Saturday 17th November 2018,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

26 octombrie 2018 INTERN

In weekendul 27-28 octombrie, in SuperLiga CEC Bank sunt programate doua partide restante din etapa a VI-a, Timisoara Saracens – CS Tomitanii si CSM Bucuresti – SCM Gloria Buzau. De asemenea, vor avea loc partide in Divizia Nationala de Seniori si in toate Diviziile Nationale de Juniori, de la U15 pana la U19.

SuperLiga CEC Bank
Etapa a VI-a, 27 octombrie:
SCM Timisoara-ACS Tomitanii Constanta, ora 11:00 (Stadion Gheorghe Rascanu)
Arbitri: Ionescu Alexandru, Bonea Florin, Preda Dragos Nr. 4 Iftode Andrei

CSM Bucuresti-SCM Gloria Buzau , ora 13:00 (Stadion Olimpia), in direct pe RugbyTv.ro
Arbitri: Serban Cristian, Panzaru Marian, Buzatu Teodor Nr. 4 Milita Bogdan

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a VII-a, 27 octombrie:
Grupa Centru – Nord
CSUV Arad-CS Stiinta Petrosani, ora 11:00 (Stadion Sanicolau)
Arbitri: Garbau Madalin, Nitulescu Alexandru, Rotaru Cristian – Teodor

28 octombrie
CSM Bucovina Suceava-CSM Sibiu, ora 11:00 (Stadion Unirea)
Arbitri: Flutur Ionut, Costache Ciprian, Onica Gigi

Grupa Centru – Sud
27 octombrie

RC Barlad-CS Navodari, ora 11:00 (Stadion Rulmentul)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Irimia Mihai, Vacaru Mihai

RCM Galati-RC Grivita, ora 15:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Petrescu Radu, Ionita Virgil, Bucur Sorinel

DNJ U 19
Etapa a III-a, 28 octombrie:
CT Dinicu Golescu -LPS Suceava, ora 10:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Fratila Nicolae, Panzaru Marian, Badarau Mihai

CSM Bucuresti – CSS 2 Baia Mare, ora 10:00 (Stadion Tei)
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Preda Dragos, Panzaru Marian

DNJ U 18
Etapa a III-a, 28 octombrie:
CSS Barlad- CS Metrorex, ora 13:00 (Stadionul Rulmentul)
Arbitri: Bujoreanu Viorel, Bucur Sorinel, Irimia Mihai

CS Cleopatra-CT Dinicu Golescu, ora 13:00 (Stadionul Constructorul)
Arbitri: Ionita Virgil, Bonea Florin, Anorocioaei Razvan

LPS Focsani-CNAV-CS Dinamo, ora 13:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Vasiliu Razvan, Dimitriu Romeo, Bargaoanu Dragos

DNJ U 17
Etapa a IV-a, 27 octombrie:
CSS Gura Humorului-CTTV Galati, ora 15:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Fratila Nicolae, Coca Mihai, Coca Ionut

CSMB-CTDG, ora 11:00 (Stadion Tei)
Arbitri: Stefan Razvan, Anorocioaei Razvan, Badarau Mihai

CS Cleopatra – CNAV/CS Dinamo 19-0*
* s-a disputat joi, 25 octombrie.

DNJ U 16 – Muntenia
Etapa a III-a, 28 octombrie:
ACSOV Pantelimon-CSMB, ora 11:00 (teren U.M.)
Arbitri: Serban Cristian, Kiss Andrei, Balan Marius

CSA Steaua-LPS Constanta, ora 13:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Garbau Madalin, Panzaru Marian, Badarau Mihai

CS Aurora Baicoi-CTDG, ora 12:00 (Stadion Aurora)
Arbitri: Ionita Victor, Rotaru Cristian – Teodor, Rotaru Cristian

DNJ U 16 – Moldova
Etapa a III-a, 28 octombrie:
CSS Tecuci-CSS Gura Humorului, ora 13:00 (Stadion Municipal)
Arbitri:Andrei Gheorghe, Nastase Ciprian, Munteanu Antonel

CSS Barlad-CTTV Galati, ora 11:00 (Stadion Rulmentul)
Arbitri: Irimia Mihai, Bucur Sorinel, Bujoreanu Viorel

DNJ U 15 – Muntenia
Etapa a II-a, 28 octombrie:
CS Aurora Baicoi-CSOV Pantelimon, ora 15:00 (Stadion Aurora)
Arbitri: Rotaru Cristian – Teodor, Ionita Victor, Rotaru Cristian

LPS Constanta-ACS Flamingo, ora 14:00 (Stadion Mihail Naca)
Arbitri: Stefan Razvan, Plotschi Eduard, Damaschin Ionut

DNJ U15 Transilvania
Etapa I, 28 octombrie
AS Florin Popovici Baia Mare – CSS Soimii Sibiu, ora 15:00 (Stadion Phoenix) *
* meciul s-a amanat pentru data  de 17 noiembrie

FOTO: Dragos Pascaneanu

2,892 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response