Monday 21st May 2018,
Federatia Romana de Rugby

Duminica, 20 mai, va avea loc o noua etapa a Campionatului AMRB

16 mai 2018 MINI-RUGBY

Campionatul Asociatiei Municipale de Rugby Bucuresti programeaza un nou turneu duminica, 20 mai. Astfel, cu incepere de la ora 10:00, pe terenurile Stadionului Arcul de Triumf se vor disputa doua noi etape din competitie, la toate categoriile de varsta, U8, U10, U12 si U14.  In ce priveste clasamentul, la U8 pe primul loc se afla CSO Pantelimon, la U10 si U12 lideri sunt ACS Soimii, in timp ce la U14 Aurora Baicoi se afla pe primul loc. 

Programul turneului de duminica:

Copii U 8 – Etapa a IX-a si Etapa a X-a
ora 10:00 RC GRIVITA – RC ANTONIO Jr.
ora 10:10 PANTELIMON – SOIMII
ora 10:20 RC ANTONIO Jr. – SOIMII
ora 10:40 PANTELIMON – RC GRIVITA

Copii U10 – Etapa a XII-a si Etapa a XIII-a
ora 10:00 OLIMPIA – RC ANTONIO Jr.
ora 10:00 SOIMII – STEAUA
ora 10:00 PANTELIMON – RC GRIVITA

ora 10:20 CSO OVIDIU – PCE ILFOV
ora 10:20 RC GRIVITA – SOIMII
ora 10:20 STEAUA – OLIMPIA
ora 10:40 RC ANTONIO Jr. – CSO OVIDIU
ora 10:40 PANTELIMON – PCE ILFOV

Copii U12 – Etapa a XVII-a si Etapa a XVIII-a
ora 11:00 SOIMII II – CS CHITILA
ora 11:20 PANTELIMON II – PANTELIMON I
ora 11:40 RC GRIVITA – METROREX
ora 12:00 VICTORIA CUMPANA – PANTELIMON II
ora 12:20 CS CHITILA – METROREX

ora 11:00 RC CRISTIAN – VICTORIA CUMPANA
ora 11:20 RC BRASOV – SOIMII I
ora 11:40 SOIMII II – RC CRISTIAN 
ora 12:00 PANTELIMON I – RC BRASOV
ora 12:20 SOIMII I – RC GRIVITA

Copii U14 – Etapa a XVII-a si Etapa a XVIII-a
ora 10:00 SOIMII – PANTELIMON
ora 10:25 M. KOGALNICEANU – METROREX
ora 10:50 RUGBY SACELE – RC ANTONIO Jr.
ora 11:15 CSM – AURORA BAICOI
ora 11:40 FLAMINGO – RC GRIVITA
ora 12:05 SOIMII – M. KOGALNICEANU
ora 12:30 PANTELIMON – RUGBY SACELE
ora 12:55 RC ANTONIO Jr. – CSM
ora 13:20 AURORA BAICOI – FLAMINGO
ora 13:45 METROREX – RC GRIVITA

FOTO: CS Aurora Baicoi Facebook

 

905 total views, no views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response