Wednesday 22nd May 2019,
Federatia Romana de Rugby

Romania U17 se reuneste in primul stagiu de pregatire din acest an

19 februarie 2019 U17

Nationala de U17 a Romaniei se reuneste in primul stagiu de pregatire din acest an, care va avea loc la baza sportiva CSN Snagov, intre 20-26 februarie. Staff-ul tehnic format din Florin Ibanescu, Mircea Talos si Victor Bezuscu, cu George Sava, director tehnic a stabilit un lot de 40 de sportivi.

Acestia provin de la 9 cluburi din tara, astfel 9- CSS 2 Baia Mare, 8 – CSS Gura Humorului, 7 – CSM Bucuresti, 5 – CSS Barlad, 3 – CN Aurel Vlaicu, 3- CT Dinicu Golescu, 3 – ACSO Pantelimon, 1 – CT Traian Vuia Galati, 1 – CS Metrorex.

Reunirea lotului va avea loc miercuri, 20 februarie, ora 09:30, la sediul Federatiei Romane de Rugby (Bd. Marasti, 18-20).

Jucatorii convocati pentru acest stagiu:
Pilieri: Radian Dima (CN Aurel Vlaicu), Alexandru Pirvu (CSM Bucuresti), Andrei Afteni (CT Traian Vuia Galati), Florin Jipa (CSS 2 Baia Mare), Costel Gramada (CSS 2 Baia Mare), Andrei Comanescu (CSS Barlad),
Taloneuri: Mihai Dragos (CS Metrorex), Darius Dumitrache (CSS 2 Baia Mare), Sebastian Vasilovici (CSS Gura Humorului),
Linia a II-a: Ovidiu Gavriluti (CSS 2 Baia Mare), Mario Leriu (CSM Bucuresti), Andrei Dragan (CSS Barlad), Ilie Catuna (CSS Gura Humorului)
Linia a III-a: Razvan Paznicu (CSM Bucuresti), Darius Laza (CSS 2 Baia Mare), Adrian Cojocariu (CSS Gura Humorului), Sorin Pantilimon (CT Dinicu Golescu), Vali Bobe (CT Dinicu Golescu), Silviu Musat (ACSO Viitorul Pantelimon), Stefan Pamfil (ACSO Pantelimon), David Trausanu (CSS 2 Baia Mare), Robert Hincu (CSS Barlad)
Mijlocas la gramada: Dragos Enuta (ACSO Viitorul Pantelimon), Alin Conache (CSS Gura Humorului), Alexandru Girda (CSS Gura Humorului)
Mijlocas la deschidere: Sorin Cristache (CN Aurel Vlaicu), Mihai Muresan (CSS 2 Baia Mare), Ciprian Nichitean (CSS Gura Humorului)
Aripi: Valentin Ursu (CN Aurel Vlaicu), Alexandru Constantin (CT Dinicu Golescu), Eduard Stoianovici (CSM Bucuresti), Florin Munteanu (CSM Bucuresti)
Centri: Rafael Florea (CSM Bucuresti), Paul Bancos (CSS 2 Baia Mare), Toma Mirzac (CSS Barlad), Robert Cioltan (CSS Gura Humorului), Vasile Iancu (CSM Bucuresti)
Fundas: Roland Samu (CSS 2 Baia Mare), Rares Olaru (CSS Barlad), Alexandru Bandol (CSS Gura Humorului)

Staff tehnic: George Sava – director tehnic, Florin Ibanescu – antrenor, Mircea Talos – antrenor, Victor Bezuscu – antrenor, Marian Pantea – medic, Cosmin Scarlar – kinetoterapeut, Silvian Ionita – manager

715 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

1 Comment

  1. Constănțean 20 februarie 2019 at 8:19

    Surpriză,dar…nu a fost convocat niciun jucător de la CS Cleopatra…şi sunt câțiva băieți buni care chiar merită,stagiile trecute au fost convocați!!!!!

Leave A Response