Sunday 17th December 2017,
Federatia Romana de Rugby

Romania U18 intra in ultimul stagiu de pregatire din 2017

4 decembrie 2017 U18

Nationala de U18 a Romaniei, rugby in XV, continua pregatirea pentru competitiile din 2018. Stejareii intra astazi, 4 decembrie, in ultimul cantonament de pregatire din acest an. Stagiul are loc la CSN Snagov, intre 4-11 decembrie, fiind convocati 32 de sportivi ce provin de la 8 cluburi, astfel: CNE Cornu/CSA Steaua – 11 jucatori, CSS 2 CNE Baia Mare – 8 jucatori, CSS Barlad – 2 jucatori, CS Olimpia – 3 jucatori, ACS Tomitanii – 4 jucatori, CT Dinicu Golescu –2, Gura Humorului -1 si CSM Bucuresti -1.

Pe 8 decembrie, Romania U18 si Romania U20 va face un antrenament comun, locatia (Izvorani sau Snagov) urmand sa fie stabilita in functie de conditiile meteo.

Cei 32 de sportivi selectionati sunt:
Inaintasi:
Pilier: Alexandru Pirjolea (CS Olimpia), Adrian Lorint (CNE Baia Mare), Alexandru Vara (CSM Bucuresti), Rares Preluca (Gura Humorului), Florian Ciocoiu (ACS Tomitanii)
Taloneuri: Ionut Virag (CNE Cornu – CSA Steaua), Cosmin Balan (Tomitanii)
Linia a doua: Alin Toma (CSS 2 CNE Baia Mare), Iulian Buturuga (CNE Cornu – CSA Steaua), Adrian Pavel (CNE Cornu – CSA Steaua)
Linia a treia: Darius Vulturar (CNE CSS2 Baia Mare), Virgil Ghenea (CSS 2 CNE Baia Mare), Ionut Tudor (CS Olimpia), Marius Ferariu (CSS 2 CNE Baia Mare), Constantin Ivanciu (CT Dinicu Golescu ), Alexandru Bodor (CT Dinicu Golescu), Radu Anton (RC Barlad)

Treisferturi:
Mijlocasi la gramada: Ioan Sacara (ACS Tomitanii), Catalin Tudorache (CNE Cornu/ CSA Steaua)
Mijlocasi la deschidere: Alexandru Harasim (CNE CSS 2 Baia Mare), Danut Jipa (CNE Cornu/CSA Steaua)
Centri: Cristian Bumbac (CS Olimpia), Sebastian Munteanu (CSS Barlad), Rares Ciudin (Cornu/ CSA Steaua), Darin Ionut Ont (CSS 2 CNE Baia Mare),
Aripi: Gabriel Clim (CNE Cornu/Steaua), Silvian Ciausu (Cornu/Steaua), Bogdan Moraru (CNE Cornu/Steaua), Cosmin Minea (CNE Cornu/Steaua)
Fundas: Paul Popoaie (CNE CSS2 Baia Mare), Ionut Roman (Cornu/ Steaua), Raul Pocovnicu (Tomitanii)

Staff: Razvan Popovici – selectioner national, Horea Himpea – director tehnic, Cosmin Cioriciu – antrenor, Danut Dumbrava – antrenor, Dan Jecu – preparator fizic, Sabin Vasilescu – analist video, Catalin Sardean – doctor, Alin Grigoras – kinetoterapeut

 

1,979 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response