Friday 16th November 2018,
Federatia Romana de Rugby

Romania U17 se reuneste in primul stagiu de pregatire din 2018

28 februarie 2018 U17

Nationala de U17 a Romaniei se reuneste pentru un stagiu de pregatire ce va avea loc intre 4 si 10 martie 2018, la Snagov. Cei 36 de jucatori au fost alesi de staff-ul tehnic din cei care 46 de jucatori selectati in urma trialului national care a avut loc la Baia Mare in luna iulie a anului trecut.

Reuniunea lotului are loc duminica, 4 martie, ora 12:00, la sediul Federatiei Romane de Rugby (Bd. Marasti nr.18-20).

Cei 36 de sportivi provin 8 de la CT Dinicu Golescu, 7 de la CS Barlad, 7 de la CS Cleopatra, 4 de la CSM Bucuresti, 2 de la CSS 2 CNE Baia Mare, 2 de la CS Tomitanii, 2 de la CNE Cornu/ CSA Steaua, 1 de la CS Olimpia, 1 de la LPS Focsani, 1 de la CSM Baia Mare si 1 de la CSS Gura Humorului.

Cei 36 de sportivi selectionati:
Pilieri: Kristian Balin (CSS 2 CNE Baia Mare), Valentin Rosu (CSS Barlad), Razvan Chirca (CSM Bucuresti), Andrei Capusanu (CS Olimpia), Alexandru Calin (CS Cleopatra), Mihai Marin (CSM Bucuresti)

Taloneuri: Sergiu Puescu (LPS Focsani), Ionut Valentin Spiridon (CS Cleopatra), David Popa (CSS Barlad),

Linia a II-a: Bogdan Antonescu (CSM Bucuresi), Andrei Batcu (ACS Tomitanii), Robert Gainariu (CS Cleopatra), Gabriel Ene (CNE Cornu/ CSA Steaua)

Linia a III-a: Andrei Danila (CSM Bucuresti), Stefan Munteanu (CSS Barlad), Paul Ciceu (CS Cleopatra), Kemal Altinok (CNE Cornu/ CSA CSS Steaua), Emil Cotici (CS Cleopatra),Alexandru Bodor (CT Dinicu Golescu)

Mijlocas la gramada: Sorin Pindichi (CS Cleopatra), Sergiu Pop (CSM Baia Mare), Lazar Azoitei (CSS Barlad)

Mijlocas la deschidere: Bogdan Iacovache (CT Dinicu Golescu), Constantin Ionica (CS Cleopatra), Gabriel Munteanu (CT Dinicu Golescu)

Centri: Vlad Voicu (CT Dinicu Golescu), Denis Lupu (CSS 2 CNE Baia Mare), Sebastian Veru (ACS Tomitanii), Teodor Ursu (CSS Barlad)

Aripi: Adrian Lautaru (CSR Sacele),Stefan Szekely (CT Dinicu Golescu), Alexandru Borza (CS Cleopatra),Silviu Mircea (CT Dinicu Golescu), Adrian Tataru (CSS Gura Humorului)

Fundasi: Alexandru Mircea (CT Dinicu Golescu), Razvan Manole (CSS Barlad)

Staff tehnic: Nicolae Mocanu (director tehnic), Dragos Manea (antrenor), Victor Bezuscu (antrenor), Andreea Deleanu (preparator fizic)

 

 

4,663 total views, 12 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response