Wednesday 17th July 2019,
Federatia Romana de Rugby

Etapa a VI-a a Circuitului Regional de MiniRugby Transilvania Nord s-a disputat la Timisoara

13 mai 2019 MINI-RUGBY

Sambata, 11 mai, in organizarea CS SCM Saracens Timisoara si a Departamentului Dezvoltare Transilvania Nord, pe Stadionul Dan Paltinisanu din Timisoara a avut loc etapa a VI-a a Circuitului Regional de MiniRugby Transilvania Nord 2018-2019. La aceasta etapa s-au disputat meciuri la categoriile de varsta U8, U10, U12 si U14. Rezultatele meciurilor si clasamentele la zi:

U8 – ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
2. SARACENS TIMISOARA
3. SPERANTA JUCU

Rezultate meciuri:
Saracens Timisoara – Speranta Jucu 30-25
Saracens Timisoara – Florin Popovici 30-55
Speranta Jucu – Saracens Timisoara 25-30
Florin Popovici – Speranta Jucu 50-10

Clasament etapa U8:
1. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
2. CS SCM SARACENS TIMISOARA
3. SPERANTA JUCU

CLASAMENT cumulat dupa 6 etape U8
1. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 171 puncte
2. ACS SPERANTA JUCU 135 puncte
3. CS SCM TIMISOARA 132puncte
4. CSS VIITORUL CLUJ 24 puncte

U10 – ECHIPE PARTICIPANTE
1. CSS VIITORUL CLUJ
2. RC SOIMII TURDA
3. CSM BAIA MARE 4. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
5. CS SCM TIMISOARA

Rezultate meciuri:
RC Soimii Turda – CS SCM Timisoara 15-5
CSM Baia Mare – Florin Popovici 35-20
CS SCM Timisoara – CSM Baia Mare 10-30
CSS Viitorul – RC Soimii Turda 40-0
CSM Baia Mare – CSS Viitorul 0-20
Florin Popovici – CS SCM Timisoara 15-15
CSS Viitorul – Florin Popovici 30-0
RC Soimii Turda – CSM Baia Mare 10-5
Florin Popovici – RC Soimii Turda 5-20
CS SCM Timisoara – CSS Viitorul 0-40

Clasament etapa U10:
1. CSS VIITORUL CLUJ-NAPOCA
2. RC SOIMII TURDA
3. CSM BAIA MARE
4. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
5. CS SCM SARACENS TIMISOARA

CLASAMENT cumulat dupa 6 etape U10
1. CSS VIITORUL CLUJ 174 puncte
2. CS SOIMII TURDA 162 puncte
3. CSM BAIA MARE 138 puncte
4. ACS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 108 puncte
5. CS SCM TIMISOARA 95 puncte
6. SOIMII CAMPIA TURZII 75 puncte
7. CAMPIA TURZII 75 puncte

 

U12 – ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS.FLORIN POPOVICI BAIA MARE
2. „U” RUGBY CLUJ JUNIOR
3. SARACENS TIMISOARA
4. CS.VADU CRIȘULUI
5. SPERANȚA JUCU

Rezultate meciuri:
U Rugby CJ Juniori – Speranta Jucu 25-5
Saracens Timisoara – CS Vadu Crisului 0-10
Florin Popovici – U Rugby CJ Junior 10-20
Speranta Jucu – Saracens Timisoara 20-5
CS Vadu Crisului – Speranta Jucu 5-10
Saracens Timisoara – Florin Popovici 5-25
U Rugby CJ Junior – Saracens Timisoara 50-0
Florin Popovici – CS Vadu Crisului 35-5
CS Vadu Crisului – U Rugby CJ Junior 0-40
Speranta Jucu- Florin Popovici 10-35

Clasament etapa U12:
1. „U” RUGBY CJ JUNIOR
2. ACS.FLORIN POPOVICI BAIA MARE
3. SPERANȚA JUCU
4. CS.VADU CRIȘULUI
5. SARACENS TIMISOARA

CLASAMENT cumulat dupa 6 etape U12
1. ACS FLORIN POPOVICI 174 puncte
2. U” CLUJ NAPOCA 171 puncte
3. CS SCM TIMISOARA 105 puncte
4. ACS SPERANTA JUCU 105 puncte
5. CS VADU CRISULUI 93 puncte

U14 – ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS.FLORIN POPOVICI 7S
2. SARACENS TIMISOARA 7S
3. SPERANȚA JUCU 7S

Rezultate meciuri:
1. SARACENS TIMISOARA – SPERANȚA JUCU 35-10
2. SPERANȚA JUCU- ACS.FLORIN POPOVICI 0-5
3. ACS.FLORIN POPOVCI- SARACENS TIMISOARA 30-10

Clasament etapa:
1. ACS.FLORIN POPOVICI BAIA MARE
2. CS SCM SARACENS TIMISOARA
3. SPERANȚA JUCU

CLASAMENT cumulat dupa 6 etape U14 R15
1. RC ARIESUL MIHAI VITEAZU 144 puncte
2. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA 141 puncte

321 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response