Friday 16th August 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

4 aprilie 2019 INTERN

In acest sfarsit de saptamana, 6-7 aprilie 2019, SuperLiga CEC Bank, cea mai importanta competitie interna din rugbyul romanesc continua cu etapa a IX-a. De asemenea, vor avea loc meciuri in play-off-ul si play-out-ul Diviziei Nationale de Seniori si meciuri in Diviziei Nationale de Juniori. Programul complet il gasiti mai jos:

Superliga CEC Bank
Etapa a IX-a
6 aprilie
CSM Bucuresti-CS Universitatea Cluj, ora 11:00 (Stadion Olimpia)
Arbitri: Gorodea Emanuel, Ionita Virgil, Costache Ciprian Nr. 4 Badarau Mihai

CSM Stiinta Baia Mare-SCM Timisoara, ora 11:00 (Arena Zimbrilor)
Arbitri: Diaconescu Robert, Serban Cristian, Flutur Ionut Nr. 4 Buzatu Teodor

CS Dinamo Bucuresti-SCM Gloria Buzau, ora 13:00 (Stadion Florea Dumitrache) in direct pe Rugby Tv
Arbitri: Ionescu Alexandru, Ionita Victor, Bujoreanu Viorel Nr. 4 Rotaru Cristian-Teodor

CSA Steaua Bucuresti-ACS Tomitanii Constanta, ora 13:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Stefan Ravan, Irimia Mihai Nr. 4 Panzaru Marian

DNS Play – Off
Etapa a II-a
6 aprilie
RC Grivita Bucuresti-RC Barlad Rugby, ora 14:00 (Stadion P. Copilului )
Arbitri: Garbau Madalin, Ravar Lucian, Fratila Nicolae

RC Gura Humorului-CS Navodari, ora 10:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Vacaru Mihai, Popa David, Ursu Teodor

7 aprilie
CS Stiinta Petrosani-CSM Bucovina Suceava, ora 10:00 (Stadion Stiinta)
Arbitri: Preda Dragos, Cojocnean Calin, Ferezan Florin

DNJ U 17
Etapa a XI-a
6 aprilie
ACSOV Pantelimon-CSS 2 Baia Mare, ora 10:00 (Stadion UM)
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Andrei Gheorghe, Kiss Andrei

CSM Bucuresti-CSS Gura Humorului, ora 10:00 (Stadion Tei)
Arbitri: Petrescu Radu, Preda Dragos, Fratila Nicolae

DNJ U 16
Etapa a IX-a
7 aprilie
CS Aurora Baicoi-CNAV CS Dinamo, ora 11:30 (Stadion Aurora)
Arbitri: Petrescu Radu, Serban Cristian, Ionescu Alexandru

CSA CSS Steaua-CTDG, ora 11:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Anorocioaei Razvan, Ionita Victor, Irimia Mihai

ACSOV Pantelimon-LPS Constanta, ora 15:00 (Stadionul UM)
Arbitri: Fratila Nicolae, Irimia Mihai, Rotaru Cristian

CSM Bucuresti – CSPSCMSF 52-0, meciul s-a disputat pe 3 aprilie

DNJ U 15 – Muntenia
Etapa a VI-a
7 aprilie
ACS Flamingo-CS Aurora Baicoi, ora 11:30 (teren CSO Bragadiru)
Arbitri: Andrei Gheorghe, Balan Marius, Badarau Mihai

LPS Constanta – RC Antonio Jr. 5-42, meciul s-a disputat in avans

DNJ U 15 – Moldova
Etapa a VIII-a
7 aprilie
CSS Unirea Iasi-CSS Tecuci, ora 13:00 (Stadion Tepro)
Arbitri: Bargaoanu Dragos, Dimitriu Romica, Onica Gigi

Campionatul AMRB – McDonald’s
6 aprilie
Etape la categoria de varsta U10, U12, U14
ora 10:00, Stadionul Arcul de Triumf
Arbitri: Rotaru Cristian, Cristache Sorin, Iacovache Bogdan, Ravar Lucian

Campionatul National rugby 7’s, senioare + junioare
6 aprilie
Prima etapa
Stadionul Iuliu Hatieganu, Cluj
Arbitri: Bonea Florin, Utiu Alin, Ferezan Florin, Cojocnean Calin

Mini-Rugby
Campionatul Regional Transilvania Nord
7 aprilie
Baia Mare – Arena Zimbrilor, ora 10:00

Campionatul European de U20, Coimbra
Romania – Noua Aquitania
Ora 15:00, in direct pe RugbyEurope.Tv

FOTO: Dragos Pascaneanu

585 total views, 6 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response