Friday 16th November 2018,
Federatia Romana de Rugby

CSM Sibiu la U8 si Soimii Bucuresti la U10 si U12 sunt echipele campioane ale Circuitului National de MiniRugby 2018

4 septembrie 2018 MINI-RUGBY

Sambata si duminica, 1 si 2 septembrie, pe Stadionul Parcul Copilului, a avut loc ultima etapa a Circuitului National de MiniRugby, in urma careia au fost desemnate si campioanele nationale la categoriile de varsta U8, U10 si U12. Astfel, echipa Soimii Bucuresti s-a impus la doua categorii de varsta, la U10 si U12, in timp ce la U8 titlul a fost castigat de CSM Sibiu.

Mai jos aveti rezultatele tuturor meciurilor si clasamentele finale:

COPII „U” 8 (2010 şi mai mici)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. CSM SIBIU
2. ACS SOIMII BUCURESTI
3. CSM SUCEAVA
4. CSS GURA HUMORULUI
5. CS WARRIORS TIMISOARA
6. CS SOIMII CAMPIA TURZII
7. CS RUGBY SACELE
8. RC GRIVITA

Grupa A                                                               Grupa B
1 CSM SIBIU                                                1 ACS SOIMII BUCURESTI
2 CSS GURA HUMORULUI                     2 CSM SUCEAVA
3 CS WARRIORS TIMISOARA                3 CS SOIMII CAMPIA TURZII
4 RC GRIVITA                                             4 CS RUGBY SACELE

REZULTATE
Grupa A
CSM SIBIU – RC GRIVITA 40-0
CSS GURA HUMORULUI – CS WARRIORS TIMISOARA 30-15
RC GRIVITA – CS WARRIORS TIMISOARA 25-35
CSM SIBIU – CSS GURA HUMORULUI 25-20
CSS GURA HUMORULUI – RC GRIVITA 40-0
CS WARRIORS TIMISOARA – CSM SIBIU 10-25

CLASAMENT
1. CSM SIBIU 3 3 0 0 90-30 9 pct
2. CSS GURA HUMORULUI 3 2 0 1 90-40 7 pct
3. CS WARRIORS TIMISOARA 3 1 0 2 60-80 5 pct
4. RC GRIVITA 3 0 0 3 15-115 3 pct

Grupa B
SOIMII BUCURESTI – CS RUGBY SACELE 30-5
CSM SUCEAVA – CS SOIMII CAMPIA TURZII 30-5
CS RUGBY SACELE – CS SOIMII CAMPIA TURZII 5-35
SOIMII BUCURESTI – CSM SUCEAVA 15-20
CSM SUCEAVA – RUGBY SACELE 45-10
CS SOIMII CAMPIA TURZII – SOIMII BUCURESTI 5-50

CLASAMENT

  1. CSM SUCEAVA                               3   3   0   0    95-30     9 pct
  2. SOIMII BUCURESTI                     3   2   1   0    95-30     7 pct
  3. CS SOIMII CAMPIA TURZII       3   1   0   2    45-85     5 pct
  4.  CS RUGBY SACELE                      3   0   0   3    20-110   3 pct

                   

FINALELE
LOCURILE 7 – 8
Locul 4 Grupa A – Locul 4 Grupa B
RC GRIVITA – CS RUGBY SACELE 20-30

LOCURILE 5 – 6
Locul 3 Grupa A – Locul 3 Grupa B
CS WARRIORS TIMISOARA – CS SOIMII CAMPIA TURZII 15-25

LOCURILE 3 – 4
Locul 2 Grupa A – Locul 2 Grupa B
CSS GURA HUMORULUI – SOIMII BUCURESTI 15-35

LOCURILE 1 – 2
Locul 1 Grupa A – Locul 1 Grupa B
CSM SIBIU – CSM SUCEAVA 20-5

 

 

 

COPII „U” 10 (2008 – 2009)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CS UNIVERSITATEA CLUJ
3. CS WARRIORS TIMISOARA
4.CSO OVIDIU
5.CS RUGBY SACELE
6. CSM SUCEAVA
7. CS SOIMII CAMPIA TURZII
8. CSS BARLAD
9. RC GRIVITA
10.CS AURORA BAICOI

Grupa A Grupa B:
1 SOIMII BUCURESTI 1 CS UNIVERSITATEA CLUJ
2 CSO OVIDIU 2 CS WARIORS TIMISOARA
3 CS RUGBY SACELE 3 CSM SUCEAVA
4 CSS BARLAD 4 CS SOIMII CAMPIA TURZII
5 RC GRIVITA 5 CS AURORA BAICOI

REZULTATE

Grupa A
SOIMII BUCURESTI – CSS BARLAD 35-20
CSO OVIDIU – RC GRIVITA 60-0
CS RUGBY SACELE – CSS BARLAD 10-20
SOIMII BUCURESTI – CSO OVIDIU 5-5
RC GRIVITA – CS RUGBY SACELE 10-50
CSS BARLAD – CSO OVIDIU 5-30
CS RUGBY SACELE – SOIMII BUCURESTI 10-30
CSS BARLAD – RC GRIVITA 40-5
CSO OVIDIU – CS RUGBY SACELE 40-5
RC GRIVITA – SOIMII BUCURESTI 0-105

CLASAMENT
1. SOIMII BUCURESTI 4 3 1 0 175-35 (+140) 11 pct
2. CSO OVIDIU 4 3 1 0 135-15 (+120) 11 pct
3. CSS BARLAD 4 2 0 2 85-80 (+5) 8 pct
4. CS RUGBY SACELE 4 1 0 3 75-100 (-25) 6 pct
5. RC GRIVITA 4 0 0 4 15-255 (-240) 4 pct

Grupa B
CS UNIVERSITATEA CLUJ – CS SOIMII CAMPIA TURZII 40-0
CS WARRIORS TIMISOARA – CS AURORA BAICOI 25-5
CSM SUCEAVA – CS SOIMII CAMPIA TURZII 0-40
CS UNIVERSITATEA CLUJ – CS WARRIORS TIMISOARA 15-5
CS AURORA BAICOI – CSM SUCEAVA 20-20
CS SOIMII CAMPIA TURZII – CS WARRIORS TIMISOARA 0-25
CSM SUCEAVA – CS UNIVERSITATEA CLUJ 0-35
CS SOIMII CAMPIA TURZII – CS AURORA BAICOI 25-5
CS WARRIORS TIMISOARA – CSM SUCEAVA 35-0
CS AURORA BAICOI – CS UNIVERSITATEA CLUJ 0-55

CLASAMENT
1. CS UNIVERSITATEA CLUJ 4 4 0 0 145- 5 (+140) 12pct
2. CS WARRIORS

FINALELE
LOCURILE 9 – 10
Locul 5 Grupa A – Locul 5 Grupa B
RC GRIVITA – CSM SUCEAVA 5-40

LOCURILE 7 – 8
Locul 4 Grupa A – Locul 4 Grupa B
CS RUGBY SACELE – CS AURORA BAICOI 40-10

LOCURILE 5 – 6
Locul 3 Grupa A – Locul 3 Grupa B

CSS BARLAD – CS SOIMII CAMPIA TURZII 20-0

LOCURILE 3 – 4
Locul 2 Grupa A – Locul 2 Grupa B
CSO OVIDIU – CS WARRIORS TIMISOARA 0-25

LOCURILE 1 – 2
Locul 1 Grupa A – Locul 1 Grupa B
SOIMII BUCURESTI – CS UNIVERSITATEA CLUJ 20-5

 

 

COPII „U” 12 (2006 – 2007)

ECHIPE PARTICIPANTE
1.ACS SOIMII BUCURESTI I
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSS GURA HUMORULUI
4. RC CRISTIAN
5. CS WARRIORS TIMISOARA
6. ACS SOIMII BUCURESTI II
7. CSS BARLAD
8. CSM SUCEAVA
9. CSO PANTELIMON
10. CS AURORA BAICOI

Grupa A                                              Grupa b
1 SOIMII BUCURESTI I                 1 AS VICTORIA CUMPANA
2 RC CRISTIAN                                2 CSS GURA HUMORULUI
3 CS WARRIORS TIMISOARA      3 SOIMII BUCURESTI II
4 CSM SUCEAVA                              4 CSS BARLAD
5 CSO PANTELIMON                       5 CS AURORA BAICOI

REZULTATE
Grupa A
SOIMII BUCURESTI I – CSM SUCEAVA 30-0
RC CRISTIAN – CSO PANTELIMON 10-10
CS WARRIORS TIMISOARA – CSM SUCEAVA 10-10
SOIMII BUCURESTI I – RC CRISTIAN 30-0
CSO PANTELIMON – CS WARRIORS TIMISOARA 5-0
CSM SUCEAVA – RC CRISTIAN 5-15
CS WARRIORS TIMISOARA – SOIMII BUCURESTI I 0-35
CSM SUCEAVA – CSO PANTELIMON 5-20
RC CRISTIAN – CS WARRIORS TIMISOARA 30-0
CSO PANTELIMON – SOIMII BUCURESTI I 0-20

CLASAMENT
1. SOIMII BUCURESTI I 4 4 0 0 115-0 (+115) 12 pct
2. RC CRISTIAN 4 2 1 1 55-45 (+10) 9 pct
3. CSO PANTELIMON 4 2 1 1 35-35 (0) 9 pct
4. CSM SUCEAVA 4 0 1 3 20-75 (-55) 5 pct
5. CS WARRIORS TIMISOARA 4 0 1 3 10-80 (-70) 5 pct

Grupa B
VICTORIA CUMPANA – CSS BARLAD 30-15
CSS GURA HUMORULUI – CS AURORA BAICOI 40-0
SOIMII BUCURESTI II – CSS BARLAD 5-10
VICTORIA CUMPANA – CSS GURA HUMORULUI 10-15
CS AURORA BAICOI – SOIMII BUCURESTI II 5-20
CSS BARLAD – CSS GURA HUMORULUI 0-25
SOIMII BUCURESTI II – VICTORIA CUMPANA 0-25
CSS BARLAD – CS AURORA BAICOI 20-5
CSS GURA HUMORULUI – SOIMII BUCURESTI II 40-0

CS AURORA BAICOI – VICTORIA CUMPANA 0-45

CLASAMENT
1. CSS GURA HUMORULUI 4 4 0 0 120-10 (+110) 12 pct
2. AS VICTORIA CUMPANA 4 3 0 1 110-30 (+80) 10 pct
3. CSS BARLAD 4 2 0 2 45-65 (-20) 8 pct
4. SOIMII BUCURESTI II 4 1 0 3 25-80 (-55) 6 pct
5. CS AURORA BAICOI 4 0 0 4 10-125 (-115) 4 pct

FINALELE

LOCURILE 9 – 10
Locul 5 Grupa A – Locul 5 Grupa B
CS WARRIORS TIMISOARA – CS AURORA BAICOI 20-15

LOCURILE 7 – 8
Locul 4 Grupa A – Locul 4 Grupa B
CSM SUCEAVA – SOIMII BUCURESTI II 10-5

LOCURILE 5 – 6
Locul 3 Grupa A – Locul 3 Grupa B
CSO PANTELIMON – CSS BARLAD 5-15

LOCURILE 3 – 4
Locul 2 Grupa A – Locul 2 Grupa B
RC CRISTIAN – AS VICTORIA CUMPANA 0-15

LOCURILE 1 – 2
Locul 1 Grupa A – Locul 1 Grupa B
SOIMII BUCURESTI I – CSS GURA HUMORULUI 15-5

 

1,404 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response