Monday 14th October 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend?! Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

10 mai 2019 INTERN

In acest sfarsit de saptamana, 11-12 mai, SuperLiga CEC Bank, cea mai importanta competitie din rugbyul romanesc programeaza ultima etapa a sezonului regulat. De asemenea, vor avea loc semifinalele Diviziei Nationale de Seniori si meciuri in toate Diviziile Nationale de Juniori.

Superliga CEC Bank
Etapa a XIV-a:
11 mai
ACS Tomitanii Constanta-SCM Gloria Buzau, ora 14:00 (Stadion Mihai Naca)
Arbitri: Serban Cristian, Ionescu Alexandru, Dumitrescu Ionel Nr. 4 Damaschin Ionut
Comisar de citare: Mihai Irimia

CSM Bucuresti-CSA Steaua Bucuresti, ora 14:00 (Stadion Olimpia)
Arbitri: Diaconescu Robert, Garbau Madalin, Vasiliu Razvan Nr.4 Frasineanu Danut
Comisar de citare: Constantin Bonea

CS Universitatea Cluj-Timisoara Saracens, ora 14:00 (Stadion Iuliu Hatieganu)
Arbitri:Iordachescu Vlad, Ionita Victor, Anorocioaei Razvan Nr.4 Cojocnean Calin
Comisar de citare: Nicolae Francu

CSM Stiinta Baia Mare-CS Dinamo Bucuresti, ora 14:00 (Stadion Arena Zimbrilor)
Arbitri: Vacaru Mihai, Flutur Ionut, Bursuc Ovidiu Nr. 4 Stoica Cristian
Comisar de citare: Mihai Stuparu

Divizia Nationala Seniori
Semifinale Play – Off
11 mai
CS Navodari-Rugby Club Grivita Bucuresti, ora 16:00 (Stadio Legmas – Flacara)
Arbitri: Gorodea Emanuel, Ionita Virgil, Rotaru Cristian

CS Stiinta Petrosani-Rugby Club Barlad, ora 10:00 (teren Stiinta)
Arbitri: Petrescu Radu, Ferezan Florin, Buzatu Teodor

Divizia Nationala Seniori
Play – Out
12 mai
CSM Sibiu-CSUAV Arad, ora 14:00 (Stadion Bebe Boboc)
Arbitri: Cojocnean Calin, Rusu Silviu, Szavuy Constantin

DNJ U 19
Etapa a XI-a:
12 mai
CSM Bucuresti-LPS Suceava, ora 10:00 (Stadion Complexul Sportiv Tei)
Arbitri: Bujoreanu Viorel, Andrei Gheorghe, Rotaru Cristian

CTDG-CSS 2 CNE Baia Mare, ora 10:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Vasiliu Razvan, Ionita Victor

DNJ U 18
12 mai
Etapa a X-a:
CS Metrorex-CS Cleopatra, ora 14:00 (Stadion Arcul de Triumf)
Arbitri: Ionescu Alexandru, Nitulescu Alexandru, Preda Dragos

CSS Barlad-LPS Focsani, ora 14:00 (Stadion Rulmentul)
Arbitri: Costache Ciprian, Munteanu Antonel, Bucur Sorinel

DNJ U 17
11 mai
Etapa a XV-a:
CNAV/CS Dinamo-CSS Gura Humorului, ora 11:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Bonea Florin, Kiss Andrei

ACSOV Pantelimon-CSM Bucuresti, ora 11:00 (Stadion UM)
Arbitri: Stefan Razvan, Rotaru Cristian Teodor, Irimia Mihai

LTTV Galati-CTDG, ora 14:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Preda Dragos, Munteanu Antonel, Dusacovschi Stefan

DNJ U 16 – Muntenia
12 mai
Etapa a XIII-a:
ACSOV Pantelimon-CNAV/CS Dinamo, ora 11:00 (Stadion UM)
Arbitri: Stefan Razvan, Anorocioaei Razvan, Rotaru Cristian

CSA Steaua-CSPSCMSF, ora 14:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Balan Marius, Badarau Mihai, Irimia Mihai

CSM Bucuresti-CS Aurora Baicoi, ora 14:00 (Stadion Complexul Sportiv Tei)
Arbitri:Fratila Nicolae, Dumitrescu Ionel, Balan Marius

LPS Constanta-CTDG, ora 15:00 (Stadion Mihail Naca)
Arbitri: Ionita Virgil, Bujoreanu Viorel, Damaschin Ionut

DNJ U 16 – Moldova
Etapa a IX-a:
12 mai
CSS Tecuci-CSS U Iasi, ora 12:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Dimitriu Romica, Pintilie Marius, Hanga Gabriel

CSS Barlad-CSS Gura Humorului, ora 15:00 (Stadion Rulmentul)
Arbitri: Garbau Madalin, Munteanu Antonel, Bucur Sorinel

DNJ U 15 – Muntenia
12 mai
Etapa a X-a:
ACS Flamingo-AS RC Antonio Jr., ora 13:00 (teren CSO Bragadiru)
Arbitri: Serban Cristian, Andrei Gheorghe, Rotaru Cristian Teodor

Circuitul Regional de Mini-Rugby Moldova Nord
11 mai
Etapa a VI-a – organizata la Stolniceni- Prajescu

Circuitul Regional de Mini-Rugby Transilvania Nord
11 mai
Etapa a VI-a – organizata la Timisoara pe Stadionul Dan Paltinisanu, de catre CS SCM Saracens Timisoara

FOTO: Dragos Pascaneanu

469 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response