Saturday 17th November 2018,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

8 noiembrie 2018 INTERN

In weekendul 10-11 noiembrie, nationala de rugby a Romaniei va sustine un meci extrem de important de mentinere in Rugby Europe Championship, cu Portugalia. De asemenea, in competitiile interne vor avea loc meciuri in Divizia Nationala de Seniori si in Diviziile Nationale de Juniori.

Rugby Europe Play-off
10 noiembrie, Baia Mare
Romania – Portugalia, ora 14:00 (Arena Zimbrilor) in direct pe Telekom Sport
Arbitri: Ian Tempest, Hamish Smales, Wayne Falla Nr. 4 si 5 – Garbau Madalin, Cojocnean Calin

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a IX-a

Grupa Centru – Nord
10 noiembrie
CSM Suceava-CSUAV Arad, ora 09:00 (Stadion Unirea)
Arbitri: Preda Dragos, Dimitriu Romica, Surmei-Balan Gabriela

11 noiembrie
CSM Sibiu-RC Gura Humorului, ora 11:00 (Stadion Bebe Boboc)
Arbitri: Garbau Madalin, Iftode Andrei, Tanase Laurentiu

CSM Sibiu-CS Stiinta Petrosani 5-120 s-a disputat pe 6 noiembrie

Grupa Centru – Sud
10 noiembrie
RC Grivita-CS Navodari, ora 11:00 (Stadion Parcul Copilului)
Arbitri: Ionescu Alexandru, Stefan Razvan, Irimia Mihai

CSM Galati-RC Barlad, ora 11:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Serban Cristian, Tasci Emil, Munteanu Antonel

DNJ U 19
Etapa a V-a:
11 noiembrie
CSM Bucuresti-LPS Suceava, ora 10:00 (Stadion Tei)
Arbitri: Andrei Gheorghe, Rotaru Cristian, Bidilica Mioara

CTDG-CSS 2 CNE Baia Mare, ora 10.00 (Stadion Ghencea) a fost amanat pentru data de 25 noiembrie
Arbitri: Ionescu Alexandru, Ionita Victor, Kiss Andrei

DNJ U 17
Etapa  VI-a:
10 noiembrie
CSS Gura Humorului-CNAV, ora 10.00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Gorodea Emanuel, Flutur Ionut, Coca Ionut

CSM Bucuresti-ACSOV Pantelimon, ora 11:00 (Stadion Tei)
Arbitri: Ionita Virgil, Dumitrescu Ionel, Badarau Mihai

9 noiembrie
CTDG-CTTV Galati, ora 15:00 (Stadion Parcul Copilului)
Arbitri: Vasiliu Razvan, Stefan Razvan, Rotaru Cristian

DNJ U 16 – Muntenia
Etapa a V-a:
11 noiembrie
CS Aurora Baicoi-ACSOV Pantelimon, ora 12.00 (Stadion Aurora)
Arbitri: Vasiliu Razvan, Cristache Sorin, Matei Catalin

CSA Steaua-CSM Bucuresti, ora 15.00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Rotaru Cristian – Teodor, Rotaru Cristian, Bidilica Mioara

CNAV-CS Dinamo-CTDG, ora 15.00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Ionita Victor, Stefan Razvan, Kiss Andrei

DNJ U 16 – Moldova
Etapa a V-a:
11 noiembrie
CSS Barlad-CSS Unirea Iasi, ora 12.00 (Stadion Rulmentul)
Arbitri: Bucur Sorinel, Zugravu Vlad, Pintilie Marius

7 noiembrie
CTTV Galati-CSS Gura Humorului 5-83, partida s-a disputat pe 7 noiembrie

DNJ U 15 – Muntenia
Etapa a V-a:

11 noiembrie
AS RC Antonio Jr-ACS Flamingo, ora 13.00 (Staidon Tei)
Arbitri:Irimia Mihai, Ionita Victor, Badarau Mihai

LPS Constanta-ACSOV Pantelimon, ora 13.00 (Staidon Mihail Naca)
Arbitri: Diaconescu Robert, Plotschi Eduard, Apostol Remus

DNJ U 15 – Moldova
Etapa a VI-a:
11 noiembrie
CSS Tecuci-CSS Unirea Iasi, ora 13.00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Vacaru Mihai, Dusacovschi Stefan, Mocanu Marius

FOTO: Dragos Pascaneanu

1,739 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response