Saturday 19th January 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

15 noiembrie 2018 INTERN

In weekendul 17-18 noiembrie, nationala de rugby a Romaniei va sustine primul meci test World Rugby al acestei luni, urmand sa intalneasca echipa Statelor Unite ale Americii. In competitiile interne va avea loc ultima etapa a turului Diviziei Nationale de Seniori, etapa care va si incheia acest an competitional, fiind programate de asemenea si meciuri in Diviziile Nationale de Juniori.

Meci test WORLD RUGBY
17 noiembrie
Romania-USA ora 14:00 (Stadionul Ghencea)
Arbitri: Craig Maxwell-Keys, Ian Tempest, Christophe Ridley Nr. 4 si 5 – Ionescu Alexandru, Rotaru Cristian – Teodor, TMO: Andrew McMenemy

Cupa Romaniei
Sferturi de finala:
16 noiembrie
CSA Steaua – ACS Tomitanii, ora 12:00 (Stadionul Ghencea)
Arbitri: Ionescu Alexandru, Iordachescu Vlad, Ionita Virgil nr. 4 Frasineanu Danut

17 noiembrie
CSM Bucuresti-CS Dinamo Bucuresti, ora 12:00 (Stadion Olimpia)
Arbitri:Tevzadze Shota, Garbau Madalin, Preda Dragos nr. 4 Balan Marius

SCM Timisoara-CSU Cluj, ora 12:00 (Stadion Dan Paltinisanu)
Arbitri: Serban Cristian, Diaconescu Robert, Ionita Victor nr. 4 Iftode Andrei

CSM Stiinta Baia Mare-SCM Gloria Buzau, ora 10:00 (Stadion Arena Zimbrilor)
Arbitri: Flutur Ionut, Gorodea Emanuel, Vacaru Mihai, nr. 4 Ene Constantin

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a X-a:
Grupa Centru – Nord
18 noiembrie
RC Gura Humorului – CSM Bucovina Suceava, ora 12:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Vasiliu Razvan, Bargaoanu Dragos, Dimitriu Romica

Grupa Centru – Sud
17 noiembrie
RC Barlad-RC Grivita, ora 15:00, Stadion Rulmentul
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Bujoreanu Viorel, Costache Ciprian

CSM Galati – CS Navodari, ora 14:00 (Stadion Municipal)*
Arbitri: Ravar Lucian, Rusu Silviu, Dumitrescu Ionel

* meciul este restanta din etapa a III-a, programata initial pentru data de 29.09 2018

DNJ U 19
Etapa a VI-A, meci in devans
17 noiembrie
LPS Suceava – CT Dinicu Golescu, ora 11:00 (Stadion Unirea)
Arbitri: Bursuc Ovidiu, Coca Mihai, Coca Ionut

DNJ U 17
Etapa a VII-a:
17 noiembrie
ACSOV Pantelimon-CTDG, ora 11:00 ( Stadion U.M.)
Arbitri: Bonea Florin, Vasiliu Razvan, Andrei Gheorghe

CSS 2 Baia Mare-CSS Gura Humorului , ora 10:00 (Stadion Phoenix)
Arbitri: Cojocnean Calin, Buzatu Teodor, Andreica Eric

CNAV-CSM Bucuresti, ora 15:00, (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Andrei Gheorghe, Bonea Florin, Stefan Razvan

DNJ U 16 – Muntenia
Etapa a VI-a:
18 noiembrie
CNAV-CS Dinamo-ACSOV Pantelimon, ora 11:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Rotaru Cristian Teodor, Badarau Mihai

CS Aurora Baicoi-CSM Bucuresti, ora 12:00 (Stadion Aurora)
Arbitri: Ionita Virgil, Anorocioaei Razvan, Dumitrescu Ionel

CTDG-LPS Constanta, ora 14:00, (Stadion Parcul Copilului)
Arbitri:Stefan Razvan, Balan Marius, Bidilica Mioara

DNJ U 15 – Transilvania
Etapa a VI-a:
17 noiembrie
AS Florin Popovici Baia Mare – CSS Soimii Sibiu, ora 13:00 (Stadion Phoenix)
Arbitri: Vacaru Mihai, Buzatu Teodor, Ene Constantin

„Cupa Kaufland 2018”, editia a II-a, U15
18 noiembrie – prima etapa
Terenul din Complexul Studentesc Tei Bucuresti, ora 11:00

Campionatul AMRB-McDonald’s – mini rugby
17 noiembrie
Runda a III-a, Etapele V si VI
Stadionul Arcul de Triumf, ora 10:00

FOTO: Dragos Pascaneanu

2,083 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response