Saturday 20th April 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

12 aprilie 2019 INTERN

In acest sfarsit de saptamana, 13-14 aprilie 2019, SuperLiga CEC Bank, cea mai importanta competitie interna din rugbyul romanesc continua cu etapa a X-a. Vor mai avea loc meciuri in play-off-ul si play-out-ul Diviziei Nationale de Seniori si meciuri in Diviziile Nationale de Juniori. De asemenea, Romania U18 va debuta duminica, 14 aprilie, la Campionatul European de la Kaliningrad, urmand sa intalneasca Rusia, de la ora 18:00, meciul fiind in direct pe RugbyEurope.tv. Programul complet il gasiti mai jos:

Superliga CEC Bank
Etapa a X-a:
13 aprilie:
SCM Gloria Buzau-CSM Stiinta Baia Mare, ora 11:00 (Stadion Constructorilor)
Arbitri: Gorodea Emanuel, Fratila Nicolae, Irimia Mihai Nr. 4 Frasineanu Danut

SCM Timisoara-CSA Steaua Bucuresti, ora 12:00 (Stadion Dan Paltinisanu) – in direct pe RugbyTv.ro
Arbitri: Serban Cristian, Preda Dragos, Ionita Victor Nr. 4 Iftode Andrei

ACS Tomitanii Constanta-CSM Bucuresti, ora 11:00 (Stadion Mihai Naca)
Arbitri: Petrescu Radu, Stefan Razvan, Anorocioaei Razvan Nr. 4 Badarau Mihai

CS Universitatea Cluj-CS Dinamo Bucuresti, ora 11:00 (Stadion Iuliu Hatieganu)
Arbitri: Garbau Madalin, Vasiliu Razvan, Dumitrescu Ionel Nr. 4 Ferezan Florin

DNS Play – Off
Etapa a III-a
14 aprilie
Rugby Club Barlad-Rugby Club Gura Humorului, ora 14:00 (Stadion Rulmentul)
Arbitri: Fratila Nicolae, Dimitriu Romica, Onica Gigi

13.04.2019
CS Navodari-CS Stiinta Petrosani, ora 10:00 (Stadion Flacara)
Arbitri: Bonea Florin, Vacaru Mihai, Costache Ciprian

CSM Bucovina Suceava- Rugby Club Grivita Bucuresti, ora 10:00 (Stadion Unirea)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Rotaru Cristian-Teodor, Bursuc Ovidiu

DNS Play – Out
Etapa a III-a
14 aprilie
CSU Arad-CSM Sibiu, ora 13:00 (Stadion Sanicolau)
Arbitri: Preda Dragos, Irimia Mihai, Erdei Sebastian

DNJ U 19
Etapa a VIII-a

14 aprilie
LPS Suceava-CSM Bucuresti, ora 10:00 (Stadion Unirea)
Arbitri: Flutur Ionut, Bursuc Ovidiu, Coca Mihai

CSS 2 Baia Mare – CT Dinicu Golescu a fost amanata si se va disputa la o data ce urmeaza sa fie stabilita de comun acord intre cele doua cluburi

CT Dinicu Golescu – CSM bUCURESTI 76-3*
* meci disputat pe 10 aprilie, din etapa a VII-a

 

DNJ U 17
Etapa a XII-a
13 aprilie
CSS Gura Humorului-CTDG, ora 10:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Flutur Ionut, Bargaoanu Dragos, Balan Gabriela

CSS 2 Baia Mare-CNAV/CS Dinamo, ora 11:00 (Stadion Phoenix)
Arbitri: Buzatu Teodor, Stoica Cristian, Ene Constantin

CS Cleopatra-ACSOV Pantelimon, ora 13:00 (Stadion Marina, Mangalia)
Arbitri: Diaconescu Robert, Plotchi Eduard, Chipercean Valeriu

12 aprilie
CTTV Galati-CSM Bucuresti, ora 14:30 (Stadion Municipal)*
Arbitri: Bucur Sorinel, Munteanu Antonel, Hanga Gabriel
* meci in devansul etapei a XIV-a

DNJ U 16 – Muntenia
Etapa a X-a:

14 aprilie
CSM Bucuresti-ACSOV Pantelimon, ora 13:00 (Stadion Tei)
Arbitri: Anorocioaei Razvan, Kiss Andrei, Rotaru Cristian

CTDG-CS Aurora Baicoi, ora 12:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Stefan Razvan, Badarau Mihai, Dumitrescu Ionel

CNAV/CS Dinamo-CSPSCMSF, ora 12:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Andrei Gheorghe, Frasineanu Danut, Balan Marius

LPS Constanta-CSA Steaua, ora 13:00 (Stadion Mihai Naca)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Rotaru Cristian-Teodor, Plotchi Eduard

DNJ U 16 – Moldova
Etapa a VI-a:

14 aprilie
CTTV Galati-CSS Unirea Iasi, ora 13:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Bucur Sorinel, Munteanu Antonel, Hanga Gabriel

CSS Barlad-CSS Tecuci, ora 11:00 (Stadion Rulmentul)
Arbitri: Vacaru Mihai, Costache Ciprian, Zugravu Vlad

DNJ U 15 – Muntenia
Etapa a VII-a

14 aprilie
ASRCA Junior-ACSOV Pantelimon, ora 11:00 (Stadion Tei)
Arbitri: Ionita Virgil, Kiss Andrei, Rotaru Cristian

CS Aurora Baicoi-LPS Constanta, ora 14:00 (Stadion Aurora)
Arbitri: Ravar Lucian, Szazuy Constantin, Stefanita Sorin

DNJ U 15 – Transilvania
Etapa a IX-a:

14 aprilie
ACS Florin Popovici-CSS Soimii Sibiu, ora 10:30 (Stadion Phoenix)
Arbitri: Buzatu Teodor, Andreica Eric, Bagaceanu Cornelius

Campionatul European de U18 Kaliningrad
14 aprilie
Romania – Rusia, ora 18:00, Stadion Selma, in direct pe RugbyEurope.Tv

FOTO: Dragos Pascaneanu

334 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response