CSM CAMPIA TURZII- SOIMII CAMPIA TURZII 2 45-0
SARACENS TIMIȘOARA- „U” CLUJ NAPOCA 0-40

 

Semifinale
Loc.1 Gr.I – Loc 2 Gr. II WARRIORS TIMISOARA- CSM CAMPIA TURZII 30-5
Loc 2 Gr.I- Loc 1 Gr. II SOIMII CAMPIA TURZII 1- „U” CLUJ NAPOCA 0-20

JOCURI FINALE
Loc 1-2 „U” CLUJ NAPOCA – WARRIORS TIMISOARA 25-0
Loc 3-4 SOIMII CAMPIA TURZII 1- CSM CAMPIA TURZII 20-0
Loc 5-6 CSM SIBIU – SARACENS TIMIȘOARA 25-5
Loc 7-8 OLIMPIC VADU CRISULUI – SOIMII CAMPIA TURZII 2 25-0

 

CLASAMENT FINAL TURNEU
1. „U” Cluj Napoca 25 puncte
2. .Warriors Timisoara 23 puncte
3. Soimii Campia Turzii 1 21 puncte
4. CSM Campia Turzii 19 puncte
5. CSM Sibiu 18 puncte
6. CS.SCM.Timisoara 16 puncte
7. CS Olimpic Vadu Crisului 16 puncte
8. Soimii Campia Turzii 2 14 puncte

 

COPII ,,U“ 12
ECHIPE PARTICIPANTE
1. „U” CLUJ NAPOCA
2. ACS F.POPOCICI BAIA MARE
3. WARRIORS TIMIȘOARA
4. CSM CAMPIA TURZII
5. CS.SCM TIMIȘOARA
6. VULTURUL NEGRU ORADEA

Grupa 1:
U Cluj Napoca
Warriors Timisoara
CS SCM Timisoara

Grupa 2:
ACS F. Popovici Baia Mare
CSM Campia Turzii
Vulturul Neagru Oradea

PROGRAMUL MECIURILOR
„U” CLUJ NAPOCA – CS.SCM TIMIȘOARA 25-5
ACS F.POPOCICI BAIA MARE – VULTURUL NEGRU ORADEA 30-5
WARRIORS TIMIȘOARA – „U” CLUJ NAPOCA 5-15
CSM CAMPIA TURZII- ACS F.POPOCICI BAIA MARE 5-30
WARRIORS TIMIȘOARA- CS.SCM TIMIȘOARA 15-5
VULTURUL NEGRU ORADEA – CSM CAMPIA TURZII 0-20

 

Semifinale
Loc.1 Gr.I – Loc 2 Gr. II „U” CLUJ NAPOCA- CSM CAMPIA TURZII 25-0
Loc 2 Gr.I- Loc 1 Gr. II WARRIORS TIMIȘOARA – CS F.POPOCICI BAIA MARE 10-15

JOCURI FINALE
Loc 1-2 „U” CLUJ NAPOCA- CS F.POPOCICI BAIA MARE 15-0
Loc 3-4 CSM CAMPIA TURZII – WARRIORS TIMIȘOARA 10-5
Loc 5-6 CS.SCM TIMIȘOARA- VULTURUL NEGRU ORADEA 15-0

 

CLASAMENT FINAL TURNEU
1. „U” Cluj Napoca 22 puncte
2. CS.F Popovici Baia Mare 20 puncte
3. CSM Campia Turzii 18 puncte
4. Warriors Timisoara 16 puncte
5. CS.SCM.Timisoara 15 puncte
6. Vulturul Negru Oradea 13 puncte

 

 

1,073 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response