Thursday 18th July 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

19 aprilie 2019 INTERN

In acest sfarsit de saptamana, 20-21 aprilie 2019, SuperLiga CEC Bank, cea mai importanta competitie interna din rugbyul romanesc continua cu etapa a XI-a. Vor mai avea loc meciuri in play-off-ul si play-out-ul Diviziei Nationale de Seniori si meciuri in Diviziile Nationale de Juniori. De asemenea, Romania U18 va disputa ultimul meci la Campionatul European de la Kaliningrad, urmand sa intalneasca Olanda, de la ora 12:00, meciul fiind in direct pe RugbyEurope.tv. Mai mult, campioana Romaniei, Timisoara Saracens va disputa la Krasnoyarsk, returul din play-off-ul Continental Shield, cu Enisei, meci transmis in direct de TVR HD. Programul complet il gasiti mai jos:

Superliga CEC Bank
Etapa a XI-a
20 aprilie
CS Universitatea Cluj-SCM Gloria Buzau ora 11:00 (Stadion Iuliu Hatieganu)
Arbitri: Serban Cristian, Flutur Ionut, Costache Ciprian Nr. 4 Ferezan Florin
Comisar de citare: Mihai Irimia

CSA Steaua Bucuresti-CSM Stiinta Baia Mare ora 11:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Garbau Madalin, Ionescu Alexandru Nr. 4 Anorocioaei Razvan
Comisar de citare: Constantin Bonea

CS Dinamo Bucuresti-ACS Tomitanii Constanta ora 11:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Petrescu Radu, Bonea Florin, Dumitrescu Ionel Nr. 4 Ionita Victor
Comisar de citare: Nicolae Francu

CSM Bucuresti – Timisoara Saracens a fost reprogramat pentru 1 mai 2019, ora 11:00

Divizia Nationala Seniori Play – Off
Etapa a IV-a:
20 aprilie
CS Navodari-Rugby Club Barlad ora 14:00 (Stadion Flacara)
Arbitri: Ionita Virgil, Plotchi Eduard, Damaschin Ionut

CS Stiinta Petrosani-Rugby Club Grivita Bucuresti ora 10:00 (Stadion Stiinta)
Arbitri: Diaconescu Robert, Cojocnean Calin, Ravar Lucian

Rugby Club Gura Humorului-CSM Bucovina Suceava ora 12:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Bargaoanu Dragos, Dimitriu Romica

Divizia Nationala Seniori Play – Out
20 aprilie
CSM Galati-CSUAV Arad ora 10:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Stefan Razvan, Andrei Gheorghe, Munteanu Antonel

DNJ U 19
Etapa a IX-a:
21 aprilie
CTDG- LPS Suceava ora 10:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Preda Dragos, Dumitrescu Ionel, Rotaru Cristian

CSM Bucuresti-CSS 2 CNE Baia Mare
se va disputa pe 14 mai

DNJ U 17
Etapa a XIII-a
20 aprilie
CTDG-CSM Bucuresti ora 14:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Vasiliu Razvan, Rotaru Cristian Teodor, Balan Marius

CTTV Galati-CSS Gura Humorului ora 12:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Andrei Gheorghe, Stefan Razvan, Munteanu Antonel

CNAV/CS Dinamo-CS Cleopatra ora 16:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Gorodea Emanuel, Vacaru Mihai, Bucur Sorinel

DNJ U 16 – Muntenia
Etapa a XI-a
19 aprilie
CSPSCMSF- CTDG ora 12:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Rotaru Cristian, Frasineanu Danut, Ionita Virgil

21 aprilie
CNAV/CS Dinamo-CSM Bucuresti ora 10:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Irimia Mihai, Balan Marius, Voinea Catalin

CSA Steaua-ACSOV Pantelimon ora 12:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Preda Dragos, Ionita Virgil, Anorocioaei Razvan

CS Aurora Baicoi-LPS Constanta ora 14:00 (Stadion Aurora)
Arbitri: Ionescu Alexandru, Rotaru Cristian Teodor, Badarau Mihai

 

DNJ U 16 – Moldova
Etapa a VII-a
21 aprilie
CSS Unirea Iasi-CSS Gura Humorului ora 12:00 (Stadion Tepro)
Arbitri: Vacaru Mihai, Gorodea Mihai, Balan Gabriela

CSS Tecuci-CTTV Galati 31-7
meciul a avut loc pe 18 aprilie

DNJ U 15 – Muntenia
Etapa a VIII-a
20 aprilie
ACS Flamingo-LPS Constanta ora 14:00 (teren CSO Bragadiru)
Arbitri: Frasineanu Danut, Rotaru Cristian Teodor, Balan Marius

21 aprilie
ACSOV Pantelimon-CS Aurora Baicoi ora 15:00 (teren U.M.)
Arbitri: Fratila Nicolae, Cristache Sorin, Matei Catalin

A.M.R.B.
20 aprilie, ora 10.00, Arcul de Triumf
Arbitri: Rotaru Cristian, Irimia Mihai, Badarau Mihai, Frasineanu Danut, Voinea Catalin

Rugby 7 feminin senioare + junioare
20.04.2019, Iasi, stadion Tepro
Arbitri: Fratila Nicolae, Balan Gabriela, Onica Gigi, Bursuc Ovidiu

Campionatul European de U18, Kaliningrad
20 aprilie

Meci pentru locurile 7-8, ora 12:00
Romania – Olanda in direct pe RugbyEurope.tv

Play-off Continental Shield
20 aprilie

Krasnoyarsk, Stadion Avangard, ora 11:00
Enisei – Timisoara Saracens in direct pe TVR HD

FOTO: Dragos Pascaneanu

412 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response