Monday 21st May 2018,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend?! Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

4 mai 2018 INTERN

Intre 4-6 mai in rugbyul intern vor avea loc meciuri in mai multe competitii. Astfel, vineri si sambata, se vor desfasura partidele din SuperLiga CEC Bank, iar sambata si duminica, cele din Divizia Nationala de Seniori, Divizia A si Diviziile Nationale de Juniori. De asemenea, la DNJ U19 vor avea loc semifinalele.

Programul tuturor meciurilor, locul si ora desfasurarii acestora le gasiti mai jos.

SuperLiga CEC Bank
Etapa a XIII-a
vineri, 4 mai
CSM Bucuresti – CS Dinamo, Stadionul Arcul de Triumf, ora 19:30 (Telekom Sport 2)
Arbitri: Razvan Vasiliu, Mihai Vacaru, Andrei Iftode, Cristian Rotaru,
TMO: Cristian Serban

Etapa a IX-a, restanta
sambata, 5 mai
CSA Steaua – Timisoara Saracens, Stadionul Ghencea, ora 12:00 (Telekom Sport 2)
Arbitri: Cristian Serban, Madalin Garbau, Ionel Dumitrescu, Razvan Anorocioaie,
TMO: Razvan Vasiliu

 

Divizia Nationala de Seniori, etapa a XIV-a
Sambata, 5 mai:
CSU Arad – ACS Tomitanii, Stadion Sanicolau, ora 10:00
Arbitri: Teodor Buzatu, Florin Ferezan, Cristian Stoica

RCM Galati – Bucovina Suceava, Stadion Municipal, ora 10:00
Arbitri: Nicolae Fratila, Sorinel Bucur, Gabriela Surmei-Balan

RC Barlad – CS Navodari, Stadion Rulmentul, ora 10:00
Arbitri: Vlad Iordachescu, Ionut Flutur, Ovidiu Bursuc

Stiinta Petrosani – Buzau, Stadion Stiinta, ora 10:00
Arbitri: Virgil Ionita, Victor Ionita, Teodor Rotaru

 

Divizia A, etapa a X-a
Sambata, 5 mai
RC Grivita – CSM Manastur, Stadion P. Copilului, ora 10:00 *
Arbitri: Dragos Preda, Marius Balan, Razvan Stefan
* partida anulata

CS Sportul Studentesc – Dinamo II, Stadion Tei, ora 10:00*
* partida anulata

DNJ U18, etapa a IX-a
Sambata, 5 mai
CSM Baia Mare – CT Dinicu Golescu, Stadion Arena Zimbrilor, ora 10:00
Arbitri: Calin Cojocnean, Alin Utiu, Cornelius Bagacean

CSS Barlad – CS Olimpia, Stadion Rulmentul, ora 14:00
Arbitri: Ionut Flutur, Ovidiu Bursuc, Vlad Iordachescu

CSS 2 Baia Mare – CSA Steaua, Stadion Phoenix, ora 10:00
reprogramat pentru 16 mai 2018

DNJ U17, etapa a XI-a
Sambata, 5 mai
CSM Bucuresti – CNAV, Stadion Metrorex, ora 10:00
Arbitri: Mihai Vacaru, Dragos Frenkel, Stelian Bogza

SCM Gloria Buzau – CSS Barlad, Stadion Constructorilor, ora 11:00
Arbitri: Lucian Ravar, Cristian Nastase, Antonel Muntean

CT Dinicu Golescu – CS Cleopatra Mamaia , Stadion Ghencea, ora 16:00
Arbitri: Madalin Girbau, Cristian Rotaru, Ionel Dumitrescu

DNJ U16, etapa a V-a, Moldova:
duminica, 6 mai:
CTTV Galati – CSS Gura Humorului, Stadion Municipal, ora 12:00
Arbitri: Sorinel Bucur, Antonel Munteanu

ACS Sf. Gheorghe Hlipiceni –  CSS Barlad, Stadion Victoria, ora 14:00
Arbitri: Romica Dimitriu, Gigi Onica, Gabriel Popa

 

DNJ U16, etapa a IX-a
duminica, 6 mai:
Muntenia
CSO Pantelimon – CT Dinicu Golescu, Stadion UM, ora 11:00
Arbitri: Andrei Kiss, Dragos Frenkel, Mioara Bidilica

ASRTM Callatis Mangalia – CSM Bucuresti, Stadion Marina, ora 13:00
Arbitri: Ionut Damaschin, Cosmin Glodeanu, Florin Bujoreanu

DNJ U15, semifinale:
duminica, 6 mai:
Play-off
CSO Pantelimon – Iasi, Stadion UM, ora 11:00
Arbitri: Viorel Bujoreanu, Dragos Preda, Madalin Girbau

CSS Gura Humorului – LPS Constanta, Stadion Tineretului, ora 11:00
Arbitri: Calin Cojocnean, Ovidiu Bursuc, Gabriela Surmei-Balan

Play-out
Steaua – Tecuci, Stadion Ghencea, ora 13:00
Arbitri: Marius Balan, Catalin Matei, Sorin Cristache

CSS Barlad – Aurora Baicoi, Stadion Rulmentul, ora 15:00
Arbitri: David Popa, Teodor Ursu, Daniel Dusacovschi

Mini-Rugby, Sambata, 5 mai
Etapa „Memorialul Ion (Cornel) Munteanu” – Campionatul AMRB
Stadionul Arcul de Triumf, ora 10:00
Arbitri: Alexandru Ionescu, Alexandru Nitulescu, Andrei Kiss, Catalin Matei, Sorin Cristache

 

Meci amical
Sambata, 5 mai
Arlechinii – Tiffinians, Stadionul Florea Dumitrache, ora 17:30
Arbitri: Alexandru Ionescu

 

 

 

 

1,996 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response