Thursday 13th December 2018,
Federatia Romana de Rugby

La Baia Mare, pe Stadionul Phoenix, a avut loc etapa a II-a a Circuitului Regional de MiniRugby Transilvania Nord

14 noiembrie 2018 MINI-RUGBY

Sambata, 10 noiembrie, pe Stadionul Phoenix din Baia Mare a avut loc etapa a II-a a Circuitului Regional de MiniRugby Transilvania Nord 2018-2019. La aceasta etapa, care s-a disputat sub denumirea „Trofeul Florin Popovici”, au participat 21 de echipe reprezentand 11 cluburi. La U8 s-a impus ACS Florin Popovici Baia Mare, la U10 – CSS Viitorul Cluj, la U12 – U Cluj Napoca si la U14, rugby 15 – RC Ariesul Mihai Viteazu.La final s-au decernat cupe si diplome de catre organizatorii etapei: ACS Florin Popovici Baia Mare si DRD Transilvania Nord.

Etapa a treia va avea loc pe 24 noiembrie la Campia Turzii, in organizarea clubului CSM din localitate.

U 8
1. SPERANTA JUCU-SARACENS TIMISOARAS 30-40
2. ACS FLORIN POPOVICI-SPERANTA JUCU 30-20
3. SARACENS TIMISOARA- ACS FLORIN POPOVICI 15-25

CLASAMENT U8
1. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 30 puncte
2. SARACENS TIMISOARA 27 puncte
3. SPERANTA JUCU 21 puncte

Clasament cumulat dupa 2 etape:
1. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 60 puncte
2. ACS SPERANTA JUCU 51 puncte
3. SARACENS TIMISOARA 27 puncte

U10
ECHIPE PARTICIPANTE ETAPA A II-a
1. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA
2. CS SOIMII TURDA
3. CSM CAMPIA TURZII
4. CSM BAIA MARE
5. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
6. CS SOIMII CAMPIA TURZII
7. SARACENS TIMISOARA

GRUPA 1
1.CSM BAIA MARE
2.SOIMII CAMPIA TURZII
3.SOIMII TURDA
4.ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE

CSM BAIA MARE -ACS FLORIN POPOVICI 10-0
SOIMII C. TURZII- SOIMII TURDA 0-45
ACS F. POPOVICI -SOIMII TURDA 5-35
CSM BAIA MARE -SOIMII C. TURZII 40-0
SOIMII C. TURZII- ACS FLORIN POPOVICI 0-30
SOIMII TURDA- CSM BAIA MARE 20-0

CLASAMENT GRUPA 1
1. SOIMII TURDA
2. CSM BAIA MARE
3. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
4. CS SOIMII CAMPIA TURZII

GRUPA 2
1. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA
2.CSM CAMPIA TURZII
3. SARACENS TIMISOARA

CSM C. TURZII -SARACENS TIM. 30-0
CSS VIITORUL CLUJ- CSM CAMPIA TURZII 5-5
SARACENS TIM. -CSS VIITORUL CLUJ 0-40

CLASAMENT GRUPA 2
1. CSS VIITORUL CLUJ
2. CSM CAMPIA TURZII
3. SARACENS TIMISOARA

JOCURI FINALE
SOIMII TURDA -CSS VIITORUL CLUJ 5-10
CSM BAIA MARE -CSM CAMPIA TURZII 0-30
ACS.F.POPOVICI -SARACENS TIMISOARA 0-30

CLASAMENT FINAL
1. CSS VIITORUL CLUJ 30 puncte
2. CS SOIMII TURDA 27 puncte
3. CSM CAMPIA TURZII 24 puncte
4. CSM BAIA MARE 21 puncte
5. SARACENS TIMISOARA 18 puncte
6. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 15 puncte
7. CS SOIMII CAMPIA TURZII 12 puncte

Clasament cumulat dupa 2 etape:
1. CSS VIITORUL CLUJ 60 puncte
2. CS SOIMII TURDA 54 puncte
3. CSM CAMPIA TURZII 48 puncte
4. CSM BAIA MARE 45 puncte
5. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 36 puncte
6. CS SOIMII CAMPIA TURZII 30 puncte
7. SARACENS TIMISOARA 18 puncte

U12
ECHIPE PARTICIPANTE
SPERANTA JUCU- „U” CLUJ NAPOCA 5-30
SARACENS TIMISOARA -ACS.FLORIN POPOVICI 5-20
VADU CRISULUI- „U” CLUJ 5-15
ACS.FLORIN POPOVICI- SPERANTA JUCU 25-10
„U” CLUJ -SARACENS TIMISOARA 40-0
VADU CRISULUI- SPERANTA JUCU 15-5
ACS.FLORIN POPOVICI- „U” CLUJ 10-15
SARACENS TIMISOARA- CS.VADU CRISULUI 10-15
CS. VADU CRISULUI- CS FLORIN POPOVICI 15-30
SPERANTA JUCU -SARACENS TIMISOARA 10-25

CLASAMENT U12
1. „U” CLUJ NAPOCA 30 puncte
2. ACS FLORIN POPOVICI 27 puncte
3. CS VADU CRISULUI 24 puncte
4. ACS SPERANTA JUCU 21 puncte
5. SARACENS TIMISOARA 18 puncte

Clasament cumulat dupa 2 etape:
1. „U” CLUJ NAPOCA 57puncte
2. ACS FLORIN POPOVICI 57 puncte
3. CS VADU CRISULUI 48 puncte
4. ACS SPERANTA JUCU 42 puncte
5. SARACENS TIMISOARA 18 puncte

U14
Echipe participante:
1. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU R15/7
2. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA R15/7
3. CS.FLORIN POPOVICI R7
4. CS SPERANTA JUCU R7
5. SARACENS TIMISOARA R7

R15 CSS VIITORUL CLUJ -ARIESUL M.VITEAZU 7-17
R7 SPERANTA JUCU- SARACENS TIMISOARA 10-10
R7 CSS VIITORUL -CS.FLORIN POPOVICI 10-20
R7 SARACENS TIMISOARA -ARIESUL M. VITEAZU 0-40
R7 SPERANTA JUCU- CSS VIITORUL 35-0

Clasament R15
1. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 30 puncte
2. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA 27 puncte

LA R7 nu s-a facut un clasament pentru ca nu s-au disputat toate partidele

Clasament cumulat dupa 2 etape:
1. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 60 puncte
2. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA 54 puncte

 

1,700 total views, 9 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response