Saturday 17th November 2018,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

18 octombrie 2018 INTERN

In weekendul 20-21 octombrie, SuperLiga CEC Bank programeaza meciurile din ultima etapa a turului, etapa reprogramata de pe 27 octombrie. De asemenea, vor avea loc partide si in Divizia Nationala de Seniori, al doilea esalon valoric, dar si toate competitii de juniori, incepand de la categoria de varsta U15 pana la U19.

Superliga CEC Bank
Etapa a VII-a (reprogramata de pe 3 noiembrie)
Sambata, 20 octombrie
SCM Gloria Buzau-ACS Tomitanii Constanta , ora 12:00 (Stadionul Constructorilor) in direct pe RugbyTv.ro
Arbitri: Razvan Vasiliu, Florin Bonea, Razvan Anorocioaei, Nr. 4 Milita Bogdan

CS Dinamo Bucuresti-CSM Stiinta Baia Mare, ora 11:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Radu Petrescu, Dragos Preda, Victor Ionita, Nr. 4 Rotaru Cristian Teodor

CSA Steaua Bucuresti-CSM Bucuresti, ora 14:30 (Stadion Ghencea II) in direct pe Telekom Sport
Arbitri: Robert Diaconescu, Viorel Bujoreanu, Ionut Flutur, Nr. 4 Frasineanu Danut, TMO – Gorodea Emanuel (Telekom)

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a VI-a
Grupa Centru – Nord
20 octombrie
CSM Sibiu-CSUV Arad, ora 13:00 (Stadion Bebe Boboc)
Arbitri: Ferezan Florin, Iftode Andrei, Utiu Alin

21 octombrie
RC Gura Humorului – CS Stiinta Petrosani, ora 10:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Calin Cojocnean, Sorinel Bucur, Teodor Buzatu

Grupa Centru – Sud
20 octombrie
R.C.Grivita-RCM Galati, ora 15:00 (Stadion Parcul Copilului)
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Ravar Lucian, Panzaru Marian

DNJ U 19
Etapa a II-a, 21 octombrie
LPS Suceava-CSM Bucuresti, ora 10:00 ( Stadion Tineretului)
Arbitri: Vacaru Mihai, Dimitriu Romica, Onica Gigi

CSS 2 Baia Mare-CTDG, ora 10:00 (Stadion Phoenix)
Arbitri: Stefan Razvan, Ferezan Florin, Ene Constantin

DNJ U 18
Etapa a II-a, 21 octombrie
CTDG-CSS Barlad, ora 15:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Rotaru Cristian, Badarau Mihai

CS Metrorex-LPS Focsani, ora 13:00 (terenul 2, Stadionul Arcul de Triumf)
Arbitri: Serban Cristian, Panzaru Marian, Dumitrescu Ionel

CNAV-CS Dinamo-CS Cleopatra, ora 13:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Irimia Mihai, Vasiliu Razvan, Balan Marius

DNJ U 17
Etapa a III-a, 20 octombrie
CTDG-CSS Gura Humorului, ora 10:00 (Stadion Parcul Copilului)
Arbitri: Ravar Lucian, Panzaru Marian, Badarau Mihai

ACSOV Pantelimon-CS Cleopatra, ora 13:00 (teren U.M.)
Arbitri: Ionita Virgil, Irimia Mihai, Dumitrescu Ionel

CNAV-CS Dinamo-CSS 2 Baia Mare, ora 13:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Ionita Victor, Preda Dragos, Rotaru Cristian Teodor

DNJ U 16 – Muntenia
Etapa a II-a, 21 octombrie
CNAV-Dinamo-CS Aurora Baicoi, ora 14:30 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Anorocioaei Razvan, Vasiliu Razvan, Balan Marius

CTDG-CSA Steaua, ora 11:00 (Stadion Parcul Copilului)
Arbitri: Garbau Madalin, Nitulescu Alexandru, Rotaru Cristian

24 octombrie
LPS Constanta – ACSOV Pantelimon, ora 15:00 (Stadion Mihail Naca)
Arbitri: Serban Cristian, Bujoreanu Viorel, Damaschin Ionut

CSM Bucuresti – CSOSOMSF a fost amanat

DNJ U 16 – Moldova
Etapa a II-a, 21 octombrie
19 octombrie
CTTV Galati – CSS Tecuci, ora 14:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Bucur Sorinel, Tasci Emil, Munteanu Antonel

CSS Gura Humorului-CSS Unirea Iasi, ora 12:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Bursuc Ovidiu, Flutur Ionut, Coca Ionut

DNJ U 15 – Muntenia
Etapa a II-a, 21 octombrie
ACSOV Pantelimon-ASRC Antonio Jr, ora 11:00 (teren UM)
Arbitri: Preda Dragos, Frenkel Dragos, Kiss Andrei

DNJ U 15 – Moldova
Etapa a II-a, 21 octombrie
CSS Unirea Iasi-CSS Tecuci, ora 15:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Costache Ciprian, Bargaoanu Dragos, Susanu Andrei

FOTO: Dragos Pascaneanu

4,837 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response