Friday 14th June 2019,
Federatia Romana de Rugby

Unde mergem in weekend?! Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

17 mai 2019 INTERN

In weekend-ul 18-19 mai vor avea loc semifinalele SuperLigii CEC Bank, dar si finalele Diviziei Nationale de Seniori, programate la Bucuresti, pe Stadionul Parcul Copilului. De asemenea, se vor disputa semifinalele Diviziei Nationale de Juniori U18,  dar si meciuri la categoriile de varsta U19, U17  si U16.

Semifinale Superliga CEC Bank
18 mai
CSM Bucuresti-CSA Steaua Bucuresti, ora 16:30 (Stadion Olimpia) in direct pe RugbyTv.ro
Arbitri: Serban Cristian, Gorodea Emanuel, Vasiliu Razvan Nr. 4 Rotaru Cristian Teodor
Comisar de citare: Constantin Bonea

SCM Timisoara-CSM Stiinta Baia Mare, ora 12:00 (Stadion Dan Paltinisanu) in direct pe RugbyTv.ro
Arbitri: Diaconescu Robert, Ionescu Alexandru, Preda Dragos Nr. 4 Iftode Andrei
Comisar de citare: Mihai Irimia

ACS Tomitanii Constanta-CS Universitatea Cluj, ora 11:00 (Stadion Mihail Naca)
Arbitri: Garbau Madalin, Flutur Ionut, Costache Ciprian Nr. 4 Damaschin Ionut
Comisar de citare: Mihai Stuparu

SCM Gloria Buzau-CS Dinamo Bucuresti, ora 11:00 (Stadion Constructorilor)
Arbitri: Petrescu Radu, Ionita Virgil, Ionita Victor Nr. 4 Irimia Mihai
Comisar citare: Nicolae Francu

Finale DNS Play – Off
18 mai
Finala mica:
Rugby Club Grivita Bucuresti-RC Barlad, ora 11:00 (Stadion Parcul Copilului)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Bujoreanu Viorel, Dumitrescu Ionel

Finala mare:
CS Navodari-CS Stiinta Petrosani, ora 14:00 (Stadion Parcul Copilului) in direct pe RugbyTv.ro
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Vacaru Mihai, Buzatu Teodor

DNJ U 19
19 mai
LPS Suceava-CTDG, ora 10:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Fratila Nicolae, Flutur Ionut, Bursuc Ovidiu

CSS 2 CNE Baia Mare-CSM Bucuresti, ora 10:00 (Stadion Phoenix)
Arbitri: Cojocnean Calin, Stoica Cristian, Ene Constantin

Semifinale DNJ U18
19 mai
CS Cleopatra-CS Metrorex, ora 14:00 (Stadionul Constructorul)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Rotaru Cristian Teodor, Bujoreanu Viorel

CSS Barlad-CTDG, ora 11:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Vasiliu Razvan, Gorodea Emanuel, Vacaru Mihai

DNJ U 17
18 mai
CTDG- ACSOV Pantelimon, ora 11:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Ravar Lucian, Anorocioaei Razvan, Andrei Gheorghe

CSS Gura Humorului-CSS 2 Baia Mare, ora 10:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Ferezan Florin, Bursuc Ovidiu, Bucur Sorinel

CSM Bucuresti-CNAV/CS Dinamo, ora 18:30 (Stadion Complexul Sportiv Tei)
Arbitri: Fratila Nicolae, Ionita Virgil, Ionita Victor

DNJ U 16 – Muntenia
19 mai
CTDG-CSM Bucuresti, ora 10:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Preda Dragos, Balan Marius, Rotaru Cristian

CSPSCMSF-ACSOV Pantelimon, ora 12:00 (Teren Liceul Vasile Bratianu)
Arbitri: Badarau Mihai, Dumitrescu Ionel, Voinea Catalin

CS Aurora Baicoi-CSA Steaua, ora 13:00 (Stadion Aurora)
Arbitri: Ionita Victor, Anorocioaei Razvan, Andrei Gheorghe

CNAV/CS Dinamo-LPS Constanta, ora 14:00 (Stadion Florea Dumitrache)
Arbitri: Stefan Razvan, Irimia Mihai, Rotaru Cristian

DNJ U 16 – Moldova
19 mai
CSS U’Iasi-CSS Barlad, ora 12:00 (Stadion Tepro)
Arbitri: Munteanu Antonel, Onica Gigi, Dimitriu Romica

CSS Gura Humorului-CTTV Galati, ora 14:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Bursuc Ovidiu, Flutur Ionut, Coca Mihai

A.M.R.B.
18.05.2019 – ora 10.00, Arcul de Triumf
Arbitri: Rotaru Cristian, Badarau Mihai, Fratila Nicolae

Rugby 7 feminin senioare + junioare
18 mai
Etapa a IV-a Campionatul National, Mihai Viteazu, jud. Cluj
Arbitri: Bonea Florin, Cojocnean Calin, Stefan Razvan, Indreica Eric, Erdei Sebastian

FOTO: Dragos Pascaneanu

208 total views, 3 views today

Ti-a placut acest articol? Distribuie-l!

Leave A Response